skończyły sie moje problemy z ogrzewaniem :D

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12
PROBLEMY

autor: Wacek51 » 20 sty 2007, 22:37

No wlasnie masz racje to bardzo proste . Mogę tylko pocieszyć innych że mam jedynie piec gazowy i tak jak ja będą mieli naloty z zakładu gazowniczego,oni nie rozumieją ze mozna miec swoj gaz ,(nawet po fasolowce) i to bez akcyzy.
Wacek51

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 23 sty 2007, 23:39

Panowie eksperymentatorzy!Podziwiam was!!!!
Oby takich jak najwięcej.Ludzie,którzy potrafią się wyłamać spod dyktatu rozporządzeń i dyrektyw i stworzyć coś swojego zawsze wbudzali mój podziw.
Najbardziej nie trawię ludzi,którzy gotowi są podporządkować się wszystkiemu,co wymyśli władza a'priori uznając,że skoro władza wymyśliła,to napewno dobre.
Jak czytam o tej całej ekologii........ :evil:
W większości to jest tak,jak z cholesterolem.Już dawno wiadomo,że przegięli z tą paniką,ale skala na jaką rozkręcił się przemysł bezcholesterolowej żywności i leków jest tak wielka,że teraz nikt nie ma prawa wychylić się z inną opcją przeciwną obowiązującej.
Z ekologią robi się powoli podobnie.
adam

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 24 sty 2007, 18:04

Idzie ocieplenie to nie znaczy że nie będziemy musieli grzać.
W Szwajcari odbywa sie konferencja ale bez naszego państwa? To znaczy my to my Polacy a państwo to kto ? :lol:
Ale o grzaniu... nie jak grzaliśmy przedtem na ful tylko tak ino ino .
Tzn epoka węgla się kończy i z tym trzeba się pogodzić.Czas na młodsze i najmłodsze paliwa. Tak jak w życiu coś się rodzi i musi umrzeć, a jak żyło.. teraz tego mamy owoce.
Wacek51

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 sty 2007, 18:58

Kończy się epoka centralnego rozprowadzania ciepła! W domach izolowanych (40 kWh/m2 rocznie) koszty indywidualnej produkcji ciepła , pośrednictwa, kiepskiego sterowania są wyższe niż różnica w koszcie 1 kWh.

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 24 sty 2007, 20:07

Szanowny Panie T,B Z ołówkiem w ręku te pańskie 40kWh/m przy termosie domu
ma sie tak do 340 m że pan musialby wydac 5 712 zł rocznie za ogrzewanie , ja z pańskiego doświadczenia zaliczam sie do przedziału 200kWh/m to x 0,42 gr za kWh x 340m=28 560 zł a ja ogrzewam dom za 1200zł rocznie i jestem niezależny ,wolny !!!
Wacek51

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
grzanie

autor: Paweł_Małek » 25 sty 2007, 10:07

Panie Wacek51 Popieram!
Przy tym co wyprawia w Polsce energrtyka grzanie pradem to masohizm!
Dopoki nie zmieni sie prawa tak zeby energetyka tez odpowiadala za niewykonanie umowy nie ma sensu na niej polegac gdyz jest to panstwo w panstwie!
Jesli moim obowiazkiem jest placic za prad i te ich bzdurne doplaty to ich zasranym obowiazkiem jest mi ten prad dostarczyc
Tylko qrwa jak ja nie zaplace to oni odcinaja, a jak oni wylacza lub popier....a cos z napieciem i mi cos sie zje......e to oni nie zaplaca za szkode ani zlotowki i gdzie tu jesk qrwa rownosc wobec prawa!
Dopiero jak te sqrwysyny beda tez miec pelna odpowiedzialnosc z umowy bedzie mozna na nich polegac!
A ponadto jak kazdy bedzie mial ogrzewanie elektryczne to energetyka bedzie mogla dowolnie dyktowac ceny bo bedzia miala monopol.
A ta ekologia jest jak z iso patrzy sie w papiery i utrudnia zycie ludziom. Po to sie lansuje ogrzewanie "licznikowe" bo z tego jest latwiej podatki sciagac i tak juz dosc panstwo na nas pasozytuje!!!!
Co do biomasy to jest mniej emisji niz prad(w polsce wytwarzany glownie z wegla)poniewaz to co2 co powstaje przy jej spaleniu zostane w nactepnym cyklu zasymilowane spowrotem do biomasy w przeciwienstwie do paliw kopalnych

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 sty 2007, 12:05

Roczne rachunki za dom 340m2 1200 zł . BRAWO. Pan opublikuje projekt. Co poza prądem Pan zużywa?

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 25 sty 2007, 14:09

Jest to patent, z prądu też mogę zrezygnować i być całkiem samowystarczalnym wolnym od niekompetencji urzędów.
1200 zł to koszt biomasy którą zakupuję a mogę sam wytworzyć. Będzie jeszcze tańszy koszt ogrzewania.:D
Wacek51

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 sty 2007, 14:13

ile kosztuje kilo tej biomasy i ile jest z tego kg ciepła?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 sty 2007, 15:07

15MJ/ h to saplenie 1 kg suchej biomasy (dobrej!!). 1MJ/h to 0.27 kW
kilo biomasy to 4 kW
Czyli licząc że prądu na oświetlenie gotowanie nie używasz, piec do biomasy bierze na rozruch 1100W potem koło 100W -niestety prądu, to za 1200 zł wydając w domu 340m2 25 zł za prąd, miesięcznie, kupisz od poniżej 2 ton biomasy . czyli 7000kWh
To pisz, ze masz dom pasywny!!!! zużywający poniżej 20 kWh/m2 rocznie!!!!
Ja dając 40 cm wełny w ścianie, 40 cm styropianu w połodze, 50 cm wełny w dachu, rekuperator i krany bezdotykowe do ledwie, schodzę poniżej 40 kWh/m2 rocznie.
Pochwal się tak wspaniałą izolacją!

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 25 sty 2007, 15:39

Niestety prądu na rozruch pobieram 180W a potem40W przez 2 min 6 razy w godzinie.
Za kilo biomasy płacę drogo bo aż 0,25 zł a mogę ją wytworzy za 0,10 zł ,a zresztą za te 1200 zł to se kupuje 4 tony z przywozem i co se bede głowe zawracał i tak w chałupie
jak na karaibach
Wacek51

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 sty 2007, 15:51

Podałem dane zużycia prądu z firmy produkującej piece na bimasę , ceny jakie udało mi sie wynegocjiwać to 100E za badziewie 140-190E za suchy towar.
Może więc podasz źródło zakupu granulatu, oraz typ pieca. Czy jeszcze ktoś kupuje granulat z transportem!!!! po 220 zł za tonę???
Nawet w te 4 tony na 340 m2 nie wierzę , no chyba że na Karaibach.

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 25 sty 2007, 18:18

Jak co drugi w naszym kraju stanąłem przed problemem taniego ogrzewania czy też ocieplenia domu . Ze względu na 17 okien skrzynkowych drewnianych na parterze i tyleż na 1 piętrze zrezygnowałem z ocieplania, taniej by mnie wyniosła budowa nowego. Tak wiec zacząłem próby z tanim ogrzewaniem, zaopatrzyłem się w zrębaka Piranię Barakudę bo o gałęzie do niej łatwo. Narąbałem tych gałęzi i co dalej?... Stanąłem przed problemem jak zrobić żeby się nie narobić w zimie i mieć ciepełko Jak już wspomniałem na początku tego tematu, udało mi się. Powtarzam iż wykorzystałem stary piec gazowy 30KW (60 KW wyliczyli fachowcy na mój dom i takim ogrzewałem przez 23 lat co rujnowało moją kieszeń a p. Guzowatemu nabijałem nieświadom kasę) tam wstawiłem swój palnik, który jest moim pomysłem skonstruowałem też podajnik do biomasy , peletu, owsa zrębka, brykietu trocinowego innymi słowy wszystkiego co w danym momencie jest najtańsze do opalania. Pamięta Pan może piecyki "kozy"? Jak dziadek czy babcia siedziała przy takim piecyku i co rusz dokładała garstkę gałęzi? I jak było cieplutko w domach wtedy? Wykorzystałem tą zasadę w podajniku.
Biomasę kupuję w cenie miału lub taniej, a zrębek sam robię jak mam czas na to. W pellety nie wchodzę gdyż one faktycznie są bardzo drogie . Na testach w IPCHW palono tam również peletami, stąd wiem że i on osiąga na moim palniku doskonale wyniki.
Na naszym terenie hm.. „granulat” 80 mm(brykiet trocinowy) jest w cenie od200 do 300 ale zł a nie E
Moje urządzenie może być zasilane akumulatorem, który wystarczy raz naładować na całą zimę ,zresztą maszyny rolnicze w zimie nie pracują wiec w ten sposób przedłużam żywotność baterii.
Wacek51

Baret
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:39

autor: Baret » 27 sty 2007, 21:54

T. Brzęczkowski pisze:...przepisy dotyczące 40 kWh/m2 rocznie załatwią sprawę jednoznacznie.


Co do tych 40kWh/m2 troszke pan przesadza gdyż są to normy stosowane w skandynawi w polsce takie normy bedą tylko na nowe domy a maksymalna granica utraty energi to 80kWh/m2 jeśli chodzi o certyfikaty udało sie ich wprowadzenie odroczyc na dwa lata!

Baret
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:39

autor: Baret » 27 sty 2007, 22:00

co do spalania Biomasy niestety nie trzeba sie tak cieszyć bo ostatnio na zachodzie staje sie to coraz bardziej 'beee' gdyż spalanie biomasy jest zródłem największej emisij Dioksyn!dlattego też ostatnio tak ucichły sprawy hodowli wierzby energetycznej! Jesli chodzi o ekologiczne spalanie biomasy jesto tylko możliwe w energetyce zawodowej!
Pozdrawiam


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 20 gości

Gotowe projekty domów