Dobór kotła

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

milka888
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 0:50
Dobór kotła

autor: milka888 » 18 gru 2011, 0:56

Witam. Co prawda nie znam się zbyt dobrze na piecach aczkolwiek mam dość duży problem. Mamy dom jednorodzinny 200m2 piec stary do którego ciągle trzeba dokładać a w domu ciągle zimno. Dom jest ocieplony ( poza dachem) okna wymienione na nowe. Moj tata nosił się z zamiarem zmiany pieca jednak niestety odszedł od nad miesiąc temu. Problemem jest ciągłe zimno w domu mimo że palimy i dokładamy do pieca ciągle wręcz. Chciałąbym wymienić ten piec ale kompletnie nie wiem od czego zacząc. Musze nadmienić że mamy 3 tony węgla na rok GKII więc tym głownie palimy i chcemy palić w przyszłośći w piecu. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak sie zabrać do sprawy od strony praktycznej ?

stiff
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2010, 21:46
Re: Dobór kotła

autor: stiff » 18 gru 2011, 13:24

Witam.
Tak dla jasności : jaki piec jest teraz, ile razy dokładasz, czy jest dobry ciąg,czy jest pompa,czy jest zbiornik na ciepłą wodę i jakie są grzejniki. Napisz jaki byś wolała czy zasypowy? czy podobny jak jest obecnie.
Pozdrawiam.

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: Dobór kotła

autor: przemasboss » 28 gru 2011, 21:42

http://www.jakikociol.pl/ konfigurator pomocny w wyborze kotła. Mi pomógł i paru moim znajomym. trzeba wpisać kilka danych niezbędnych do określenia mocy i czekać na kontakt z konsultantem.

Robert Czajkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:09
Lokalizacja: Poznań
Re: Dobór kotła

autor: Robert Czajkowski » 29 gru 2011, 20:50

Fajne zestawienie pieców można też znaleźć na stronce zawartej w moim podpisie.
Generalnie wybór pieca czy też kotła to decyzja na lata także warto to bardzo dobrze przemyśleć.
Trendy się zmieniają, tak samo zresztą jak ceny poszczególnych paliw i nie ukrywajmy jest to ze sobą ściśle powiązane. Moim zdaniem jeżeli już chcesz się decydować na wymianę kotła to zainwestowałbym w kocioł wieloopałowy. W tym momencie możesz swobodnie wybierać pomiędzy rodzajem paliwa (np. drewno, węgiel, koks, brykiet) w zależności od aktualnie panujących cen.

Co do reszty to tak jak kolega wyżej napisał musisz określić co dokładnie masz i czego konkretnie oczekujesz (poza oczywistą sprawą jaką jest ciepło w domu :P )

Pozdrawiam

milka888
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 0:50
Re: Dobór kotła

autor: milka888 » 08 lut 2012, 19:21

Więc tak jest pompka, jest ciąg, piec który mamy jest "bez nazwy" tzn że nic na nim nie pisze. Bojler ma 150 litrów pojemności. Zauważyłam że grzejniki słabo grzeją. Temperatura w domu jest w zakresie od 16 do 20 stopni. Do pieca dokładamy co ok 3 h. Chciałabym piec wielopałowy w którym można palić wszystko od węgla przez drewno po papiery. No i oczywiście nie dokładać do niego tak często.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 13 gości

Gotowe projekty domów