Propozycje domu dla 2 osób

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
robet14
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2011, 16:16
Propozycje domu dla 2 osób

autor: robet14 » 24 lis 2011, 16:21

Witam wszystkich

Tak jak w temacie, szukam propozycji jakiegoś nie dużego domku dla dwóch osób. Mam już działkę 10 arów i chciałem tam postawić jakiś nie duży dom, czekam na propozycje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robert79
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 02 lis 2011, 16:51
Kontaktowanie:
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: Robert79 » 24 lis 2011, 17:12

Zapytaj wujka Googla
PROFESJONALNE USŁUGI REMONTOWO - BUDOWLANE

WindRunner
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:44
Lokalizacja: Białystok
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: WindRunner » 24 lis 2011, 17:55

Nie duży, to znaczy jaki metraż oraz oczekiwania?
?Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich
Twoich problemów, ale wkurzy wystarczającą liczbę ludzi,
by było to warte zachodu.?

PROJEKTcad
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: PROJEKTcad » 24 lis 2011, 21:33

Panie Robercie.
Domek dla dwóch osób to wg. mojego projektowania i wybudowania kilkunastu takich domków w ostatnich dwóch latach (bo sporo się teraz takich buduje - ze względu na ceny mieszkań, opłaty za czynsze itp itd) to powierzchnia użytkowa w rzucie poziomym 80-90m2 (zależy czy dla osób starszych czy młodych pragnących kiedyś założyć w nim rodzinę - np. 1 dziecko). Mniejszych nie zalecam - wstawi Pan meble i się Pan wystraszy :)
A szuka Pan projektanta? Czy gotowy np. z katalogu Pana interesuje?
Pozdrawiam.
p.s
Projektowanie domów a zwłaszcza jednorodzinnych nie jest rzeczą skomplikowaną (wszystko zależy od gustu i "zachcianek" inwestora i oczywiście jego portfela - przy realizacji - budowie), to najprostsze z projektowania (bo i - a to najważniejsze jeśli chodzi o jego realizacje -konstrukcje najprostsze z możliwych).
p.s 2
działka 10 arów to może być np. jakiś bungalow, parterowy 100-110m2 z garażem wkomponowanym + jakiś ogród zimowy + taras dla relaksu + jakaś pergola czy lekka altanka drewniana np. na grilla przyległa- taki szybki przykład :)

basiak-k
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2011, 19:31
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: basiak-k » 11 gru 2011, 21:03

Nieduży to pojęcie bardzo względne. Dla mnie mały i ładny jest Z7.

basiak-k
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2011, 19:31
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: basiak-k » 11 gru 2011, 21:03

Nieduży to pojęcie bardzo względne. Dla mnie mały i ładny jest Z7.

mallwin
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: mallwin » 12 gru 2011, 12:40

Dzień dobry,

Spektrum wyboru takiego projektu jest dosyć szerokie należałoby się zastanowić czy ma być to projekt parterowy, z poddaszem a może piętrowy (chociaż te są dosyć duże). Oczywiście również podstawą wyboru jest styl, metraż oraz warunki jakie określają nam warunki zabudowy.
Zapraszam do zapoznania się z kolekcją projektów gotowych na http://www.e-projekty.pl/ oraz jeśli mogę pomóc w wyborze serdecznie zapraszam do korespondencji na PW.

pozdrawiam
Malwina

inwestorwlkp
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 paź 2011, 23:20
Lokalizacja: Poznań
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: inwestorwlkp » 17 gru 2011, 22:05

Może taki? //www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/zz-677/z61 Idealny dla dwóch osób, pokój dla dziecka też się znajdzie. Niski koszt budowy też jest atutem tego projektu.

WindRunner
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:44
Lokalizacja: Białystok
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: WindRunner » 21 gru 2011, 22:26

Witam, polecam Ci poniższe domki. Każdy z nich ma całkiem niezłe rozstawienie pokoi i niskie koszty, przy Z73 szacuje się koszty koło 76 tysięcy w SSZ.

projekt Justyna
projekt z73
projekt Gniazdko

Pozdrawiam ;)
?Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich

Twoich problemów, ale wkurzy wystarczającą liczbę ludzi,

by było to warte zachodu.?

Awatar użytkownika
Enej
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2012, 8:45
Lokalizacja: Wrocław
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: Enej » 24 sty 2012, 14:08

Czyli masz na myśli domek do powiedzmy 100m kwadratowych? Jeśli tak, to polecam na przykład taki projekt [MGProjekt] . Wykonany przez firmę MG Projekt. Znajomi mieli z nimi kontakt i są zadowoleni. Wybrali większy domek, ale dokładnej nazwy nie pamiętam...

Awatar użytkownika
jankowskaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2012, 9:35
Lokalizacja: Katowice
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: jankowskaw » 26 sty 2012, 10:07

ja też zdecydowałam sie na MG PROJEKT, już wcześniej pisałam - znajomi kuplili od nich ambroze
[MGProjekt]
to właśnie taki nieduży domek (oko 65m kw). może wpadnie ci w oko, sama szukam czegoś odrobinę większego, ale gdybym szukała domku dla 2 osób to myślę, że warto się zastanowić

gawroński
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2012, 14:57
Lokalizacja: europa
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: gawroński » 27 sty 2012, 14:40

też myślę, że jak dla 2 osób to ok 60 m kw powinno wystarczyć, a propos MG, otwarli niedawno forum:)http://www.mgprojekt.com.pl/forum/ pozdrawiam:)

TJA
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:00
Lokalizacja: Wrocław/ okolice
Kontaktowanie:
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: TJA » 29 lut 2012, 13:06

Proponuję dwa projekty domów : Delicja oraz Gerda, powierzchnia całkowita około 110 m2.
Nasza firma oferuje realizację projektu domu na terenie Dolnego Śląska w cenie poniżej 200 tys. zł.
Pełen profesjonalizm, lata doświadczenia, rzesza zadowolonych klientów.

Jan68
1 - ostrzeżenie!
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:15
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: Jan68 » 23 mar 2012, 12:40

Z małych domów najbardziej podobają mi się projekty Lucca Biura Lipińścy Domy. Ok. 70, ponad 70 m2.

Zdun_db
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:55
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontaktowanie:
Re: Propozycje domu dla 2 osób

autor: Zdun_db » 25 mar 2012, 19:48

Pojęcie mały dom jest względna , wychowałem się w domu o powierzchni 96 metrów w który mieszkało 5 osób i wystarczyło miejsca dla wszystkich :D
Taki mniejszy dom to również mniejsze koszty utrzymania , czasem wart się zastanowić ile z powierzchni całego domu jest nam tak naprawdę potrzebne.
Z racji wykonywanego zawodu widuję wiele domów, często jest tam tak wiele pustych niczemu niesłużących pomieszczeń i powierzchni iż mam wrażenie że jedynym sensem ich powstania jest chęć pokazania się :wink:


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów