Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 29 lis 2011, 20:35

Witam,

Jestem w trakcie remontu mieszkania i pojawił się problem - zadałem to pytanie już na forum Muratora ale jakoś nie otrzymałem odpowiedzi. Otóż:

Planuje remont mieszkania i chciałbym zrobić niektóre rzeczy sam. Między innym chciałem samodzielnie postawić ściankę działową żeby z dużego pokoju wydzielić małą sypialnię. Nie będzie ona jednak miała dostępu do światła bo okno zostanie w większej części podzielonego pokoju. Ściankę chciałem zrobić z profili i płyt gipsowo-kartonowych bo ponoć jest to bardzo proste - widziałem już jakieś filmy instruktażowe i myślę że sobie poradzę .... Wpadłem jednak na pomysł żeby ścianka nie była pełna tylko żeby wpuścić trochę światła z części z oknem do tej części bez okna poprzez dwa rzędy luksferów postawionych na górze ścianki. Noi mam teraz dylemat bo nie wiem czy taka ścianka z rigipsu wytrzyma obciążenie dwóch rzędów luksferów. Według instrukcji w ściance powinny być pionowe profile co 60 cm więc dosyć to mocne powinno być ale luksfery chyba lekkie nie są - około 2 kg czyli w moim przypadku to z dodatkami typu zaprawa wychodzi około 70 kg obciążenia.

Jak myślicie - czy jest to możliwe. Czy muszę zrezygnować z luksferów lub zmodyfikować jakoś ściankę ? Ścianka będzie miała szerokość 290 cm i wysokość od ziemi do sufitu 250 cm minus dwa rzędy luksferów czyli około 200 cm.

Dowiedziałem się, że nie wolno skręcać pionowych profili CW z poziomymi UW. Nie można również skręcać płyt kartonowo gipsowych z poziomymi profilami UW. Wynika z tego że w moim przypadku górny profil UW na którym miałyby oprzeć się moje luksfery nie będzie do niczego przykręcony bo do sufitu też nie Więc na czym będą leżeć moje luksfery ???? Ponoć profile pionowe CW powinny być około 1 cm krótsze niż wysokość ściany więc powinien być luz między nimi a profilami poziomymi UW przykręconymi do podłogi i sufitu. Jeżeli ja położę na górnym luźnym profilu UW to on oprze się na pionowych profilach CW a tak chyba nie powinno być - RATUJCIE !!!! Jak mam to zrobić ?

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: sfirma » 29 lis 2011, 22:55

Witam
Proszę wezwac Fachowca, który na miejscu rozwiąże problem.
Pozdrawiam
sławek

ikaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 09 lis 2011, 21:06
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: ikaria » 30 lis 2011, 8:29

Może luksfery powinny iść pionowo od góry do dołu w dwóch rzędach a ścianka powinna je okalać.Ja bym tak zrobiła.

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 30 lis 2011, 20:06

Kurcze no nie byłoby kłopotu i może i ładniej by to wyglądało ale to mają być luksfery między pokojem dziecka a moją sypialnią - nie chciałbym żeby do nas zaglądał A jak będą wysoko to nie będzie ....

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 30 lis 2011, 20:10

:) Oczywiście - najlepiej wezwać fachowca, który weźmie kup... kasy za coś co mogę sam zrobić i mieć z tego jeszcze satysfakcję. Gdybym tak do tego podszedł to by mnie tu nie było - najlepiej i najłatwiej do wszystkiego wziąć fachowca ale nie wszystkich na niego stać ...

ikaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 09 lis 2011, 21:06
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: ikaria » 01 gru 2011, 22:07

Rozumiem.Jednak jest wyjście i z tej sytuacji.Zamontuj luxfery barwne,nie przeźroczyste lub matowe-mleczne aby wpadało światło ale nie było nic widać.

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 02 gru 2011, 7:20

Barwne to ryzyko że nie będą pasowały do kolory ścian który może się zmieniać z biegiem czasu, matowe wpuszczają trochę za mało światła a po to mają być. Ale już podjąłem decyzje i kupiłem materiał :(
Będą jednak dwa pojedyncze pasy pionowe po bokach ściany i zobaczymy jak jest ciemno to nic nie widać przez te luksfery więc może damy redę :) DZIĘKI za pomoc

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 02 gru 2011, 7:20

Barwne to ryzyko że nie będą pasowały do kolory ścian który może się zmieniać z biegiem czasu, matowe wpuszczają trochę za mało światła a po to mają być. Ale już podjąłem decyzje i kupiłem materiał :(
Będą jednak dwa pojedyncze pasy pionowe po bokach ściany i zobaczymy jak jest ciemno to nic nie widać przez te luksfery więc może damy redę :) DZIĘKI za pomoc

ikaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 09 lis 2011, 21:06
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: ikaria » 03 gru 2011, 12:35

ciesze się,że jednak zdecydowałeś sie na ppionowe pasy.Takie poziome na górze kojarzą mi się z klatkami schodowymi z czasów PRL-u:)Jak będzie gotowe pochwal się swoim dziełem.pozdrawiam

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 04 gru 2011, 21:12

Mi tez się z PRLem kojarzyły ale miało być praktycznie - teraz będzie ładniej ale niepraktycznie :) Wrzucę fotkę jak będzie gotowe ale to około 2 tyg.

kajfaszmeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2011, 20:32
Re: Luksfery na ściance dziąłowej z rygipsu

autor: kajfaszmeme » 04 gru 2011, 21:12

Mi tez się z PRLem kojarzyły ale miało być praktycznie - teraz będzie ładniej ale niepraktycznie :) Wrzucę fotkę jak będzie gotowe ale to około 2 tyg.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów