Pytanie do expertów

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

mentos
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:42
Pytanie do expertów

autor: mentos » 20 lis 2011, 20:50

Witam,

jestem na ukończeniu pokrycia dachu i niepokoi mnie sytuacja przy kalenicy - zamki pierwszego rzędu nie są schowane w całości pod gąsiorem. Czy to jest zgodne z sztuką budowlaną? Czym to grozi? Jak można rozwiązać to sytuację. Nie rozmawiałem jeszcze z wykonawcą, ale chciałbym być przygotowany do takiej rozmowy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Vipmaster
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2011, 18:37
Lokalizacja: warszawa
Re: Pytanie do expertów

autor: Vipmaster » 30 lis 2011, 19:17

Witam.

Cos takiego nie powinno mieć miejsca. Przy opadach śniegu, śnieg który będzie zalegał pomiędzy dachówką a gąsiorami przy wyższej temp. będzie się topił i przenikał pomiędzy zamkami w dachówce pod pokrycie.Również przy zacinającym deszczu objawy będą podobne.Czy to jest zgodne ze sztuka budowlaną - nie jestem w stanie odpisać. Na trzecim zdjęciu gdzie widać dwie poziome kalenice, na tej niższej widzę zamiast szczotek taśmę (dla czego tam jest taśma a tu szczotki??). Wyjściem z sytuacji może być wymiana tych szczotek na szeroką i dobrą taśmę(dachówka musi być solidnie oczyszczona z zabrudzeń i dobrze przyklejona taśma tak aby nie odstawała od dachówek) lub podniesienie do góry gąsiorów i dołożenie rzędu ciętych dachówek tak aby zasłoniły szczeliny.

Jeśli pomogłem to będzie mi miło Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Pytanie do expertów

autor: Andrzej Wilhelmi » 02 gru 2011, 0:37

Jest to wynik złego rozmierzenia dachu. Skoro nie można było inaczej należało skrócić okap. Ostatni rząd dachówek w kalenicy powinien być mocowany jak widać nie jest. Gdzieś sporadycznie pojedynczy wkręt i do tego czarny! Szczotki to tandetny dodatek i jak widać na zdjęciach mało przydatny szczególnie w narożu. Pozdrawiam.

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Pytanie do expertów

autor: drab » 02 gru 2011, 7:22

a wystarczyło dać taśmę kalenicową

mentos
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:42
Re: Pytanie do expertów

autor: mentos » 02 gru 2011, 12:16

Jestem po rozmowie z dekarzami i tak jak się spodziewałem usłyszałem kilka bzdur w postaci, że jest dobrze, że złe gąsiory itp. Jak im pokazałem instrukcję bogena jakie odległości powinny być na łatach przy kalenicy (laf, fla) to zrobili wielkie oczy. Dach dało się rozmierzyć spokojnie, bo na zamkach jest możliwość manewru 2cm a przy 18 rzędach jest to 36 cm, więc pomylili się już na początku.

Kontaktowałem się z doradcą technicznym bogena i powiedział, że nie zachowali wymiarów. Generalnie czekam na rozwój sytuacji. Dziękuję wszystkim na opinie. Jak sytuacja się rozwiąże, to podzielę się doświadczeniem.

SGL
Re: Pytanie do expertów

autor: SGL » 18 gru 2011, 21:47

Czym się martwisz?
Masz Kierownika Budowy? Nie robi odbioru pokrycia do póki nie wykonają zgodnie ze sztuką - nie ma odbioru nie ma przepływu pieniędzy za wykonaną (aktualnie spieprzoną) robotę.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów