Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Grzegorz 66
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:40
Lokalizacja: Poznań
Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Grzegorz 66 » 15 lis 2011, 23:15

Witam.

Proszę o pomoc , w najbliższym czasie otrzymam nowe mieszkanie w stanie developerskim to znaczy ściany tynki gipsowe pomalowane jednokrotnie na biało . Ściany gładkie i idealne :) .
Chciałbym je teraz pomalować i nie wiem jaką farbę wybrać , proszę o pomoc w tej kwestii.
Co teraz powinienem zrobić czy na tą farbę trzeba zastosować jeszcze grunt , czy od razu mogę malować ?
Mam obawę czy aby farba nie będzie odchodziła .
Jaką farbę zastosować w kuchni i łazience ?
Dziękuje i pozdrawiam .
Grzegorz :)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Interno » 16 lis 2011, 0:29

Dobrze byłoby się dowiedzieć bezpośrednio od Wykonawcy co jest na ścianach.
Inaczej musimy dokładnie przeprowadzić testy.
A potem grunt lub farba gruntująca.
Każdy producent ma farby dedykowane do kuchni lub łazienek.
Czy obowiązkowo należy je stosować to zupełnie inna sprawa uzależniona od wielu czynników: sprawna wymiana powietrza w pomieszczeniach , natrysk 2-3 razy dziennie bierze za koleją pięć osób, , gotujemy na potęgę i biesiadujemy paląc tytoń, myjemy ściany 3-4 razy w roku itd.

Grzegorz 66
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:40
Lokalizacja: Poznań
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Grzegorz 66 » 16 lis 2011, 9:42

Interno dziękuje za zainteresowanie się tematem i postaram się dowiedzieć jaka farba jest położona na ścianach wygląda to naprawdę porządnie .

Co do tych farb w kuchni i łazience to powiem tak , że nie będzie wielkiego gotowania ponieważ to tylko 2 osoby w mieszkaniu , łazienka normalnie użytkowana bez przesadnych kąpieli (2 osoby) .W łazience będą płytki do sufitu więc tylko pozostaje mi sufit .
Wolałbym by ściany sobie oddychały ale to że ja bym wolał to nie znaczy że tak to musi być jeżeli jest taka konieczność to mówi się trudno i zastosuje się do wszelkich wskazówek .
Zaznaczam że mieszkanie będę malował sam, myślę że sobie poradzę z Waszą pomocą :D .
Dużo czytałem i słyszałem o farbach ale mam mętlik w głowie tyle tego jest na rynku i jeszcze czytam że farby odchodzą od ścian to już w ogóle jestem przerażony . Jeżeli to możliwe to nie chciałbym wydawać wielkiej kasy na farby chyba że nie ma wyjścia .

Jedynka - Nobiles - Dekoral -- Flugger - Śnieżka - Magnat - Dulux - Bondex - Caparol - Beckers - Tikkurila - Benjamin Moore .

Na koniec mała wskazówka na pewno będziemy chcieli wszystkie ściany malować na bardzo delikatne kolory , może ta wskazówka pomoże przy wyborze farby .
Oto kolory którymi jesteśmy zainteresowani : beż - zielony - morelowy - piaskowy - cappucino , oczywiście wszystkie sufity na biało :) .
Dziękuje i pozdrawiam .

Grzegorz :)

Grzegorz 66
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:40
Lokalizacja: Poznań
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Grzegorz 66 » 16 lis 2011, 19:38

Zrobiłem test to znaczy namoczyłem palec i dotknąłem ściany i tak to wygląda ( ściana mokra i to przez długi czas ) ściana przy wielkim powiększeniu komórką .
Czy to znaczy że będzie trzeba położyć grunt przed malowaniem?

Obrazek
Dziękuje i pozdrawiam .

Grzegorz :)

Grzegorz 66
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:40
Lokalizacja: Poznań
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Grzegorz 66 » 21 lis 2011, 0:56

Co dalej mam zrobić z ta ścianą , czy trzeba ja gruntować ?

Jaki grunt i farbę warto zastosować ?

Proszę o poradę.
Dziękuje i pozdrawiam .

Grzegorz :)

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: UNICOM » 24 lis 2011, 0:00

Grzegorz 66 pisze:Co dalej mam zrobić z ta ścianą , czy trzeba ja gruntować ?

Jaki grunt i farbę warto zastosować ?

Proszę o poradę.



Teraz to bierz Halogen (500vvat) papier 180tka i heja ze szlifowaniam, bo narazie to jest baran zrobiony a nie pomalowane.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

Grzegorz 66
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:40
Lokalizacja: Poznań
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Grzegorz 66 » 27 lis 2011, 11:24

Może tak to zdjęcie wyszło ( komórką ) ale jest idealna gładź .
Dziękuje i pozdrawiam .

Grzegorz :)

Jan1972
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2017, 7:36
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: Jan1972 » 18 lip 2017, 13:52

Podczas malowania warto pomyśleć, czy opłaca nam się to robić na własną rękę. http://fitness-macadamia.pl/jak-ladnie- ... ieszkanie/
Jak widać, często firmy kasują mniej, niż sami byśmy zapłacili za takie przyjemności.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Malowanie mieszkania w stanie Developerskim

autor: lideropinii » 24 wrz 2017, 19:51

Trzeba pamiętać, że dobór materiałów wykończeniowych to jest tylko połowa sukcesu, jeśli nie zostanie fachowo położony przez sprawdzoną ekipę to efekt końcowy będzie kiepski.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów