Jak znalezc poddasze do adaptacji:>?

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

jagoda
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2007, 21:50
Lokalizacja: Poznan
Jak znalezc poddasze do adaptacji:>?

autor: jagoda » 06 sty 2007, 21:55

Witam,
chcialabym sie dowiedziec jak zabrac sie za szukanie poddasza?..nie bardzo wiem czy jest jakis inny sposob niz tylko, upatrzenie sobie poddasza i bezposredni kontakt z administracja?..jak to bylo u was?
Poza tym interesuje mnie tez orientacyjny koszt samego wykupu..wiem ze jest to pewnie tez zalezne od miasta, ale nie mam zielonego pojecia ile w ogole to moze kosztowac dlatego pytam tu..
pozdrawiam serdecznie

Brum
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:52

autor: Brum » 08 sty 2007, 12:07

Najlepiej samemu szukać...

U mnie trzeba było poszukać strychu, dowiedzieć się kto jest jego właścicielem - MZB albo wspólnota i pisać wniosek o adaptację poddasza.
Trafiłem na MZB. Ten wniosek Urząd Miasta rozpatruje wspólnie z Dyrektorem MZB, czy takowe poddasze można adaptować. Dostajesz decyzje- pozytywną dajmy na to, podpisujesz umowe z MZB o adaptacje ( w moim przypadku 2letni okres na budowe, bez czynszu), robisz projekt budowlany i zatwierdza go starostwo. Pózniej już budowa - przeznaczam ok. 75tyś.zł (100m dołu i 40m góra)
Pamiętaj, że ładuje się grube pieniądze w nieswoje miejsce - dopóki nie wykupisz nie masz pewności, czy jesteś u siebie. To minus w moim przypadku.

Niestety strychy to łakomy kąsek i często w urządach trzymane są pod łapą nieuczciwych urzędasów. Trzeba się łokciami do nich dopchać. W przypadku wspólnoty, bez zgody wszystkich mieszkańców - nie da rady.
jest czas zbierania kamieni i zrzucania

jagoda
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2007, 21:50
Lokalizacja: Poznan

autor: jagoda » 08 sty 2007, 13:50

Tak tez myslalam ze bedzie trzeba szukac samemu..

Wracając jeszcze do kwestii finansowych..75tys. to kwota jaka chcesz przeznaczyc na remont..a co z samym wykupem poddasza..jakiego rzedu sa to kwoty?

Brum
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:52

autor: Brum » 08 sty 2007, 15:09

To już zależy od uchwał władz danego miasta. Dziś w moim mieście można wykupić za 10% wartości. 75tyś. to sam remont, planuje wykupienie za 10tys. Ale musi minąć ok. 5 lat, więc to ryzyko - jak wszystko w naszym państwie - nic nie jest pewne.
jest czas zbierania kamieni i zrzucania


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów