CENA BUDOWY DOMKU

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

hoholl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:21
Lokalizacja: północ
CENA BUDOWY DOMKU

autor: hoholl » 31 paź 2010, 16:39

Witam.
Myślę o budowie domku parterowego z poddaszem użytkowym.
Mam działkę, nieduże wymagania metrażowe, dwie prawe ręce gotowe do pracy :)

Interesuje mnie dom 90-110m2 z garażem.
-Czy do stanu do zamieszkania(bez takich luksusów jak kafelki itp.) dam rade zamknąć się w kwocie 200.000zl.
-Jaki to musiałby być dom? Dwuspadowy? Czy garaż może być razem z domem, czy taniej osobno?
-Ile kosztuje kierownik budowy - od czego zależy wysokość kosztów w tym temacie?
-Interesują mnie koszta oczywiście z instalacjami (pieca nie wliczam, będzie albo kominek na drewno albo na różny opał).
Wyszukanych mam kilka projektów. Nie powalają na ziemie wyglądem, ale realnie mysle na co mnie stać. Poradźcie czy kosztorys tam podany jest realny. Ewentualnie podeślijcie mi jakieś projekty.
link: archipelag.pl/projekty-domow/magnolia/?AreaMax=110&AreaMin=80&Kind=1&ProjectMirror=1&SearchForm=1&Type=2
Województwo warmińsko - mazurskie.

CMB
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2011, 8:40
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: CMB » 02 lut 2011, 8:57

Nie zawsze kosztorys jest odekwatny do rzeczywistości, ceny liczone są po cennach cennikowych producentów a w licznych przypadkach fimy handlowe mają spore upusty.

Bezpłatnie przeliczam i wyceniam projekty . Najtańszy materiał w regionie!

Kontakt 512 484 585

euroforum
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2011, 10:20
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: euroforum » 07 lut 2011, 10:27

Witam, jeżeli to coś pomoże to proszę wejść na:

http://eurobud24.pl/wyszukiwarka_firm_b ... omow-14222

euroforum
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2011, 10:20
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: euroforum » 07 lut 2011, 12:37

Witam, jeżeli to coś pomoże, to proszę zajrzeć na:

budowa domów

vero
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2011, 21:05
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: vero » 13 lut 2011, 22:38

tu można samemu sobie pokalkulować i zobaczyć jak mniej-więcej to wyjdzie
www.kredytybudowlane.pl

Michael9610
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2010, 23:25
Lokalizacja: częstochowa
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: Michael9610 » 14 lut 2011, 10:06

Zależy gdzie mieszkasz, ja mogę powiedzieć jak wygląda sytuacja w Częstochowie, jeżeli nie liczysz kosztów zakupu działki to zamkniesz się w kwocie 200 tys. zł, dużo możesz samemu zrobić, są prace takie które można samemu, ja na przykład m.in sam malowałem dysperbitem fundamenty to juz 1000 w kieszeni, czy wylewki w piwnicy i tak się uzbierało.
Dwuspadowy dach jest tańszy, bo jak patrzyłem 4 spadowe wychodzą drożej, droższy dach bo więcej elementów oraz dochodzi więcej kosztów za robociznę.Co do garażu ja robiłem razem, osobno zdecydowanie drożej jak się orientowałem. Kierownik zależy jakiego znajdziesz od 2000 do 3000 tys.
podsumowując, system gospodarczy budowy daje możliwość zaoszczędzenia wiele pieniędzy, a no i ważne aby w dobrej cenie kupić materiały budowlane, ja korzystałem z firmy bislex w częstochowie, którą polecił mi mój znajomy, ich stronka www.bislex.pl , natomiast budowlańców miałem taką małą rodzinną firmę.

Awatar użytkownika
Alojzy1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2011, 18:12
Lokalizacja: Wągrowiec
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: Alojzy1 » 24 lut 2011, 18:28

Czy to trochę nie za mała powierzchnia jak na dom ?

Dom do 100 m to nie dom, jak juz się budować to odłóż więcej i strzel 150-200 m.

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: yaska » 27 kwie 2011, 12:20

tez mi się tak wydaje, 100 m to bardzo mało, podejrzewam, ze te 20 metrów więcej niewiele podniesie koszty... moze warto by popytać specjalistów, tutaj porad udzielają za darmo: http://www.media.xella.pl/pr/180820/mia ... im-miescie

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: przemasboss » 04 maja 2011, 9:44

yaska ma rację:) Tylko trzeba się pośpieszyć bo to ostatnie dni akcji Xelli.

Marek100
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: Marek100 » 05 maja 2011, 18:28

http://piggyshare.com/file/ptv3l5aa <--- to jest program w ktorym mozna zaprojektowac bardzo szczegolowa caly dom lub jakies wybrane pomiwesczenie ;D wszystko w 3D mozna wlaczyc funkcje naliczania kosztow ;DD
Grunt to dobry plan ! ;D

lukmac1
lubie spamować
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:10
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: lukmac1 » 26 cze 2011, 19:32

Ja znalazłem rzeczywisty koszt budowy domu (to znaczy w zależności jaki wybrano projekt, jakich użyto materiałów, w jakim rejonie i w jakim systemem budowano itp.) w serwisie mam-sklad.pl.
pozdrawiam

MartBier
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2011, 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: MartBier » 06 lip 2011, 14:05

Z własnych doświadczeń wiem, że na pewno można zaoszczędzić kupując materiały budowlane z jednej hurtowni, jak się zapewni, że obsłużą całą budowę można dostać rabaty, a i transport można wynegocjować gratis. Nie opłaca się szukać materiałów w różnych miejscach, bo jak się znajdzie jedno taniej to na drugim dorzucą.
Ja miałam jedną hurtownię, termin płatności 14 dni, transport gratis, rabat 15-30% ( zależy jaki materiał brałam ) a i jak nagle czegoś zabrakło to mi przywozili np.: parę worków cementu, albo kilka profili i robotnicy nie mieli przestojów.

marcinmarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:52
Re: CENA BUDOWY DOMKU

autor: marcinmarcin » 13 lis 2011, 20:57

skorzystaj sobie z prostego narzędzia internetowego, ja z niego korzystma codziennie w pracy jestem kosztorysantem i kalkulantem budowlanym, masz tu wszystkie aktualne materiały oraz usługi budowlane jakie potrzebujesz, aktualne ceny materiałów budowlanych i cennik usług budowlanych
http://www.cennik-budowlany.pl[/url]


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów