OBWIESZONY STROP

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

gienai24
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:38
Lokalizacja: uk
OBWIESZONY STROP

autor: gienai24 » 29 paź 2009, 15:23

Witam!
Prosze o pomoc w ciezkiej sprawie, a mianowicie stropy mi strasznie spekaly i sie obwiesily (stropy monolityczne), w salonie gdzie jest najwieksza plaszczyzna jakies 6 cm! Moj ojciec probowal to ratowac i podparl jakimis smiesznymi beleczkami, nawet nie dwuteownikami (czy jakos tak ) ktore wygiely sie razem ze stropem i raczej nic nie trzymaja. Sciana ktora stoi na poddaszu nad salonem od tego wypychania pekla na wysokosci 1 pustaka od podlogi na calej dlugosci sciany.
Ogolnie strop na piwnicy (caly dom podpiwniczony) i na parteze odpekl we wszystkich pomieszczeniach wkolo scian, nawet w malej garderobie,i spekal prawie na wylot (w nie ktorych miejscach nawet drudy widac przesz szpary), sciany wisza w powietrzu (praktycznie we wszystkich pomieszczeniach).
Ta cala sytuacja ze stropami to jest kumulacja roznych skladnikow (brak belek, podciagow w salonie, kiepski zwirek w betonie bo zawieral duzo glinki, za wczesne rozszalowanie stropu w salonie). W projekcie strop jest wiszacy, wiec nie bylo zadnych scian dzialowych jak wylewali stropy.
Zapomnialam dodac ze schody na gore odjechaly mi tez od sciamy przy ktorej jest komin. Kierownik budowy nie widzial tej tragedii, planuje go dopiero przywiezc. Moj ojciec jest swiecie przekonany ze nic sie nie stalo, i nic sie nie bedzie dziac. To normalne ze spekal strop, strop musi spekac inaczej obleci :lol: Chce mi sie smiac i plakac zarazem jak z min o tym gadam. Najgorsze jest to ze nie ma mnie na miejscu, bo jestem za granica i zarabiam na moj ukochany domek, ktory okazal sie calkowitym niewypalem, a budowy pilnuje moj ojciec :?
Nie wiem jak zalaczyc zdjecia bo z checia pokazalabym jak to tragicznie wyglada.
Prosze o jakiekolwiek rady co w tej sytuacji zrobic, domyslam sie ze bez skuwania stropow :cry: chyba sie nie obejdzie. Moze ktos mial z czyms podobnym do czynienie i ma jakis pomysl co z tym fantem zrobic.
Dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
*ewwa*
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 7:42
Lokalizacja: Kraków
Re: OBWIESZONY STROP

autor: *ewwa* » 29 paź 2009, 17:40

TO JEST JAKIS KOSZMAR
Trochę mam podobną sytuacje do Cibie bo też buduję sama tylko wyglada na to że zdążyłam na czas wrócić do Polski i wszystkiego przypilnować. Koniecznie kierownik budowy do raporu ... mam nadzieję że nie wziełaś takiego który naprawdę interesował się budową a nie tylko przybijał pieczatki i brał kasę. Na Twoim miejscu wzieła bym niezależnego konstruktora który przyjedzie i oceni co da się zrobić. Nie próbuj bez tego kontynuować prac!
sprawdz wszystko 2 razy

bartek1675
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2009, 21:17
Lokalizacja: Skaryszew
Re: OBWIESZONY STROP

autor: bartek1675 » 29 paź 2009, 21:51

Jeżeli opis nie jest przesadzony i rzeczywiście dzieje się tak jak napisałeś, to dom nie nadaje się do zamieszkania. Mało tego, jest niebezpieczny! Po pierwsze proszę odsunąc tatę od nadzorowania budową i powierzyć to komuś kompetentnemu. Po drugie: należy wezwać niezależnego konstruktora, który oceni rozmiary szkód i napisze ekspertyzę - należy stwierdzić czy dom nadaje się do zamieszkania czy nie, a jeżeli się nadaje, to jak naprawić ewidentne błędy wykonawcze. Po trzecie: kierownika "za migdałki" obciązyć go kosztami naprawy ( i ekspertyzy też, oczywiście) najprawdopodobniej nie obejdzie się bez sądu. Nie mogę powiedzieć nic konkretniejszego o samej konstrukcji, ale należy liczyć się z tym, że strop trzeba będzie zdjąć i wykonać od nowa - oczywiście łącznie z tym, co się na nim znajduje.

gienai24
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:38
Lokalizacja: uk
Re: OBWIESZONY STROP

autor: gienai24 » 30 paź 2009, 12:31

Sytuacja wyglada naprawde okropnie. Tak jak pisalam wczesniej nie umiem wstawic zdjec, (moze w FAQ jest to wyjasnione, sprawdze potem) bo wtedy zobaczylibyscie co tam sie porobilo. Teraz bedzie najgorsza czesc, amianowicie powiedziec ojcu ze ma 'ferie' od robut na budowie, wiadomo jak zareaguje obrazona duma :( ale bedzie trzeba to zalatwic.
Dziekuje za odpowiedzi, i porady.

stylbud
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:42
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Re: OBWIESZONY STROP

autor: stylbud » 01 lis 2009, 13:54

Przykro mi to stwierdzić ale tak właśnie się kończą oszczędności na budowie firmy które budują stan surowy za 30 tyś pod nadzorem (ojca czy szwagra)nie są w stanie wykonać dobrze pracy i na tym zarobić teraz twoja budowa przekroczy zaplanowany budżet parę razy . Pytasz jak to uratować rozebrać i na nowo wykonać z profesjonalną ekipą
Firma budowlana PHU"STYL-BUD"Śląsk

Awatar użytkownika
*ewwa*
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 7:42
Lokalizacja: Kraków
Re: OBWIESZONY STROP

autor: *ewwa* » 01 lis 2009, 18:54

stylbud pisze:Przykro mi to stwierdzić ale tak właśnie się kończą oszczędności na budowie firmy które budują stan surowy za 30 tyś pod nadzorem (ojca czy szwagra)nie są w stanie wykonać dobrze pracy i na tym zarobić teraz twoja budowa przekroczy zaplanowany budżet parę razy . Pytasz jak to uratować rozebrać i na nowo wykonać z profesjonalną ekipą


z tymi 30 tyś to nie do końca jest tak. zaczniemy promować firmy które zdzierają z nas ostatnie pieniądze. ja jestem w trakcie budowy małego prostego domu 110m i za budowę ścian i stropu zapłaciłam 11 tyś a za dach 10 tyś - fundamenty robiliśmy sami więc koszt robocizny odpada. można znaleźć dobrych fachowców w rozsądnych pieniądzach.
sprawdz wszystko 2 razy

stylbud
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:42
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Re: OBWIESZONY STROP

autor: stylbud » 02 lis 2009, 14:07

Policz sobie prostą rzecz i nie mówię o systemie gospodarczym troszkę sami troszkę wujek i szwagier ,tylko solidna firma pięcio osobowa wchodzi na budowę i przy dobrych wiatrach jest w stanie wybudować dom w stanie surowym z dachem za 2 miesiące koszt wypłat minimum z pełnymi opłatami ZUS jest 3000 zł czyli daje nam 15000zł miesiąc a dwa to 30000 zł same wypłaty plus niespodziewane chorobowe i urlopy płatne przez pracodawcę a gdzie ,koparka,transport,paliwo,samochód,podatki,ubrania robocze, sprzęt,napoje,i szereg innych .Więc firma która chce by uczciwa i rozwijająca się nie jest w stanie wykonać takiego zlecenia za mniej niż 50000

Pozdrawiam
Firma budowlana PHU"STYL-BUD"Śląsk

Awatar użytkownika
*ewwa*
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 7:42
Lokalizacja: Kraków
Re: OBWIESZONY STROP

autor: *ewwa* » 03 lis 2009, 17:47

liczysz dwa miesiące jako
-czas od rozpoczęcia budowy do zakończenia stanu surowego z uwzględnieniem przerw technologicznych (w których firma idzie na inną budowę żey nie tracić czasu na czekanie)
-czas typowej pracy panów budowlańców na jednej budowie

ale dajmy spokój bo dziewczyna nie o to pytała a my odbiegamy od tematu i robimy sobie wyliczankę kto ile i za ile pracuje :)
Pozdrawiam
sprawdz wszystko 2 razy

stylbud
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:42
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Re: OBWIESZONY STROP

autor: stylbud » 03 lis 2009, 18:21

Dwa miesiące w sumie a chodziło mi o to że laikom się fajnie liczy i zagląda do portfela innym
Firma budowlana PHU"STYL-BUD"Śląsk

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: OBWIESZONY STROP

autor: jochwaw » 04 lis 2009, 15:59

gienai24 pisze:...W projekcie strop jest wiszacy, wiec nie bylo zadnych scian dzialowych jak wylewali stropy....
Prosze o jakiekolwiek rady co w tej sytuacji zrobic, domyslam sie ze bez skuwania stropow :cry: chyba sie nie obejdzie. Moze ktos mial z czyms podobnym do czynienie i ma jakis pomysl co z tym fantem zrobic.
Dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.


1) zamieść zdjęcia w galerii będzie czytelniej.

2) sposób bardzo szybki skuteczny,czysty ale niebardzo tani.
Otóż wzmocnienie stropu taśmami węglowymi.
Dwóch producentów:
albo SIKA /http://plcon.webdms.sika.com/fileshow.do;jsessionid=E445E731E88A0EFB399C2D84794FD1D1?id=352
albo MC-Bauchemie:
/http://www.mcbauchemie.pl/technologie/wzmacnianie-konstrukcji-matami-i-tasmami-z-wlokien-weglowych.html
3) Wykonanie przyklejanie stalowych płaskowników do betonu belki za pomoca specjalnych żywic, póżniej zabezpieczenie antykorozyjne i ppoż
4) Wykonanie odpowieniego podciągu i słupów w konstrukcji stalowej po konsultacji (projekcie) wykonanym przez konstruktora.
5)Zakończyć nadzór samodzielny na rzecz odpowiedzialnej i doświadczonej osoby wykwalifikowanej.Wszystkie powyżej naprawy musi nadzorować taka osoba.

A przepraszam - co robi Kierownik Budowy? Śpi?
Czy to znów figurant "pieczątkowy"?Jeśli tak to jest przepraszam ale sytuacja na własne życzenie.

Czy zamiast iść do lekarza idziecie Państwo do ...Goździkowej.

Sami sobie inwestorzy wywołuja nieszczęscia przez "oszczędzanie" na wizytach kierownika.Potem krzyk ratunku na forum.Tyle razy o tym pisałem że koszt napraw i błedów wynikających z samodzielnej pracy może kosztować kilkadziesiąt lub kilkaset razy tyle ile wizyta przytomnego Kierownika Budowy.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: OBWIESZONY STROP

autor: MTW » 04 lis 2009, 22:49

jeszcze zwrócę waszą uwagę na określony skład betonu w stropie .
renowacja betonu jest możliwa ale paskudnie droga nawet przy takich składowych . Natomiast konstruktor na budowie niezbędny i to w trybie pilnym .

rav-rav
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2011, 7:34
Re: OBWIESZONY STROP

autor: rav-rav » 15 lut 2011, 11:25

I jak się historia skończyła??
Chętnie się dowiem!\
A tak w ogóle.... powyższe to tekst ku przestrodze... :)

gresas9
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2011, 22:46
Re: OBWIESZONY STROP

autor: gresas9 » 19 paź 2011, 23:13

Witam
Ja także miałem problem ze stropem-poleciało kilka pustaków kermazytowych. Od 3 miesięcy się nic złego nie dzieje, ale poruszony tutaj temat przypomniał o tym problemie. Może możecie polecić autorce tematu i jednocześnie mi jakąś instytucje, laboratorium budowlane czy firme, która zajmuje się analizą:
1. materiału
2. konstrukcji (sposobu wykonania)
a także jaki może być przybliżony koszt takiej analizy. Lub jeśli nie znacie konkretnych firm podajcie kakieś słowo - klucz tak aby można było dowiedzieć się czegoś w Google.
Pozdrawiam


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów