malowanie ścian w dwóch kolorach

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bambo225
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2011, 15:31
malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: bambo225 » 07 lip 2011, 13:38

Witam chciałbym pomalować duży pokój w mieszkaniu na 2 kolory ale nie mogę się zdecydować
Pokój ma 500CM NA 450 CM taki kwadrat
Mam dwie propozycje które mi się podobają ale nie wiem z czym pasują one .
Najbardziej podoba mi się
Obrazek

ten fiolet mi sie podoba ale nie wiem czy np pasuje z tym, grafitem

Obrazek

drugi kolor to mocno czerwony ale nie wiem z czym połaczyć
to zamiast tego fioletu

wolałbym ten fiolet ładny kolor

homedecors
1 - ostrzeżenie!
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2011, 22:55
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: homedecors » 07 lip 2011, 13:51

Fiolet jest naprawdę urzekający. Z grafitem też się nieźle komponuje, choć musisz zdawać sobie sprawę, że przy takich kolorach dodatki odegrają istotną rolę. Albo zrobisz z domu pub albo naprawdę przytulne gniazdo. Osobiście polecam sklep www.homedecors.pl, gdzie znajdziesz naprawdę kilka fajnych elementów do wykończenia pokoju.
Pozdrawiam.

eko0
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: eko0 » 11 lip 2011, 15:12

Pierwsze zdjęcie przypadło mi do gustu. Przypominam że jak malowanie to DajZlecenie.pl
PS. Fiolet przepiękny!

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: Kasztanek » 15 lip 2011, 6:46

To pierwsze zdjęcię, to raczej taki amarnt, tez bardzo ładny kolor, ale w połaczeniu z grafitem robi sie bardzo ciemno. Jesli chcesz uzyć szarości, to moze coś jaśniejszego. Do fioletu jasne odcienie szarości to dobry wybór.

cammell
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:24
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: cammell » 29 wrz 2011, 14:23

Na pierwszej fotce tez nie widzę czystego fioletu, niemniej kolor jest piękny, choć trochę krzykliwy (może w rzeczywistości jest bardziej stonowany). Z grafitem wygląd wprost fenomenalnie, tylko że jest jedno małe ale: jeśli tak pomalować wszystkie ściany pokój może się okazać za ciemny do tego stopnia, że trudno będzie w nim wytrzymać. Nie mówię, że na pewno, ale istnieje takie prawdopodobieństwo. Osobiście do fioletu dobrałabym szary, a grafitowy użyłabym przy dodatkach w pokoju.

Magia-Orientu
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 01 cze 2011, 7:15
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: Magia-Orientu » 01 paź 2011, 10:22

Wydaje mi się że to nic innego jak kwestia gustu,ale bardziej przemawia do mnie propozycja nr 2 z czerwonym kolorem.

miracle
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: miracle » 04 paź 2011, 13:38

Pierwsze rozwiązanie jest dobre, jeżeli masz bardzo nasłoneczniony pokój, inaczej to może wyglądać dosyć przygnębiająco, bo te kolory są po prostu za ciemne. Drugie zdjęcie bardziej mi się podoba i wydaje mi się, że może dobrze wyglądać w każdym salonie.

DagmaraA
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:16
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: DagmaraA » 04 paź 2011, 14:37

Mnie też się podoba ten fiolet z pierwszego zdjęcia, ale mam mały pokój i niezbyt jasny, z czym go najlepiej zestawić? Z ecru? Jasnym wrzosem? Limonka? Tak, żeby jedna ściana była taka ciemna, ale żeby to nie wpływało negatywnie na cały pokój.

Atlantic Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: Atlantic Polska » 11 paź 2011, 12:57

Mocne, nasycone kolory trzeba zestawiać z jasnymi, spokojnymi kolorami. Intensywny fiolet najlepiej zestawić z kolorem szarym, jasnym brązem- kawa z mlekiem. Z tymi barwami fiolet fajnie się komponuje i takie zestawienie kolorystyczne nie przytłacza całego wnętrza. Można też połączyć dwa odcienie fioletu czyli mocniejszy z jasnym. Odważnym połączeniem jest zestawienie fioletu z zielenią. Ciekawy efekt, jednak bardziej pasuje do dużego, słonecznego wnętrza. :D

DagmaraA
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:16
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: DagmaraA » 11 paź 2011, 12:59

Bardzo pomocne podpowiedzi. Bardziej się zastanwiam nad połączeniem dwóch fioletów

kraskaj
1 - ostrzeżenie!
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2011, 9:27
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: kraskaj » 14 paź 2011, 9:54

Ja u siebie w salonie dałem połączenie jasnego koloru (coś w rodzaju ecru) z bardzo ciemnym brązem.Brąz wylądował na jednej z mniejszych ścian. Zastosowałem takie rozwiązanie gdyż pokój jest w prostokącie a jak wiadomo, ciemny kolor powoduje wrażenie przybliżania. Teraz pokój wydaje się być mniej wąski. Do tego częściowo dla kontrastu zastawiłem meblami w jasnym kolorze. Efekt się sprawdza i ładnie to wszytko wygląda.

Matskocz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: Matskocz » 14 paź 2011, 12:37

sam po remoncie zmieszałem ciemną czerwień z czernią, do tego czarne meble podświetlane led'ami i przyznam szczerze, że nie chce mi sie z pokoju czasami wychodzić :)

3deforma
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2011, 13:14
Lokalizacja: lodzkie
Kontaktowanie:
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: 3deforma » 28 paź 2011, 22:34

Mocny akcent kolorystyczny to ciekawe rozwiazanie dla wnetrza. Obydwa kolory sa w porzadku. Proponowalabym mocny akcent na jednej ze scian,ale reszte zrobic juz w jasniejszych odcieniach. Nie jest to duze pomieszczenie wiec takie ciemne i mocne zestawienie kolorow moze je przytloczyc. Szarosc w jasnych odcieniach pasuje do obydwu kolorow. Do czerwieni mozna tez zestawic bez, wanilie.

Natalka_77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 22 lut 2016, 14:24
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: Natalka_77 » 03 mar 2016, 10:13

Matskocz pisze:sam po remoncie zmieszałem ciemną czerwień z czernią, do tego czarne meble podświetlane led'ami i przyznam szczerze, że nie chce mi sie z pokoju czasami wychodzić :)


A i zgadzam się - czarne meble z oświetleniem ledowym to coś, co kocham :D klimat niesamowity :) a widziałeś te? tu są czarne meble i białe na wysoki połysk z oświetleniem. Czarne są obłędne!!! zbieram kasiorkę i przymierzam się powoli do zakupu http://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebl ... ietleniem/

Andreas45
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: malowanie ścian w dwóch kolorach

autor: Andreas45 » 04 mar 2016, 16:06

Fakt są świetne. A co kolorów to u mnie jest sciana na turkus i reszta na szary, wygląda spoko.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów