Artystyczne malowanie wnętrz

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Awatar użytkownika
murals
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2011, 0:46
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: murals » 07 wrz 2011, 23:44

Szaraobywatelko, nie wiem kto Ci pomalował te 18m2 i jak je pomalował, strasznie jestem ciekaw, jak wygląda artystyczne malowanie ścian za 27 zł/m2. Skoro cena jaką podałem jest wg Ciebie z kosmosu, to jak nazwać cenę malowania przez Twojego artystę?
Interesuje mnie , ile czasu malował, jaki motyw, jakich farb użył a także czy miał komornika na głowie :).
Skoro z takim zachwytem piszesz o jego dziele (szkoda,że nie umieściłaś jakiejś fotki albo linka) i zachwyt udzielił się takze znajomym, to rzeczywiscie musi być efektowne malowidło. Policzmy, jestem dość szybki w tym co robię (mowa o malowaniu;P), 18 m2, średni stopień trudności i szczegółów zajęłoby mi to średnio 7- 10 dni, oczywiście przy utrzymaniu standardu w jakim maluję. Średnio 8 dni pracy po 8 godzin. Dziennie maluję więc 2,25 m2x 27,70zł czyli według tego moja ziemska dniówka to 55,40. Tyle zarabiają kasjerki w Realu albo Biedronce, wiec albo z malowaniem jest coś nie tak, albo z malarzem ... Pozdrawiam :wink:

Sztuka Wnętrz
rekomendowany doradca
Posty: 215
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: Sztuka Wnętrz » 08 wrz 2011, 6:29

Witamy! Mysle, ze wszystko zalezy w jakim stylu urzadzamy
nasz dom czy mieszkanie. Nie do kazdego bedzie pasowalo
malowidlo nascienne. Tak samo jak szablon na scianie. Nie
wszedzie sie sprawdzi. IM SZTUKAWNETRZ

Awatar użytkownika
murals
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2011, 0:46
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: murals » 08 wrz 2011, 11:53

Zgadzam sie z przedmówcą w całej rozciągłości. Jeśli wszyscy lubiliby to samo lub ulegali tylko i wyłącznie modzie i trendom, wnętrza nie miałyby duszy. Jedni fundują sobie artystyczny malunek na ścianie, bo to się im podoba, inni na złość znajomym i sąsiadom, a jeszcze inni refundują swojej pociesze braki z własnego dzieciństwa:). Motywów tyle, ilu ludzi! Dla mnie wszystkie maja wydźwiek pozytywny :D

zetek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2011, 16:22
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: zetek » 09 wrz 2011, 18:56

sprostowanie. dość drogo tzn ze byłoby mi szkoda tyle kasy wywalić. a moje wątpliwości dotyczą czyszczenia. fototapety to raz ciach szmatką mokrą, a to jak sie ubabrze to tylko do poprawki.

manieks
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: manieks » 12 wrz 2011, 14:04

Nie bardzo wiem z jakimi malunkami szanowny zetek miał do czynienia, w każdym razie mam wrażenie, że chodzi o jakieś obrazki na ścianach malowane plakatówkami... hmmm. Z tego co ja się orientuję - malowidła wykonywane profesjonalnymi farbami nie boją się kontaktu z wodą, powiem więcej- nie boją się też odrobiny detergentu :), a kiedy ściana na której się znajduje takie malowidło zostanie uszkodzona mechanicznie (nie mówię o zburzeniu ;P) można zawsze podmalować takie ryski - z tapetą chyba już nie pójdzie tak łatwo :)?

Awatar użytkownika
Ptaq
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2011, 12:02
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: Ptaq » 16 wrz 2011, 12:07

Strona bardzo długo się wczytuje, ale sama w sobie oferta ciekawa - zawsze myślałem o takich malowidłach na ścianach :)

Awatar użytkownika
Ptaq
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2011, 12:02
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: Ptaq » 16 wrz 2011, 12:09

Strona bardzo długo się wczytuje, ale sama w sobie oferta ciekawa - zawsze myślałem o takich malowidłach na ścianach :)

zetek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2011, 16:22
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: zetek » 19 wrz 2011, 13:20

a no to nie wiedziałem, że są jakieś specjalsityczne farby, zwracam więc honor. ale moja natura nie pozwoli mi nie dokonać jeszcze jednego porównania. Jesli malowidło nam się znudzi to co? Bo fototapety to pomoczyć, zedrzeć i po problemie.

Awatar użytkownika
Anna Lipińska
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, 23:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: Anna Lipińska » 26 wrz 2011, 18:59

>Jesli malowidło nam się znudzi to co? Bo fototapety to pomoczyć, zedrzeć i po problemie.<

Już odpowiadam ;)
Malowidło się po prostu ZAMALOWUJE - jakąkolwiek farbą ścienną :))

http://annalipinska.com/galeria/1/malow ... cienne.htm

zetek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2011, 16:22
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: zetek » 27 wrz 2011, 18:46

a to nie jest bardzo czasochłonne?:> ja chyba jednak wole albo farbę, albo tapete albo fototapete. a jak obraz to repordukcje. A czy na płótnie można sobie zamówić u Was obrazy?

Awatar użytkownika
Anna Lipińska
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, 23:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: Anna Lipińska » 27 wrz 2011, 20:45

Na wykonanie trzeba przeznaczyć minimum parę dni.

Nad fototapetami itp. malunek ma tę przewagę, że jest
- niepowtarzalny
-dostosowany właśnie do Twojego wnętrza czyli indywidualny
- ekskluzywny i szlachetny przez fakt, że nie można go nigdzie schować, przewiesić, pożyczyć...

Co do malowania na płótnie, to pewnie jest różnie - ja maluję obrazy olejne,
jednak moim zdaniem ten rodzaj malarstwa rządzi się odrębnymi prawami:
inne motywy wyglądają dobrze, inny styl, wielkość. Malarstwo ścienne ma dużo wspólnego ze scenografią, dekoratorstwem a olejne to raczej indywidualna wypowiedź artysty.

http://annalipinska.com/galeria/1/1.htm

zetek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2011, 16:22
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: zetek » 04 paź 2011, 21:44

a jakieś reprodukcje Pani ma do sprzedaży?

manieks
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: manieks » 27 sty 2012, 16:52

Można zamówić i reprodukcję i malowidło na płótnie , które następnie można też przykleić do ściany jak tapetę.
Zapraszam do sprawdzenia oferty na moich stronach:

http://www.manieks.pl
http://www.muraliki.pl
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 16:53 przez manieks, łącznie zmieniany 1 raz.

PosterPlate
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2011, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: PosterPlate » 07 lut 2012, 13:47

Jeśli ktoś jest zainteresowany alternatywnym rozwiązaniem to może zagospodarować przestrzeń dzięki naszym blachom - odpowiednia konfiguracja kliku z nich i mamy pomieszczenie w duchu np. PRL ( który notabene jest teraz modny).

Przykładowe aranżacje można obejrzeć tutaj: http://posterplate.pl/wnetrza,0,70.htm

4walls.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 gru 2011, 15:36
Re: Artystyczne malowanie wnętrz

autor: 4walls.pl » 13 lut 2012, 18:12

Namalowane obrazy są dosyć specyficzne. Wyglądają realistycznie ale to sposób nie do każdego wnętrza. Dużo szybciej i taniej wyjdzie naklejka ( no i nie trzeba przemalowywać całej ściany po zmianie koncepcji). A co powiecie na to, stonowane wnętrze z uzupełniającym je motywem ptaków na linie?

Obrazek
http://www.4walls.pl/zwierzeta/naklejka/ptaki/

Z muralem ciężko się wpasować do takiego wnętrza. Ale podoba mi się pomysł ubikacji dosłownie wytatuowanej malunkami w jednym z klubów z muzyką live.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów