Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

marti93
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2011, 15:48
Lokalizacja: Kobyłka
Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

autor: marti93 » 27 lip 2011, 15:57

Witam,
Możliwe, że był już taki temat ja szukałem nie mogłem znaleźć w każdym razie przepraszam. Mam problem od kilku lat z wodą gruntową w piwnicy. W tym roku ten problem się pogłębił do dość krytycznego stopnia. W piwnicy mam wodę gruntową po łydki. Pompka pompuje wodę około 3 razy dziennie minimum. Piwnica parę lat temu była w jakiś sposób izolowana ale nie wiele to dało. Ja nie wiem dokładnie czym była izolowana bo to dom moich rodziców ale wiem że wysokość piwnicy zmniejszyła się o 20 cm. Również nie do końca się znam na takich sprawach izolacyjnych/budowlanych dlatego piszę w tej sprawie tutaj. Chcemy odwiedzić notariusza na sprzedaż domu ale kto kupi taki dom gdzie stoi woda w piwnicy? Dlatego pytam się ile takie coś by kosztowało. Z góry mówię że dużo pieniędzy nie jestem na to wstanie wyłożyć. Chcę żeby ta izolacja potrzymała chociaż kilka lat. Dom jest z 1956 roku i piwnica jest na około 1,4 metra pod ziemią. Proszę o w miarę szybką odpowiedź
Pozdrawiam

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

autor: Interno » 27 lip 2011, 17:54

Zrobić tak jak poprzednio.
Wysokość piwnicy sie zmniejszy o kolejne 20cm ale może potrzyma kilka lat.
Ale tak na poważnie to radzę wezwać na miejsce kompetentną osobę w celu ustalenia możliwych środków zaradczych.
Pomijam fakt moralny sprzedawania budynku z wadą, której jesteśmy wpełni świadomi.

maverick0069
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2009, 7:07
Re: Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

autor: maverick0069 » 31 lip 2011, 11:25

skąd aż tyle tam tej wody??, czy dostaję się przez ściany fundamentowe czy posadzkę ??, może jest jakiś przeciek ??? trzeba wziąć pod uwagę zastosowanie drenażu. problemem nie tyle jest kwestia izolacji tylko brak odprowadzenia ogromnej ilości wody gruntowej, zastanawiam się w jakim stanie jest Twój fundament ....

PAWEŁŁ1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2010, 16:55
Re: Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

autor: PAWEŁŁ1981 » 03 wrz 2011, 12:44

witam przyłączę się do problemu przerabiam budynek gospodarczy na dom i mam pod 1/3 budynku piwnice w której co roku po roztopach pojawia się ok 10cm wody ściany są izolowane poziomo papą wystarczy że położę pionowo przy fundamencie filie czy jest inny sposób

Dieselka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:36
Re: Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

autor: Dieselka » 14 wrz 2011, 15:18

ten sam problem... ale woda u nas kiedyś do kolana doszła!
drenaż drenażem (oczywiście go nie mam ;/ ) ale przecież nie osuszę całej wsi ;/
a woda wybija przez posadzkę (fundament z zewnątrz jest czymś czarnym wysmarowany i ściany są suche)

Hydroizolacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 wrz 2011, 10:18
Re: Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą gruntową?

autor: Hydroizolacje » 23 wrz 2011, 10:32

Witam

Sposobów pozbycia sie wody w piwnicy jest naprawdę sporo trzeba tylko wziąść pod uwagę to skąd sie ta woda bierze i czy jest to woda pod ciśnieniem czy nie.

Proszę o PW to spróbuje pomóc doradzić w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam
Jarosław Modelski


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 10 gości

Gotowe projekty domów