Zabudowa sufitowych rur kanalizacyjnych

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

stoper88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2011, 11:55
Zabudowa sufitowych rur kanalizacyjnych

autor: stoper88 » 15 wrz 2011, 12:01

Witam, mieszkam w bloku i niestety w mojej łazience z sufitu wystają rury kanalizacyjne szpecące moją łazienkę. Zbliża się u mnie remont i planuję prysznic. Jednak z tego względu, że widnieją u mnie te rury zabudowa ich będzie kłopotliwa.
Wiem, że można wykonać sufit podwieszany jednak w efekcie nad kabiną pozostanie mi około 5 cm przestrzeni. Dlatego chciałbym wykonać coś w tym stylu półokrągłego: http://www.wgraj.org/uploads/photos/sim ... 73b317.jpg
Proszę o radę jakich materiałów użyć. Zastanawiałem się nad roletą, która umocowana by była do przylegających do ścian w miarę półokrągłych listew.
Jeśli nie takie rozwiązanie to może inne, ma ktoś jakiś pomysł lub spotkał się z czymś takim?

e-nobi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:48
Kontaktowanie:
Re: Zabudowa sufitowych rur kanalizacyjnych

autor: e-nobi » 15 wrz 2011, 13:02

Nie wiem jak to wygląda w praktyce i jakie są możliwości, ale są dostępne na rynku płyty karton gips cienkie specjalne do wyginania. Wtedy idą profile i płyta jest doginana w łuk. Z tym, że nie znam wymiarów i nie wiadomo czy da radę płytę dogiąć.
Pozdrawiam
e-nobi.pl | Wszystko dla Domu

stoper88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2011, 11:55
Re: Zabudowa sufitowych rur kanalizacyjnych

autor: stoper88 » 15 wrz 2011, 15:19

Czytałem wcześniej o tych płytach i chyba jest to dobre rozwiązanie. Tylko szkoda byłoby wywalić kasę jakby się nie udało. A dostanę takie profile by móc te płyty przytwierdzić do ściany i sufitu czy raczej musiałbym sam je wykonać?
Dobrym rozwiązaniem byłoby też zastosowane rolety (takiej typu zewnętrznego) jednak nie znalazłem czegoś takiego i szyny po której mógłbym poprowadzić roletę.

Szkoda jest mi po prostu miejsca na prostokątne obicie tego wszystkiego.

Załączam rys z wymiarami. Proszę o niesugerowanie się proporcjami długości boków bo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Przemek
Re: Zabudowa sufitowych rur kanalizacyjnych

autor: Przemek » 20 paź 2011, 15:55

czy mozesz dodac na forum jakieś zdjęcie ?


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów