obudowa na kominek

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
LeeMonday
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:00
obudowa na kominek

autor: LeeMonday » 30 sie 2011, 23:43

chciałbym znaleźć jakąś niekonwencjonalną obudowę do kominka.. coś innego.. ? Macie jakieś propozycję, zdjęcia?

agame
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:39
Re: obudowa na kominek

autor: agame » 01 wrz 2011, 6:28

możesz wykorzystać glasssystem (makrotermu), szklane obudowy - http://www.makroterm.pl/produkty/obudowy-glasssystem, są eleganckie i nowoczesne, mi bardziej podobają się od kominków przykrytych cementem :), po za tym zajmują mniej miejsca niż takie 'tradycyjne'

Przemek
Re: obudowa na kominek

autor: Przemek » 02 sty 2012, 9:23

spora dawka propozycji fotograficznych znajduje sie na www.e-mieszkanie.pl

bigi7489
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2012, 9:25
Re: obudowa na kominek

autor: bigi7489 » 08 lut 2012, 14:40

ja bym proponował zrobić kominek np. z marmuru. Kamień naturalny sam w sobie jest niepowtarzalny i drugiego takiego samego nie znajdziesz:) Moi znajomi mają taki i muszę przyznać, że jest na co popatrzeć:) robiła im firma MK Rocks z Warszawy Targówek, skontaktuj się z nimi, to może zaproponują Ci coś niekonwencjonalnego:)
bigi

Super łazienki
Re: obudowa na kominek

autor: Super łazienki » 09 lut 2012, 1:00

do @bigi7489

Proszę o rozważne i oszczędne dysponowanie miejscem na Forum.
Mam nadzieję, że zainteresuje to Pana i ... zniknie ten pański kopiec złożony z kilkunastu postów o jednakowej treści.

[link do oferty na Allegro wygasł]

Super łazienki
Wyłącznie MARMUROWA obudowa na kominek

autor: Super łazienki » 09 lut 2012, 1:25

Kominek, stanowi najbardziej stały fragment każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Spełnia zarówno funkcję użytkową, jak i też DODAJE BLASKU lub po prostu szpeci. Dlatego zasługuje na szczególną troskę oraz wymaga starannych przemyśleń i przygotowań. Jeżeli już kominek, to skłaniam się do wypowiedzi przedmówcy - MARMUR!!! lub też inny naturalny kamień, jako wykładzina, która pozwala na uzyskanie niecodziennych owoców pracy kamieniarzy. Musimy oddać hołd tym fachowcom, którzy z kawałka skały potrafią wykrzesać przepiękną kolumnadę, wzbogacić linie gzymsów o ornament ewentualnie wzbogacić instalację o światowej klasy płaskorzeźbę.
Warto zlecić to zadanie profesjonalistom.
[link do oferty na Allegro wygasł]Warto zlecić to zadanie profesjonalistom.

Sztuka Wnętrz
rekomendowany doradca
Posty: 215
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: obudowa na kominek

autor: Sztuka Wnętrz » 15 lut 2012, 20:28

Kamień i cegła to pierwsze materiały kojarzące się z obudową kominka. Natomiast polecam rozejrzeć się po obudowach wykonanych z blachy. Są tańsze niż te z marmuru, a przy tym równie eleganckie. W dodatku blacha niepokryta farbą rozprasza światło płomienia rozjaśniając pomieszczenie.

Tobiasz1
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, 10:53
Kontaktowanie:
Re: obudowa na kominek

autor: Tobiasz1 » 20 lut 2012, 10:52

przy wyborze obudowy kominka należy pamiętać także o charakterze wnętrza w jakim znajduje się aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójną całość która ciszy oko :)

Tobiasz1
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, 10:53
Kontaktowanie:
Re: obudowa na kominek

autor: Tobiasz1 » 20 lut 2012, 10:53

przy wyborze obudowy kominka należy pamiętać także o charakterze wnętrza w jakim znajduje się aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójną całość która ciszy oko :)

Tobiasz1
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, 10:53
Kontaktowanie:
Re: obudowa na kominek

autor: Tobiasz1 » 20 lut 2012, 10:53

przy wyborze obudowy kominka należy pamiętać także o charakterze wnętrza w jakim znajduje się aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójną całość która ciszy oko :)

Jacek j23
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2012, 21:45
Re: obudowa na kominek

autor: Jacek j23 » 28 lut 2012, 22:01

polecam www.domyzwizja.pl
pozdro

Zdun_db
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:55
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontaktowanie:
Re: obudowa na kominek

autor: Zdun_db » 13 mar 2012, 22:02

Kominek może być także ciepły z kafli i szamotu .Wybór zarówno kształtów jak i kolrów współcześnie produkowanych kafli jest OGROMNY !
www.kafle-kominki.pl/kominek_hk45.htm

To co "kolorowe" to kafle , biała reszta to tynkowany szamot

sysunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2012, 13:02
Lokalizacja: Długołęka
Re: obudowa na kominek

autor: sysunia » 23 maja 2012, 20:41

W Polsce większość kominków jakie widziałam, wykonywane są w stylu rustykalnym... tak się robiło kiedyś i nie wiem dlaczego tak też robi się i dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 20:47 przez sysunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Sylwia S.

sysunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2012, 13:02
Lokalizacja: Długołęka
Re: obudowa na kominek

autor: sysunia » 23 maja 2012, 20:41

Sama ostatnio stanęłam przed dylematem doboru kominka, ale jako że postanowiłam iż mój dom będzie w całości reprezentował styl francuski tak też wybór padł zdecydowanie na zabudowę typu klasycznego, jest to co prawda rzadkość w naszym kraju ale na zachodzie ten typ kominków jest równie popularny jak u nas typ rustykalny... tylko że w USA gdzie takich kominków widziałam całą masę robi się je raczej z otwartym paleniskiem, na co ja się nie zdecydowałam, ale z zamontowanym tradycyjnym wkładem kominkowym wygląda równie atrakcyjnie, tutaj jednak przestrzegam każdego kto planuje montaż kominka aby najpierw określić sobie mniej więcej jaką obudowę planujemy wykonać i dopiero wtedy można kupować wkład, ja niestety zrobiłam na odwrót i miałam trochę problemów z dopasowaniem zabudowy.

Ale nie to było najważniejsze, dla mnie istotne było to aby kominek jako najważniejsza część salonu idealnie odzwierciedlał styl w jakim jest wykończone wnętrze, i tutaj jeżeli chodzi o kominki typu klasycznego mamy dużo większy wybór niż w przypadku typu rustykalnego czy też nowoczesnego, ponieważ zabudowy te są wykonywana praktycznie we wszystkich stylach architektonicznych, od Baroku aż do Postmodernizmu :)

Na koniec pragnę tylko jeszcze zapewnić, iż po montażu kominka wnętrze mojego salonu zaczęło nareszcie nabierać charakteru z czasów Ludwika XVI :roll:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 20:48 przez sysunia, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Sylwia S.

sysunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2012, 13:02
Lokalizacja: Długołęka
Re: obudowa na kominek

autor: sysunia » 23 maja 2012, 20:41

Przepraszam za tą ilość postów, ale to forum coś nie działa tak jak powinno, wpisy nie chcą się zapisać po czym same się dublują, a zdublowanych nie da się usunąć można tylko edytowac :x
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 20:52 przez sysunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Sylwia S.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów