Krótko mówiąc jest problem z wodą gruntową

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

INIEKCJA KRYSTALICZNA
Re: Krótko mówiąc jest problem z wodą gruntową

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 15 lip 2011, 7:27

w sytuacji wody podsiąkającej z gruntu z powodu braku izolacji pionowej rozwiązaniem jest INIEKCJA KRYSTALICZNA która wytwarza przeponę przeciwwilgociową i tym samym odtwarza izolację jest to skuteczna metoda wynalazek polskiego naukowca, który sprawdza się w Polsce, europie i świece

w przypadku wody naporowej stosuję się szereg zapraw uszczelniających wytrzymujących duży napór wody

więcej szczegółów zapraszam na

www.greenteam-burza.pl

INIEKCJA KRYSTALICZNA
Re: Krótko mówiąc jest problem z wodą gruntową

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 15 lip 2011, 8:36

w sytuacji wody naporowej można wykonać izolację z tzw. zapraw uszczelniających /szlamy uszczelniające/ które wytrzymują napór wody, w sytuacji podsiąkania kapilarnego stosuję się INIEKCJĘ KRYSTALICZNĄ więcej szczegółów na

www.greenteam-burza.pl

JBZ
Re: Krótko mówiąc jest problem z wodą gruntową

autor: JBZ » 15 lip 2011, 11:46

Proszę nie zasiewać propagandy! Każdy przypadek wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Wcale iniekcja nie należy do metod najbardziej skutecznych i stosuje się jako ostateczność w powiązaniu z innymi metodami.

MB250
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2011, 16:17
Re: Krótko mówiąc jest problem z wodą gruntową

autor: MB250 » 21 sie 2011, 14:32

A co z odpowiedzialnością zawodową projektanta ? Czy takowa w ogóle istnieje w PL, poza przypadkami katastrof budowlanych?
Architekt planuje izolację pionową ścian piwnicy usadowionej 3 m pod ziemią tak: od wnętrza piwnicy kolejno - bloczek betonowy 25 cm, styropian 5 cm, bloczek betonowy 14 cm, rapówka smarowana abizolem 2 x.
Ten abizol to cała i jedyna izolacja p. wilgociowa, p. wodna ścian piwnicy. Wykonanie: ścisle wg. projektu architektonicznego jw. Efekt : identyczny, jak u autora wątku.
Wód gruntowych brak, natomiast sam grunt - gliniasto ilasty, trzymający wodę.
Która ręka będzie z grobu wystawała temu architektowi (notabene, jednocześnie wykładowcy architektury na Politechnice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) za takie zaprojektowanie izolacji piwnicy pod caaaaaałym domem ?
Chociaż, bardziej by mnie interesowało, czy w tych sprawach istnieje w ogóle coś takiego, jak ZGODNOŚĆ ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ ? Jakieś normy ? Jakieś przepisy? Czy tez całkowicie wolna amerykanka i pełna uznaniowość (z palca) architekta, tj kompletna bezkarność po prostu ? Jak to jest w Polsce z tym?

JBZ
Re: Krótko mówiąc jest problem z wodą gruntową

autor: JBZ » 22 sie 2011, 1:18

Ano w Polsce od kilku dobrych lat normy nie są obowiązkowe - za wyjątkiem powoływanych przez wytyczne. Wiedza architektów o fizyce budowli jest niemal żadna. W efekcie na ponad 1700 projektów, jakie miałem w ręku, moe spotkałem ani jednego bez błędów. Średnio po kilkanaście rażących. Rekord to ponad 70!
Podany przez Pana przypadek, to niemal "norma".


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów