Problem z ogrzewaniem domu.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

linek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2007, 9:15
Lokalizacja: Poznań
Problem z ogrzewaniem domu.

autor: linek » 08 lut 2011, 19:34

Witam Wszystkich.
Mam poważny problem.
Posiadamy w domu centralne ogrzewanie, które składa się z pieca gazowego z zasobnikiem ciepłej wody Beretta Kompakt II, miedzianej instalacji oraz aluminiowych grzejników. Poza tym jest jeszcze piec węglowy który był poprzednio używany i teraz zamiennie z gazowym go eksploatujemy.
Gdy było kiedyś palone w piecu węglowym wszystko było O.K. Ogrzewając gazowym też jest niby wszystko w porządku ale niestety w niektórych pomieszczeniach nie można "dogrzać". Co ciekawe gdy instalacja ogrzewała mniej pomieszczeń, wszystko było w porządku teraz gdy instalator ją zmodernizował i dodał grzejników to w niektórych pomieszczeniach grzejniki przy paleniu w piecu węglowym są zimne, co ciekawe, zimny jest między innymi grzejnik, który jest w piwnicy, najbliżej pieca, podczas gdy grzejnik na piętrze (2 kondygnacje wyżej) jest tak gorący że go dotknąć nie można. Na piecu podniosłem temperaturę nawet do 90 stopni i żadnej zmiany. Przy piecu jest pompa i pracuje na III największych obrotach (choć myślę że dgyby to była sprawa pompy to prędzej zimny byłby ten grzejnik na górze. Po przełączeniu na gaz cała instalacja jest ciepła.
I następny problem to ciągłe zapowietrzanie się grzejników na górnej kondygnacji.
Byłbym wzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z ogrzewaniem domu.

autor: Bolas » 08 lut 2011, 22:35

Myślę że będzie ciężko wywróżyć przez neta co z instalacją jest nie tak. Tym bardziej że nie wiemy jak jeden kocioł z drugim są podłączone. Polecałbym poproszenie jakieś fachowej firmy o przegląd instalacji tylko niech to będzie firma a nie pan Jasiek co wszystkim robi wode-gaz-prąd-centralne i murarkę dookoła.

coldelectric
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:19
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Problem z ogrzewaniem domu.

autor: coldelectric » 23 lip 2011, 16:41

Dokładnie, brak odpowiednich zaworów czy też automatyki w piecu robią takie "dziwactwa"
Klimatyzacja Kraków

Andrzej60
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2011, 15:56
Re: Problem z ogrzewaniem domu.

autor: Andrzej60 » 08 sie 2011, 16:49

Zgadza się,z perspektywy forum ciężko stwierdzić co jest nie tak z instalacją,tutaj najlepiej byłoby wezwać dobrego fachowca. A na przyszłość polecam inwestycję w pompe ciepła,z doświadczenia wiem że to się bardzo opłaca. Szczególnie polecam firme Spednet.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 33 gości

Gotowe projekty domów