malowanie scian

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
polek
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lis 2010, 9:12
malowanie scian

autor: polek » 26 gru 2010, 8:54

Witam! Mam pytanie jak i czym pomalować ściany które są wykonane wcześniej metodą natryskową takie drobinki jakiegoś specyfiku położone na całej ścianie i suficie:) chciałbym to teraz pomalować tylko nie wiem jaką farbę wybrać żeby się przyjęła i żebym ja laik mógł to sam zrobić:) z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

suhhar
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: kłodzko
Re: malowanie scian

autor: suhhar » 26 gru 2010, 12:42

Witam wydaje mi sie ze farba lateksowa wysokiego krzycia bedzie w sam raz. Zalezy w jakim kolorze jest stara farba pewnie nie obejdzie sie od podwojnego malowania.

polek
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lis 2010, 9:12
Re: malowanie scian

autor: polek » 27 gru 2010, 10:36

Stara farba ma kolor niebieski a chce ja pomalowac na fiolet i dwie sciany na cos z różu. mysle ze wczesniej bede musial jeszcze zagruntowac powierzchnie .. no ale sie ni w zab nie znam.

EkoDecorReguły
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2010, 10:03
Lokalizacja: Warszawa-Reguły
Kontaktowanie:
Re: malowanie scian

autor: EkoDecorReguły » 28 gru 2010, 12:17

Witam

Czy ta dekoracja która Pan obecnie ma jest polakierowana?
Dobrym rozwiązaniem byłoby najpierw przemalować całość dobrą farbą gruntującą np. Caparol Haftgrund

więcej info specjalisci@ekodecor.pl

Pozdrawiam

Sztuka Wnętrz
rekomendowany doradca
Posty: 215
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: malowanie scian

autor: Sztuka Wnętrz » 28 gru 2010, 23:26

Witam serdecznie, też wydaje mi się, że farba lateksowa będzie najlepsza. Gdyby Pan miał środki finasowe, to doradzałabym wygładzenie ścian gipsem. Pozdrawiam.

Boggi71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 30 gru 2010, 20:03
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Re: malowanie scian

autor: Boggi71 » 30 gru 2010, 20:36

:) Najlepiej bylo by wszystko dobrze zagruntowac i wyszpachlowac . Pozniej moze Pan wybrac farbe Jaka sie Panu podoba lub na jaka Pana stac. Farby lateksowe sa dobre ale tylko w pomieszczeniach o duzej zabrudzalnosci scian i nie oddychaja wogole. Pozdrawiam

polek
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lis 2010, 9:12
Re: malowanie scian

autor: polek » 31 gru 2010, 10:57

Kurcze właśnie jest pewien problem poniewaz moja zona nie wyobraza sobie teraz gładkich scian:) uparla sie na natrysk tylko ze jednokolorowy. Czyli sciana i natryskowe kropki pomalowane na jeden kolor. Takze szpachlowanie scian odpada. Jesli chodzi natomiast o farbe to potrzebuje takiej zebym to ja laik mogl nia pomalowac zeby farba nie odlazla od tej obecnej i zeby bylo wszystko ok.

Boggi71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 30 gru 2010, 20:03
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Re: malowanie scian

autor: Boggi71 » 31 gru 2010, 12:36

W takim razie proponuje dobrej jakosci grund, pozniej dobrej jakosci farbe silikatowa, pozostawic na 48h i ponownie grund i farba. Pozdrawiam i zycze udanego Sylwestra i Szczesliwego Nowego Roku.

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: malowanie scian

autor: Executive » 06 lut 2011, 23:37

Nie chcę się bawić w archeologię i odkopywać starych wątków, ale zauważyłem ten temat. A że nie tak dawno malowałem i to dużo, to zaproponuję - jeśli oczywiście jesteś na etapie poszukiwania rozwiązań - byś obejrzał produkty firmy Śnieżka. Rewelacyjny wręcz grunt, który wszystko idealnie kryje i farby. Potężny wybór kolorów w atrakcyjnych cenach.

InterJoker
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:36
Kontaktowanie:
Re: malowanie scian

autor: InterJoker » 07 lut 2011, 16:50

Jeśli chodzi o dobry grunt w przystępnej cenie, to Śnieżka będzie idealna. Nie ma co kupowac najdroższego gruntu, bo ten też da radę, lepiej skupic się na odpowiednim przygotowaniu ścian, czyli przede wszystkim je odtłuścic i przytrzec.

sitarek
Re: malowanie scian

autor: sitarek » 04 lip 2011, 13:02

Polecam artykuł pt. Wszystko o farbach i malowaniu wewnątrz budynku. Wiedza niezbędna w darmowej gazecie budowlanej

naklejkomania
Re: malowanie scian

autor: naklejkomania » 19 lip 2011, 13:29

alternatywą mogą być naklejki sciennę:)
http://naklejkomania.com/


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów