konstrukcja ścianki kolankowej

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

sympla
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 15:10
konstrukcja ścianki kolankowej

autor: sympla » 11 lip 2011, 15:19

Szukałam i szukalam i nie moge znalezc odpowiedzi na ponizsze pytanie. Może tutaj jakas dobra dusza udzieli mi odpowiedzi. A mianowicie chcialabym sie dowiedziec o mozliwosciach technologicznych w realizacji scianki kolankowej. Z jakimi roznicami konstrukcyjnymi takiej scianki musimy sie liczyc w dachu jętkowym i płatwiowo-klaszczowym? Kiedy dopuszczana jest drewniana scianka kolankowa?

Bede wdziczna jesli ktos wie cokolwiek na ten temat ;)

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: konstrukcja ścianki kolankowej

autor: GipsKarton » 12 lip 2011, 5:53

Zawsze możesz wykonać zarówno konstrukcję jak i zewnętrzne poszycie (to widoczne z pomieszczenia) z drewna.
Zaleca się jednak by pod takim poszyciem umieścić płyty gipsowe (osłona p.poż. dachu).
Szczegóły wykonania rusztu nie zależą od rodzaju dachu a wysokości ścianki, sposobu wykonania ocieplenia, rodzaju okapu, stropu, pomieszczeń pod/obok i jeszcze .... Daj konkret przekrój/przykład.
Konstrukcje typowe to, okładzina lub przedścianka.

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: konstrukcja ścianki kolankowej

autor: kapsel14 » 12 lip 2011, 7:27

kolankowe rozwiązania tu znajdziesz http://www.profiltech.com.pl

sympla
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 15:10
Re: konstrukcja ścianki kolankowej

autor: sympla » 12 lip 2011, 17:54

Dostałam do rozwiazania przekrój o rozpietości 14,4m, scianka kolankowa o wysokosci 1.60m. I moim zadaniem jest wskazac roznice technologiczne w budowie scianki kolankowej w przypadku zastosowania dachu jetkowego i platwiowo-klaszczowego. Mysle ze to chodzi o reakcje przekazywane z dachu na murlate i scianke kolankowa. Ale nie wiem jak to ma sie do konstrukcji samej scianki. Co do reakcji na dobra sprawe tez nie bardzo mam pojecie. Moze dysponujecie jakimis schamatami...?


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów