centralne ogrzewanie na paliwo stałe

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sliweczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2011, 21:38
centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: sliweczka » 23 cze 2011, 21:52

Ma zamiar zrobic centralne ogrzewanie w tym budynku jescze nie bylo jet to dom jednorodzinny stare budownictwo(4 pokoje kuchnia lazienka 2 korytarze). jestem ciekawa ile by mnie to kosztowalo wraz z robocizna. prosze o podpowiedz.

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: przemasboss » 27 cze 2011, 21:08

Radzę odwiedzić stronę Zębca i tam wybrać kocioł. Firma poszerzyła swoje portfolio o nowinki technologiczne. Moim zdaniem ich kotły są najlepsze.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: Bolas » 28 cze 2011, 21:45

Każda szanująca się firma wykonawcza określi się cenowo po oględzinach miejsca gdzie instalacja ma być zrobiona. Wyceni materiał i robociznę po ustaleniu oczekiwań klienta.

AnTonik
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 12:44
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: AnTonik » 29 cze 2011, 22:04


Masz jakąś konkretną firmę na myśli?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: Bolas » 29 cze 2011, 22:19

Dostęp do internetu masz więc nie trudno znaleźć kilka firm i sprawdzić ich oferty. Przeważnie oferty są bezpłatne więc stracisz tylko czas.

pele1710
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2011, 17:58
centralne ogrzewanie na paliwo stałe schemat

autor: pele1710 » 26 lip 2011, 18:12

Witam
Mam kilka pytań odnośnie instalacji c.o na paliwo stałe:
zamierzam zainstalowac instalacje c.o i c.w.o w domku jednorodzinnym. Szczegóły: Jest to domek jednorodzinny jednopietrowy bez piwnicy ze strychem bez ocieplenia z zewnatrz ale są wymienione wszystkie okna na plastikowe. Piec Zębiec 16KW znajduje się na parterze dom nie ma piwnicy. Na parterze jest stara instalacja na starych stalowych rurach i grzejnikach. Ja chce zamontować c.o na piętrze od pieca zasilanie na stalowych rurach pózniej od rozdzielaczy juz na rurach PEX/AL/PEX. Bojler znajduje sie na parterze wraz ze starą instalacja przesyłam schemat jaki mi zaproponował instalator (fachowiec). Bradzo prosze o rade czy takie zamontowanie na pietrze jest możliwe jeśli trzeba bedzie wprowadze poprawki wedle Waszych uwag i sugesti. Bardzo Dziękuje Za POMOC


Obrazek
...Dziękuje...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: Bolas » 26 lip 2011, 19:59

Boiler też z rozdzielacza na fi 16? Jeżeli masz system rozdzielaczowy a rury będą w wylewce to każdy grzejnik lepiej ciągnąć osobno tak by na rurach nie było kształtek gdyż są one miejscem potencjalnych przecieków w przyszłości.

pele1710
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2011, 17:58
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: pele1710 » 26 lip 2011, 20:51

właśnie nie wiem jak bedzie lepiej czy moge podłączyć bojler bezposrednio za pompą przed rozdzielaczem... i jeszcze pytanie czy ten zawór 4-drożny jest w dobrym miejscu?... mozesz napisać jakie byłoby lepsze rozwiazanie na PEX/AL/PEX nie koniecznie na rozdzielaczach poprawilem schemat zerknij... Dzieki Obrazek
...Dziękuje...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: Bolas » 26 lip 2011, 21:46

Lepiej by było gdyby była osobna pompka tylko do bojlera sterowana czujnikiem lub ze sterownika kotła gdy ma funkcję priorytetu ciepłej wody czyli najpierw zostanie naładowany bojler do zadanej temp potem dopiero sterownik uruchamia CO.

pele1710
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2011, 17:58
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: pele1710 » 27 lip 2011, 15:14

tak tylko chodzi o to że ja własnie nie mam zadnego sterownika przy piecu... chyba ze samą pompę sie ustawi na odpowiednia temperature czy jest taka możliwość ? poprawiłem schemat dodajac pompe przy bojlerze i czy przy tej pompie też musi być zawór różnicowy prosze zerknij czy tak moze byc i jesli mozesz wprowadz jakies poprawki doradzając mi :) Obrazek
...Dziękuje...

AdrianW
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 sie 2011, 7:50
Lokalizacja: PAWŁOWICE KLIMOSZ SP. Z .O.O
Kontaktowanie:
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: AdrianW » 16 sie 2011, 12:24

Witam
Zdecydowanie zbiornik c.w.u. przed rozdzielaczem a dokładniej przed zaworem 4d. Latem gdy c.o. będzie wyłaczone śmiało będzie można podgrzewać c.w.u. a woda będzie krążyc w małym obiegu grzewczym. Sterowanie c.w.u. to juz mały problem jest dużo możliwości.
Jak nie masz jeszcze wybranego kotła to polecam kocioł firmy KLIMOSZ - LING DUO. Można palić ekogroszkiem i peletami oraz w palenisku awaryjnym węgiel kamienny i drewno. Regulator jest mocno rozbudowany. Może sterować dwoma obiegami c.o., do tego c.w.u. Można podłaczyć regulator pomieszczeniowy itp
Więcej informacji na www.klimosz.pl

lerek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2011, 20:25
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: lerek » 13 lis 2011, 10:57

Ja mam podłączony bojler do kotła i do sieci elektrycznej. Latem nie muszę rozpalać by nagrzać wodę. Dodam tylko że takie rozwiązanie doradził mi znajomy hydraulik i jestem zadowolony. Myślę że przy dzisiejszych cenach paliw płynnych, ogrzewanie stałymi jest bardziej opłacalne. Ja mam kocioł Merkury i palę w nim groszkiem, czasem pelletem, mam nadzieję że cena tych paliw nie wzrośnie.

tombek
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:45
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: tombek » 04 sty 2012, 6:01

peletu raczej nie wzrośnie bo to jest związane z rynkiem drewna, a u lepszych producendtów jak np Barlinek cena jest utrzymywana stale na rozsądnym poziomie.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: Bolas » 04 sty 2012, 8:54

Z tego co wiem to drewno też idzie do góry. Musimy jeszcze znać skład peletu bo to nie tylko samo drewno więc pewnie też zdrożeje.
Troszkę więcej na temat jakości peletu przeczytać można tutaj:
http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=99&did=38

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: centralne ogrzewanie na paliwo stałe

autor: Jarecki79 » 05 sty 2012, 10:10

Zacytuję słowa pracownika laboratorium badawczego urządzeń grzewczych:

"Obecnie pelet jest produkowany nie tylko z czystego drewna.
Ten z czystego drewna "zlepia się" pod wpływem temperatury wywołanej bardzo wysokim ciśnieniem prasowania ("wydzielają" się wtedy z drewna "własne" substancje zlepiające). Jest to dalej "czyste drewno".
Teraz produkuje się pelet także z odpadów wyrobów drzewnych zawierających "obce" dodatki klejące.
Spotkać można także przypadki produkcji peletu z odpadów niewiadomego pochodzenia z dodatkiem "lepiszcza" (także niewiadomego pochodzenia) w samym procesie peletowania (peletowane substancje nie zlepiają się samoistnie).
Ten rynek jest kompletnie nieuregulowany. Być może nawet gorzej od rynku węgla."


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 48 gości

Gotowe projekty domów