Co można zrobić z taką podbitką? - pomóżcie proszę!

Dach jest wizytówką każdego domu, dlatego tak ważne jest jego wykończenie, sprawdź jakie akcesoria dachowe są polecane .

Moderator: Redakcja e-dach.pl

asztando
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Co można zrobić z taką podbitką? - pomóżcie proszę!

autor: asztando » 29 maja 2011, 21:01

Witajcie.
Mniej więcej 7 lat temu zbudowałem dom, a w ramach prac na dnim wykonana została podbitka drewniana. Pomalowana została czymś co teraz mi się łuszczy i to niemal dokładnie na słojach drewna. Nie jestem pewien, ale to najprawdopodobniej była lakierobejca Drewnochron. Nałożone zostały na pewno 2-3 wartswy. W chwili obecnej wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jestem fachowcem w tym temacie więc zwracam się do Was. Co z tym teraz zrobić? Mi jako nieprofesjonaliście wydaje się, że należałoby w pierwszej kolejności zeszlifować przynajmniej trochę tą łuszczącą się lakierobejcę. Problem jednak w tym, czym to zrobić. Zauważcie że podbitka nie jest jedną, równą, płaską powierzchnią. Ma rowki tam gdzie deski się łączą na pióro-wpust. Połączona jest z listwami narożnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi. Wchodzi też pod dachówkę. Jakie narzędzie ma szansę dotrzeć wszędzie gdzie trzeba a jednocześnie nie zniszczyć np. dachówki. Ja nie mam pomysłu. Czy pozostaje tylko praca ręczna. Jeśli tak to czym? Papierem ściernym, a może czymś innym? A może wogóle nie jest potrzebne żane szlifowanie? Pomóżcie proszę. Deszcz zaczyna już robić szkody na odsłoniętych cząsciach mojej podbitki.
Pozdrawiam.
Andrzej.

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Co można zrobić z taką podbitką? - pomóżcie proszę!

autor: drab » 07 cze 2011, 4:24

pomocne narzędzie http://www.skapiec.pl/site/cat/514/comp/63839

a moja rada to przykręć sobie pod bokówki koronkę bo podbitka tam ci pierwsza zgnije, i współczuje ci czyszczenia wszystkich zakamarków

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Co można zrobić z taką podbitką? - pomóżcie proszę!

autor: drab » 07 cze 2011, 4:24

pomocne narzędzie http://www.skapiec.pl/site/cat/514/comp/63839

a moja rada to przykręć sobie pod bokówki koronkę bo podbitka tam ci pierwsza zgnije, i współczuje ci czyszczenia wszystkich zakamarków


Wróć do „Akcesoria dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów