Izolacja rury wentylacyjnej w ścianie poniżej poziomu gruntu

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

waldi1888
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:10
Lokalizacja: Wisła
Izolacja rury wentylacyjnej w ścianie poniżej poziomu gruntu

autor: waldi1888 » 09 maja 2011, 12:38

Witam,
mam poprowadzoną wentylację z rury 150 fi (jak na rysunku) wchodzącą poniżej poziomu gruntu i wchodzącą do piwnicy. Wentylacja ta jest potrzebna aby dostawało się powietrze do piwnicy, w której jest piec. Wentylacja ta dobrze spełnia swoje zadanie ale pojawił się problem z przeciekaniem wody. Rura ta jest poprowadzona przez mur do piwnicy i gdzieś między rurą a murem zaczęłą wyciekać woda. Zaczęło to się pojawiać jak były duże i ciągłe opady w zeszłym roku. Całe szczęście, że mam kratkę w piwnicy to wszystko ścieka, ale boję się że zacznie coraz więcej wymywać mi ścianę to będę miał strumyk w piwnicy.
W związku z tym chciałem się zapytać jak uszczelnić mur w okół tej rury od zewnątrz aby ta woda się nie dostawa do piwnicy?

Obrazek
Waldek

JBZ
Re: Izolacja rury wentylacyjnej w ścianie poniżej poziomu gr

autor: JBZ » 01 cze 2011, 16:12

Wszystko zależy od rodzaju zastosowanej hydroizolacji na ścianach fundamentu od strony gruntu.

Jerzy Zembrowski


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów