Kominek z plaszczem wodnym a tradycyjny z rozp. ciep. pow

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

żagiel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2006, 10:11
Kominek z plaszczem wodnym a tradycyjny z rozp. ciep. pow

autor: żagiel » 14 lis 2006, 10:42

Przedstawcie jak możecie plusy i minusy tych systemów. Mam dylemat który wybrać.

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 14 lis 2006, 11:17

1. rura łącząca kominek z kominem ma to do siebie, że czasami gdzieś dym się ulatnia, i rozprowadzenie ciepłego powietrza jest troche... niebardzo...
2. Przy rozprowadzeniu ciepłego powietrza kominek powinien być w centralnym miejscu budynku, i łatwiej jest wtedy rozprowadzić kanały dostarczające "ciepło"
3. kominki z płaszczem wodnym są znacznie droższe od zwykłych, podłączenie wymaga pompy CO, często też wymiennika ciepła, i kolejnej pompy CO, co podraża koszty
4. Łatwiej sterować ciepłą wodą w rurkach niż ciepłym powietrzem w kanałach

Ponadto nic nie przychodzi mi do głowy od tak... jak coś mi się jeszcze nasunie, to dopisze...

ghoster1
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2006, 16:08

autor: ghoster1 » 14 lis 2006, 15:57

Osobiście radze kominek z płaszczem wodnym,

Przedewszystkim nie bedzie problemu z dymem.
A co do kominków z płaszczem wodnym moge smieło powiedzieć na co trzeba zwórcić uwage ;)

Wykonanie i na spawy, najlepsze sa laserowe, a nie robione recznie przez trzeźwiejącego spawacza w jakiejś dziuplo-zakładzie produkcyjnym w polsce.

Szyba najlepiej certamiczna z systemem czyszczenia.

Cena dodatkowego osprzętu czyli automatyki sterującej i zestawow do podłaczenia w układzie zamkniętym.

No i producent, finowie mają drogie i dobre, ale wiem że na węgrzech są też dobre i to nie aż tak drogie.

Wiec jeżeli decydujesz sie zadzwon do przedstawiciela firmy ispytaj sie gdzie one są produkowane.
...

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 14 lis 2006, 21:37

Witam
Co do dymu co wspomniał ghoster1 nie wynika on z rodzaju wkładu kominkowego czy systemu ogrzewania kominkowego. Kominek nie może dymić ponieważ przyłącze dymowe musi być wykonane szczelnie. Natomiast dym i burdne kratki (sufit) są efektem nieumiejętnej obsługi kominka (gwałtowne otwieranie drzwiczek, otwieranie drzwiczek bez uprzdniego otwarcia szyberka itp), palenia mokrym (niesezonowanym) drewnem, zły dobór przekroju, wysokości komina (co za tym idzie ciągu kominowego) do parametrów kominka (przekrój wylotu dymu kominka a przekrój komina). W takich przypadkach dym może po otwarciu drzwiczek cofać się z paleniska do pomieszczenia.
Jedynie przy kominku z płaszczem wodnym ten dym zostanie w pomieszczeniu w którym stoi urządzenie (kominek).

Pozdrawiam


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości

Gotowe projekty domów