szambo- z czego najlepiej wykonać

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

witusm
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2011, 17:53
szambo- z czego najlepiej wykonać

autor: witusm » 04 maja 2011, 17:56

Nie wiem z czego mam wykonać szambo, chciałbym aby to było w rozsądnych pieniądzach.
Czy cegła klinkierowa nadaje się na szambo?

fenkszyn
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2011, 15:52
Re: szambo- z czego najlepiej wykonać

autor: fenkszyn » 05 maja 2011, 9:08

Wydaje mi się, że tańszym rozwiązaniem byłoby zrobienie szalunku, zalanie go betonem i uzupełniać np kamieniami.. To takie najprostsze rozwiązanie.. Klinkierówka jest trochę za droga do szamba.. Można też pokusić się o ekologiczne szambo (koszt w granicy 2,5 - 3 tyś.)

Marek100
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa
Re: szambo- z czego najlepiej wykonać

autor: Marek100 » 05 maja 2011, 21:18

http://piggyshare.com/file/ptv3l5aa <--- polecam do projektowani tym programem naprawde warto ;D
Grunt to dobry plan ! ;D

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: szambo- z czego najlepiej wykonać

autor: Bolas » 08 maja 2011, 20:31

Kupując szambo musisz kierować się przede wszystkim potrzebami. Czyli jak dużą pojemność zbiornika potrzebujesz. Najtańsze na rynku są szamba betonowe. Szybko znajdziesz firmę która takowe wykonuje i w niewielkich pieniądzach ci je osadzi. Pamiętaj decydując się na małe szambo skazujesz się na częste wywózki ścieków. Dowiedz się też jakimi beczkowozami posługują się firmy wywożące nieczystości w twoim rejonie i dobrze brać pojemność szamba dostosowaną do wielokrotności beczkowozu tak byś nie musiał płacić za wywóz połowy beczkowozu a żeby mógł wypompować nieczystości do dna.

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: szambo- z czego najlepiej wykonać

autor: Arowana14 » 03 cze 2012, 12:17

Kup szambo ekologiczne. Lepiej zainwestować raz, a porządnie. Nie warto kupować tanich produktów. Ja polecam takie szamba, są one wykonane z żywicy i włókna szklanego, dzięki czemu są dużo trwalsze niż tradycyjne szamba betonowe. No i co istotne są szczelniejsze, nie pobierają żadnych wód z gruntów, a co za tym idzie rzadziej się je opróżnia. A to chyba ważne, przynajmniej dla mnie... Wydaje mi się, że ich cena jest przystępna, biorąc pod uwagę ich dobrą jakość. W zasadzie te zbiorniki mają same plusy. Ja sam mam taki przy domu (firmy NARO) i póki co nie mogę narzekać. Najważniejsze jest jednak to, że są one ekologiczne, a warto dbać o środowisko. Mogę Wam dać adres strony sklepu gdzie dokonałem zakupu. Przejrzyjcie sobie: www.szamba-baseny.com.pl
BOB-BUDOWNICZY

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: szambo- z czego najlepiej wykonać

autor: Bolas » 03 cze 2012, 19:17

A co jest ekologicznego w tym szambie? Jedynie kultury bakterii które tam wsypujemy bo na pewno nie to co z niego wypływa. Jeżeli chcesz naprawdę mieć coś ekologicznego to porównaj Naro np z Keselem:
http://www.kessel.pl/infoserwis/najwazniejsze-pojecia/zasada-dzialania-oczyszczalni-inno-clean.html
Dlatego pewnie Naro stosuje nazwę szamba ekologicznego (kiedyś to się nazywało szambo samospalające - tyle że nie spłukiwało się do niego bakterii) a Kessel przydomowej oczyszczalni ścieków.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów