dachówka karpiówka

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Łukasz@
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:11
dachówka karpiówka

autor: Łukasz@ » 07 lis 2006, 21:35

Witam potrzebuje informacji nt dachówki potocznie zwanej ,, karpiówką". Chodzi mi konkretnie o rozstaw łatowania pod dachówkę, co stosować: grzebień okapowy, czy moze coś innego, oraz jak układać pierwszy ,,sor" dachówki nadrynnowej ?

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 08 lis 2006, 23:44

Rozstaw łat zależy czy krycie w łuskę, czy w koronkę. Można zastosować dachówkę okapową z wentylacją i bez wróblówki lub zwykłą dachówkę okapową i wróblówkę bez grzebienia. Pozdrawiam.

TOMASZKLUS
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 19:14

autor: TOMASZKLUS » 09 lis 2006, 19:12

Widzę ,że kolega dorwał dach z karpiówki tylko nie wie jak się za niego zabrać :lol: dużo czytac podglądać może się uda Powodzenia

Łukasz@
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:11

autor: Łukasz@ » 11 lis 2006, 0:39

Szanowny Panie Kolego! Jesli chodzi o dach to jest już gotowy, a nadmiar informacji jeszcze nikomu nie zaszkodził. Jednak widzę, że to właśnie Pan posiada dość ubogi zasób wiedzy na ten temat, o czym świadczy mało przydatna wypowiedź na moje pytanie. W związku z czym polecam Panu przeczytanie kilku poradników na ten temat. Pozdrawiam
Ps. ( same poradniki to za mało, potrzebna jest jeszcze wiedza praktyczna, jak rozumiem jest ona Panu obca, przynajmiej na dzień dzisiejszy). :twisted:

Łukasz@
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:11

autor: Łukasz@ » 11 lis 2006, 0:42

Dziękuje za sensowne informacje, które są dośc przydatne w przeciwieństwie do wiedzy ,, naszego kolegii". Pozdrawiam .

TOMASZKLUS
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 19:14

autor: TOMASZKLUS » 11 lis 2006, 17:07

Szanowny Panie Lukaszu zaręczam iż moja wiedza jest wystarczająca aby zagiąć Pana w temacie choćby karpiówki o każdej porze dnia i nocy w związku z tym że za wiedzę się płaci proponuje zakup kilku poradników bo ja swojej wiedzy darmo nie przekazuję tym bardziej przez internet poza tym mogę przekazać ją swojemu klientowi a nie w celu sprawdzenia poprawności wykonania dachu przez innych. Nie mam ochoty na dalszą polemikę z Panem może inni koledzy tak. Pozdrawiam

Szymon

autor: Szymon » 12 lis 2006, 0:21

TOMASZKLUS pisze:w związku z tym że za wiedzę się płaci proponuje zakup kilku poradników bo ja swojej wiedzy darmo nie przekazuję tym bardziej przez internet

A mnie głupiemu się wydawało, że to forum jest po to by służyć swą wiedzą innym...

TOMASZKLUS
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 19:14

autor: TOMASZKLUS » 12 lis 2006, 16:46

A mnie niezupełnie bo ja z tej wiedzy żyję i nie widzę potrzeby darmowego przekazywania jej komukolwiek bo mnie też darmo rad nie udzielają np. w warsztatach samochodowych więc i ja nie widzę takiej potrzeby. Pozdrawiam

Szymon

autor: Szymon » 12 lis 2006, 18:46

TOMASZKLUS pisze:A mnie niezupełnie bo ja z tej wiedzy żyję i nie widzę potrzeby darmowego przekazywania jej komukolwiek bo mnie też darmo rad nie udzielają np. w warsztatach samochodowych więc i ja nie widzę takiej potrzeby. Pozdrawiam

To w takim razie, po co tu siedzieć na forum? Żeby wyśmiewać tych, którzy wiedzy nie posiedli?
Pozdrawiam

Łukasz@
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:11

autor: Łukasz@ » 13 lis 2006, 11:40

Jak widzę P. Tomasz wprost uwielbia snuć niekoniecznie sensowne wywody na konkretny temat, być moze traktuje on tylko forum jak cos w rodzaju gg - może czas go uświadomić, że to jednak nie to. Poza tym jego fatalna wiedza dotyczy nie tylko spraw budowlnanych, ale chyba znacznie szerszej kategorii wiedzy, np. samochodów. Zgadzam się z P. Szymonem, forum jest po to by sobie pomagać i wymieniać się wiadomościami. Widać P. Tomasz zdobywa wiedze tylko i wyłącznie przez forum, dlatego cóż nam może powiedzieć skoro sam na ten temat nić nie wie.... współczuje, jeszcze nie wiem czy Panu, czy klientom....
______________

Pozdrawiam

TOMASZKLUS
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 19:14

autor: TOMASZKLUS » 13 lis 2006, 20:20

Pozwólcie ,że pozostawię to bez komentarza a ocenę mojej wiedzy zostawiam moim klientom a nie takiemu pionkowi jak P Łukasz który co najwyżej może zadać pytanie o ile wie jak je poprawnie sformułować oczywiście Bez odbioru

Artdach
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2006, 20:55
Lokalizacja: Gryfino

autor: Artdach » 04 gru 2006, 19:45

Polecam książkę "Technika układania dachówki karpiówki", według mnie mnie dla osoby znającej się na rzeczy wyczerpuje ona temat. Laik jednak najprawdopodobniej nic z niej nie zrozumie. Pozdrowienia dla kolegi Tomasza Klusa- popieram w pełni. My za swoją wiedzę płaciliśmy przeciekami i świeceniem oczami przed niezadowolonym klientem.

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 04 gru 2006, 19:50

Właśnie. Już samo umiejscowienie tematu przez autora w tece "Euronit" świadczy o jego polocie.

Przemek
Re: dachówka karpiówka

autor: Przemek » 04 lut 2010, 8:44

dobry komentarz :)


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów