Czy to azbest?

Azbest jest przyczyną takich chorób jak pylica azbestowej czy międzybłoniak opłucny, a ryzyko zachorowania jest największe podczas pracy z materiałami, zawierającymi azbest. Dowiedz się jak bezpiecznie usunąć azbest.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kikasito
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2010, 18:48
Czy to azbest?

autor: kikasito » 28 lip 2010, 21:49

Witam!

Mam pytanie - czy ta dachówka to azbest?
Mieszkam w Anglii i myślałam, że dawno już tutaj to wycofali, a jednak ktoś widział to i sugerował co innego?!
Dodam, że mieszkanie jest na poddaszu, i zastanawiam się (jeśli okaże się, że to eternit) czy to jest szkodliwe gdy otwiera się okna by przewietrzać pokój?
Co powinnam zrobić, czy zgłosić to gdzieś? Czy raczej agencja mieszkaniowa to zignoruje? Czy powinnam się po prostu wyprowadzić?

Nie jest to moją dziedziną, dlatego zwracam się do Was o poradę.

Z poważaniem z góry dziękuję:)

Obrazek

Obrazek
kikasito

rafał 8448
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:31
Kontaktowanie:
Re: Czy to azbest?

autor: rafał 8448 » 01 sie 2010, 7:02

wygląda to na dachówkę cementowa ale ciężko powiedzieć czy tak jest a co do otwierania okien to nic się nie dzieje ponieważ azbest jest szkodliwy tylko gdy się pyli a jeśli jest taka dachówka nieuszkodzona to nie ma obaw

krzysiek_sap
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:33
Re: Czy to azbest?

autor: krzysiek_sap » 28 paź 2010, 15:09

też raczej bym obstawiał dachówkę cementową

Przemek
Re: Czy to azbest?

autor: Przemek » 01 lis 2010, 12:01

patrzać na wiek tej dachówki to napewno posiada domieszke azbestu
w tych latach wszystkie wyroby betonowe posiadaly domieszke azbestu

Awatar użytkownika
Brutus80
rekomendowany doradca
Posty: 245
Rejestracja: 18 sie 2010, 15:05
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:
Re: Czy to azbest?

autor: Brutus80 » 21 lis 2010, 17:21

Niekoniecznie wszystkie. Produkowano także dachówki cementowe "czysto cementowe". W małych produkcjach rzemieślniczych nikt nie znał azbestu. Znałem człowieka który w latach 60 (co prawda w Polsce nie w Anglii) produkował dachówkę bezpośrednio u klienta z materiału powierzonego. Przewoził swoją maszynerię na posesję klienta i produkował sam tak długo aż zrobił zamówioną ilość.
Pozdrawiam
Tomek BRUTUS Łuczak
Projekty, kosztorysy, nadzory - zapytaj.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Czy to azbest?

autor: adamis » 26 kwie 2011, 14:24

Nawet jeśli to zawiera azbest, niczym się nie przejmuj, żyj normalnie i nie słuchaj tej paniki wokół azbestu.
Każdy Polak, Ukrainiec, Białorusin i Rosjanin od dzieciństwa i wielu pokoleń żyje w otoczeniu azbestu i co? I nic? Rak płuc występujący masowo w tych nacjach ma swoja przyczynę nie w azbeście, tylko w fajkach, co potwierdzają badania.
Zgony z powodu azbestu są tak marginalne, że nawet nie podawane w statystykach.

Dachy azbestowe spotyka się w całej Europie Zachodniej i Skandynawii.
adam


Wróć do „Azbest na dachu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów