Parkiety

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

legler
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Parkiety

autor: legler » 23 maja 2010, 19:32

Wiadomo że drewno na podłodze to wyższy standard. Wielu myśli ze to musi byc drogie...niekoniecznie. znalazłem się w gronie szczęśliwców którzy mają w domku parkiet egzotyczny (sławny merbau) za który zapłaciłem grosze w stosunku do polskich gatunków. Ponieważ jestem bardzo zadowolony z usługi jaką mi wykonali parkieciarze polecam polecam i jeszcze raz polecam - w miare tanio, solidnie (jak na razie) i co najważniejsze bezproblemowo.


www.parkiet.na.allegro.pl starają sie chłopaki

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: Parkiety

autor: kielo » 23 maja 2010, 19:45

Jakiej grubości ten parkiet i wiadoma sprawa jaka CENA ?
Pozdrowienia

legler
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Re: Parkiety

autor: legler » 23 maja 2010, 19:55

a ja mam przemysłówke merbau układaną na mijanke układaną na klej dwuskładnikowy poliuretanowy, lakier też poliuretan... Ja zapłaciłem równe 10000zł za 75m2 z listwami. troche sie bałem na początku bo zaśpiewali mi 4000zł zaliczki ale podpisaliśmy umowe (tak właściwie to teraz wiem ze nie było takiej potrzeby) i tyle.Ogólnie to jak się z nimi godziłem to 1m2 usługi z całym materiałem (drewno, grunt, klej, lakier, szpachla, usługa) wynosiła 135zł/m2. moim zdaniem tanio. jak coś to mam jeszcze nr. jak ktoś chce

legler
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Re: Parkiety

autor: legler » 25 maja 2010, 12:29

firma nazywa się A-Z Parkiet i pochodzi z łódzkiego...ja mieszkam w warszawie, nie doliczali za dojazd. znalazłem ich sklep na allegro: parkiet.na.allegro.pl

YorkSalonMeblowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:23
Re: Parkiety

autor: YorkSalonMeblowy » 25 maja 2010, 20:10

Czyli jednym słowem podczas wyboru parkietu można brac pod uwagę także tą firmę. Cenowo prezentuje sie całkiem nieźle. Pozostaje tylko pytanie o rzeczywistą jakośc wykonania.

legler
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Re: Parkiety

autor: legler » 26 maja 2010, 6:53

zwróciłem uwage jakimi narzędziami robią. Zapisałem sobie nazwy jak zostawili na noc...i są to: hummel, trio, flip (widac ze nowe), numatic, bosch, festool. Powiem szczerze, że też nie wierzyłem ze za tą cene mżna dostas dobrą jakośc a jednak można. pracują we 3 i przeważnie jest z nimi szef który sprawuje kontrole jakości. Ja nikogo nie namawiam...tylko polecam

legler
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Re: Parkiety

autor: legler » 26 maja 2010, 7:03

aha co do chemii to w cenie 135zł/m2 dostałem: drewno przemysłowe merbau, grunt poliuretanowy, klej poliuretanowy, lakier podkładowy, lakier ten właściwy też poliuretanowy. na całośc u mnie poszło lekko ponad 80kg kleju. z tego co widziałem podczas klejenia, grzebień był wyraźny i na mój pomyślunek wystarczający.

fedo
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2010, 14:43
Re: Parkiety

autor: fedo » 06 cze 2010, 11:12

Ja osobiście polecam firmę ParkietLine. Mają ogromny wybór produtków, a w tym np. parkiet egzotyczny. Serdecznie polecam!

Tommy Lee
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 cze 2010, 9:31
Lokalizacja: Wrocław
Re: Parkiety

autor: Tommy Lee » 16 cze 2010, 11:34

Merbau faktycznie potrafi zrobić niesamowite wrażenie szczególnie wtedy gdy nie jest on lakierowany tylko zaolejowany. Zazdroszczę Ci tego egzotyka, ja mam dąb, ale olej do drewna też pięknie wyciągnął jego szlachetne rysy.

YorkSalonMeblowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2010, 9:23
Re: Parkiety

autor: YorkSalonMeblowy » 18 cze 2010, 15:36

Z tego co słyszałem to dębowy parkiet jest bardzo delikatny i trzeba na niego szczególnie uważać.A ten egzotyczny wygląda naprawde bardzo ładnie. Jak się sprawuje w praktyce?

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Parkiety

autor: UNICOM » 18 cze 2010, 17:12

legler pisze:zwróciłem uwage jakimi narzędziami robią. Zapisałem sobie nazwy jak zostawili na noc...i są to: hummel, trio, flip (widac ze nowe), numatic, bosch, festool. Powiem szczerze, że też nie wierzyłem ze za tą cene mżna dostas dobrą jakośc a jednak można. pracują we 3 i przeważnie jest z nimi szef który sprawuje kontrole jakości. Ja nikogo nie namawiam...tylko polecam


Kolego dopisalbys jeszcze ich imiona, adresy, kontakty, telefony i jakim autem jezdza. :lol:
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

Deirdre_Lorelay
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2010, 8:43
Re: Parkiety

autor: Deirdre_Lorelay » 14 mar 2011, 14:18

A my też ostatnio właśnie wymienialiśmy podłogę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy właśnie parkiet z merbau z Pacific Line i rzeczywiście wygląda przepięknie i elegancko. Też myślałam, że takie parkiety są droższe i nie wierzyłam mojemu ojcu, jak namawiał męża i twierdził, że wcale nie aż tak w stosunku do wytrzymałości i jakości. No i teraz to rzeczywiście wygląda to cudnie i mam wrażenie, że jest solidne, w odróżnieniu do mojego poprzedniego parkietu jesionowego. Podobno się nie odkształca, a to mnie najbardziej w tamtej podłodze irytowało. A najważniejsze, że dla dziecka też taka podłoga jest dobra, bo jest powłoka antybakteryjna i antypoślizgowa - dziecko się nie przewróci i nie ma strachu nawet jeśli poliże parkiet . No i powiem mają świetne warunki gwarancji.

Deirdre_Lorelay
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2010, 8:43
Re: Parkiety

autor: Deirdre_Lorelay » 14 mar 2011, 14:25

A my też ostatnio właśnie wymienialiśmy podłogę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy właśnie parkiet z merbau z Pacific Line i rzeczywiście wygląda przepięknie i elegancko. Też myślałam, że takie parkiety są droższe i nie wierzyłam mojemu ojcu, jak namawiał męża i twierdził, że wcale nie aż tak w stosunku do wytrzymałości i jakości. No i teraz to rzeczywiście wygląda to cudnie i mam wrażenie, że jest solidne, w odróżnieniu do mojego poprzedniego parkietu jesionowego. Podobno się nie odkształca, a to mnie najbardziej w tamtej podłodze irytowało. A najważniejsze, że dla dziecka też taka podłoga jest dobra, bo jest powłoka antybakteryjna i antypoślizgowa - dziecko się nie przewróci i nie ma strachu nawet jeśli poliże parkiet . No i powiem mają świetne warunki gwarancji.

Parkieciarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2011, 0:14
Kontaktowanie:
Re: Parkiety

autor: Parkieciarz » 25 kwie 2011, 20:58

Polecam parkiety i mozaiki pałacowe juz od 45zł (ceny producenta) Parkiety kleje lakiery ,usługi parkieciarskie Porady ,Pomiary wilgotności.Gwarancja !!!!!!!!!!!!!!!!!

http://styloweparkiety.bloog.pl/ e-mail: parkiet@wp.pl cennik na e-mail


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów