Izolacja i ocieplenie przedwojennego domu

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

bruno
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2007, 11:39

autor: bruno » 20 mar 2007, 23:29

woda nie stoi, martwi mnie tylko to, że tam były schody do piwnicy, drewniane i rozwaliły się pod cięzarem poprzedniego właściciela. musiały być zbutwiałe. czy to oznacza, że stan wilgotności jest tragiczny czy może to wybaczalne zakładając, że schody miały tyle lat co dom?(70 lat).
bardzo dziękuję za odpowiedź. sprawa mnie bardzo niepokoi.

bluszczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:34
Lokalizacja: Kraków
Stary dom,wyremontowany

autor: bluszczu » 03 kwie 2007, 19:04

Witam.Ja również kupiłem stary dom,wyremontowałem go.Okazało się że nie ma izolacji poziomej.Od wewnątrz w części domu założyłem płyty rigipsowe w drugiej części są tynki cementowe częściowo odnowione.Miejscami i na płytach jak i na tynkach wyszła pleśń.Jak najlepiej zrobić izolacje poziomą(nie ukrywam, że kasy nie za wiele).Czy jestem w stanie sam zrobić taką izolację,czy mósi być odpowiednia firma.Z góry dziękuję za podpowidż.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 kwie 2007, 8:43

Proszę o kontakt @ prześlę zdjęcia i nazwy materiałów , które sprawę załatwią. TANIO i SKUTECZNIE

bluszczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:34
Lokalizacja: Kraków

autor: bluszczu » 04 kwie 2007, 13:19


hugo1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2007, 20:37

autor: hugo1981 » 07 maja 2007, 20:44

witam,
powiedzmy ze jestem w podobnej sytuacji.
tzn budynek ponad sto lat bez izolacji poziomej
i pionowej piwnica wilgotna tynk ze scian odpada.
jaka izolacje wykonac? czy pozioma jest niezbedna
jesli wody gruntowe sa ponizej 10m od poziomu gruntu?
czy metoda iniekcji cisnieniowej jest najlepsza?

jakby co hugo@jeremi.pl

JBZ

autor: JBZ » 24 maja 2007, 1:48

Dziwne, że każdy pytajšcy pisze, iż nie ma finansów a już wydał pienišdze na idiotyczne remonty. Najpierw się coœ remontuje, potem gdy nie wyszło szuka się ratunku na forum?
Trzeba pytać przed remontem, a nie po. Wtedy jest najtaniej!

INIEKCJA KRYSTALICZNA
Re: Izolacja i ocieplenie przedwojennego domu

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 24 lut 2011, 8:33

w sytuacji ocieplenia koledzy już dosyć wcześniej się wypowiedzieli, ja może zwrócę uwagę na kwestię izolacji pionowej bo w sytuacji podsiąkania kapilarnego niezbędnym jest odtworzenie izolacji przeciwwilgociowej mogę Ci polecić INIEKCJĘ KRYSTALICZNA z uwagi na jej cenowość i skuteczność,

INIEKCJA KRYSTALICZNA na

www.greenteam-burza.pl

JBZ
Re: Izolacja i ocieplenie przedwojennego domu

autor: JBZ » 24 lut 2011, 22:00

Iniekcję stosuje się wykonując przeponę poziomą a nie pionową, to po pierwsze. Po drugie zaś, akurat skuteczność takiej przepony nie jest największa z uwagi na niemożliwość kontroli penetracji iniektu. Ponadto, wykonanie przepony w narożach ścian oraz na krzyzowaniu się ścian, graniczy z cudem.
Tak czy inaczej, najpierw specjalista powinien opracować technologię, a wykonawcy pozostaje do niej się stosować.

Jerzy Zembrowski

INIEKCJA KRYSTALICZNA
Re: Izolacja i ocieplenie przedwojennego domu

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 25 lut 2011, 9:05

Panie Zambrowski, widzę że o iniekcji krystalicznej nie ma Pan pojęcia, więc proszę sobie doczytać i uzupełnić wiedzę, w technologicznym jej wykonaniu producent /wynalazca/ przewiduje, a w niektórych przypadkach zaleca wykonanie izolacji pionowej i nie jest to żaden problem, co do penetracji iniektu tu też problem jest rozwiązany z uwagi na iż nie ma on penetrować tylko nadmiernych pustych przestrzeni a otwór iniekcyjny do tego przeznaczony, sam "krystalit" penetruję mur spiralnymi ruchami do około otworu, co do narożników to nie jest większym problemem wykonanie izolacji poziomej iniekcja krystaliczną w samych narożnikach, trzeba tylko mieć pojęcie jak należy to wykonać, więc następnym razem jeżeli zechcę Pan coś krytykować to najpierw proszę ten temat dogłębnie zbadać a nie wypowiadać się z marszu, bez pojęcia!!! Widać że nie miał Pan styczności z tą metodą odtwarzania izolacji.!!!

Pozdrawiam :)
INIEKCJA KRYSTALICZNA
www.greenteam-burza.pl

JBZ
Re: Izolacja i ocieplenie przedwojennego domu

autor: JBZ » 03 kwie 2011, 14:06

Po co ta bufonada? Iniekcje krystaliczne stosowałem zanim Pan czy Pani wyszła z pieluch.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów