scian kolankowa - zrobiona przez "Fachowców " jak

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

gramir
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:42
scian kolankowa - zrobiona przez "Fachowców " jak

autor: gramir » 09 kwie 2009, 9:51

Mam problem- sciana kolankowa /czyli ta pionowa- od podłogi do początku skosu - na poddaszu/w jednym rogu pokoju jest 2 cm wyzsza niz w II gim . Tak połozyli mi "Fachowcy" płyty regipsowe. Czy jedyny sposób na poprawę - to demontaż czy mozna połozyc tynk /tak jak na suficie/, na płyty aby to wyrównać.

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:

autor: gambit65 » 09 kwie 2009, 11:59

Jeżeli jest nie wykończone rozbierz , zaznacz poziom na skosie i do niego przesuń ściankę kolankową. Zobacz tylko czy będziesz miał kąt ze ścianką prostopadłą

gramir
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:42
Problem w tym że wykonczona.

autor: gramir » 09 kwie 2009, 14:10

a jesli jest juz wykonczona i pomalowana na gotowo ?

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:

autor: gambit65 » 09 kwie 2009, 14:28

Pomyśl o listwie wykończeniowej w formie kątownika pasującej do pomieszczenia, środek w poziom a góra np falująca . Jak będziesz tynkował w pomalowanym pomieszczeniu też nabrudzisz. Jeżeli ścianka kolankowa jest źle ustawiona a skosy są nachylone pod jednym kontem to również możesz dołożyć płytę k/g i to wyrównać

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: scian kolankowa - zrobiona przez "Fachowców "

autor: GipsKarton » 09 kwie 2009, 18:23

gramir pisze:Mam problem- sciana kolankowa /czyli ta pionowa- od podłogi do początku skosu - na poddaszu/w jednym rogu pokoju jest 2 cm wyzsza niz w II gim . Tak połozyli mi "Fachowcy" płyty regipsowe. Czy jedyny sposób na poprawę - to demontaż czy mozna połozyc tynk /tak jak na suficie/, na płyty aby to wyrównać.


dosc dziwne bo wlasnie poziom scianek kolankowych jest odniesieniem plytowan skosow :)
ale... jesli nie to, jak bardzo jest to, zauwazalne patrzac z korytarza przy otwartych drzwiach do obu pokoi?

chcesz powiedziec, ze masz tynk na sufitowych plytach g/k?

gramir
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:42
pytam jak to mozna poprawić.

autor: gramir » 09 kwie 2009, 21:35

nie - nie mam tynku na płytach GK,tynk mam na suficie na parterze . ale pytam czy w tym przypadku mozna połozyć tynk o grubosci ok. 2.5 cm- korygując nierównosc
na płyty G-k - aby nie demontować stelażu i płyt-czyli juz na gotowo zrobionego pokoju

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: pytam jak to mozna poprawić.

autor: GipsKarton » 10 kwie 2009, 5:31

gramir pisze:nie - nie mam tynku na płytach GK,tynk mam na suficie na parterze . ale pytam czy w tym przypadku mozna połozyć tynk o grubosci ok. 2.5 cm- korygując nierównosc
na płyty G-k - aby nie demontować stelażu i płyt-czyli juz na gotowo zrobionego pokoju

tylko nie tynk
przykrecic jeszcze jedna warstwe plyt gk. o grubosci 12,5 lub 15mm zaleznie od kata dachu by uzyskac zblizona wysokosc.

mag
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:25

autor: mag » 14 kwie 2009, 12:57

Dla mnie łatwiej ścianę kolankową przesunąć ,mniejsze koszty i mniej czasu to zajmuje . A swoją drogą czy ściany są równoległe względem siebie ,może błąd nie jest na suficie tylko tylko sufit go uwydatnia ???

Na sufit płyt bym nie dokręcał bo jeśli się pomylili na takim czymś to też mogli dać za mało mocowań i następny temat jaki napiszesz to będzie "ratunku sufit mi spadł " albo "dlaczego sufit się wygina "

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: scian kolankowa - zrobiona przez "Fachowców "

autor: kapsel14 » 27 mar 2011, 8:53

Fachowiec jak wielu innych takie babole wychodza jak sie wykonyje pierwszy skos i zamyka sie potem kolankowa bez precyzyjnego trasowania itd. Bezbłedne zabudowy skosów http://www.profiltech.com.pl


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów