Odkurzacz Centralny - elementy systemu

Instalacja odkurzacza centralnego wymaga fachowej wiedzy i starannego rozplanowania. Dowiedz się o wadach i zaletach tego rozwiązania oraz poznaj najnowsze rozwiązania zastosowane w tej dziedzinie.
Posejdon_instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: Łuków
Kontaktowanie:
Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Posejdon_instalacje » 11 lut 2011, 23:36

Jak zauważyliście powstał oddzielny dział dla systemu centralnego odkurzania. Pragnęprzedstawic kilka poszczegolnych elementow systemu, dla osób które chcą się zorientować na czym polega taki system.
1. Instalacja czyli 2'' rury pociągnięte przed wylewkami, lub w przypadku remontowanych domow w ścianach i pod stropami. Koszt takiej instalacji wykonany przez profesjonalna firme to okolo 700-1000 zł mowie tu o doświadczeniach z mojej firmy.
Dla majsterkowiczów którzy chcieli by sami zamontować taki odkurzacz koszt to mniej więcej 320 zł zestaw do 4 gniazd+ szufelka.

2. Gniazda ssące. Rozne modele, kształty kolory.... Nie będę się o nich rozpisywał. Na co należny zwrócić uwagę ? na wewnętrzna uszczelkę czy całościowo przykrywa otwór gniazda czy tylko rantem.

3. Jednostka Centralna z zestawe sprzatajacym. czyli sam odkurzacz + szczotki i rura do chodzenia po domu. Koszt takiego zestawu to okolo 2500-3000 zł. zazwyczaj z montarzem.

4 Vroom i hide a hose. Vroom czyli kaseta ze zwineitym wezem idealnie nadaje się do kuchni.
HaH czyli waz chowany w sciane jest bardziej profesjonalnym rozwiazaniem. Opiszę go juz niedlugo :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bolas » 13 lut 2011, 19:41

Dział powstał na moją prośbę. Jakkolwiek instalacja jest podobna i niezbyt skomplikowana w wykonaniu a koszt podobny do ceny instalacji kanalizacyjnej w domu (nie mowie tu wraz z jednostką centralną chyba że w kanalizacji liczymy szambo) to mimo wszystko polecam powierzyć jej wykonanie wyspecjalizowanej i z dużym doświadczeniem firmie. Często gwarant daje gwarancję na urządzenia tylko w przypadku montażu ich przez certyfikowanych wykonawców. Faktura na instalację upoważnia do odzyskania kosztów naprawy ew. uszkodzeń które w przypadku rur w wylewkach jak sami państwo mogą się domyśleć nie są tanie!!! Dodatkowo przy każdej instalacji powinna być wykonana próba ciśnienia w tym wypadku podciśnienia przy pomocy WAKUOMETRU który każda szanowana firma jest w posiadaniu ponieważ drobne nawet nieszczelności skutkują spadkiem sprawności instalacji nawet o 30%.

Posejdon_instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: Łuków
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Posejdon_instalacje » 15 lut 2011, 8:13

Zgodzę sie z kolegą wyżej Wacuometr to podstawa działania kazdej wiekszej firmy ;) bo nawet ludziom ktorzy montuja na codzien takie instalacje i wiedza o kazdym zagorzeniu nieszczelnosci od czasu do czasu moze cos sie zdarzyc...

po wykonaniu takiej proby koszt naprawy to okolo 1zł.

Paulina_W991
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2011, 18:14
Lokalizacja: wa-wa
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Paulina_W991 » 19 lut 2011, 18:25

Trafiłam przypadkiem na ten dział.

Odkurzacz mam załozony w warszawie tu gdzie mieszkam od ponad 2 lat przez firme pana Łukasz "Posejdon" jeszcze wtedy nie bylo ogloszen w internecie, trafilam do niego dzieki mamie ktora mieszka w łukowie. Naprawde mlody ale bardzo solidny i ugodowy czlowiek.


Polecił mi odkuracz z seri TRUE CYCLONIK i jestem naprawde zadowolona. Swego czasu czytalam duzo informacji na temat odkurzaczy. Uczule was na kilka pulapek np jezeli pisza "metoda filtrancji cykloniczna albo pelen cyklon" nalezy zapytać czy sa tam filtry. Kazdy odkurzacz z filtrem ma na wejsciu swoj minus ze trzeba go wymienic. DO swojego szczerze mowiac od 2 lat zagladałam 3 razy oprozniajac kosz.

Warto przy instalacji zapytać nawet jezeli macie wykonawce ktory wam mowi firma B..M jest najlepsza lub firma Va.flo jest najlepsza to nie bojcie sie spytac "dlaczego" niech wam wytlumaczy. Albo spytajcie tego od VA~ o firme B. i Na odwrot. Naprawde bardzo ciekawe informacjie wtedy wychodzą. Ja dowiedzialam sie juz po fakcie z tym ze na poczatku udalo mi sie trafic na dobra i solidna firme.


ODkurzacz w domu polecam jak najbardziej, zwykly stacjonarny to udreka.~!

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bolas » 19 lut 2011, 19:13

Technikę Cyklonową wymyślił i opatentował James Dyson w swoim odkurzaczu i jeśli bym miał rezygnować z odkurzacza centralnego a tego nie zrobię to na pewno na rzecz tego właśnie producenta. Żałuje że nie jest producentem jednostek centralnych bo miałbym tą właśnie. Cyklonowa technika pozwala zrezygnować z worka wykorzystując siłę odśrodkową ale w porównaniu z Techniką Cyklonową w odkurzaczach w/w firmy ma się ona nijak. Oczywiście jestem zwolennikiem odkurzaczy centralnych ponieważ mają one o wiele więcej zalet niż odkurzacze przenośne aczkolwiek są to tak dwa różne systemy że nie powinniśmy ich porównywać a jedynie wymieniać ich wady i zalety.

Posejdon_instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: Łuków
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Posejdon_instalacje » 20 lut 2011, 19:38

CFT opracowane przez firmę H-P PRODUCT która wypościła swój pierwszy odkurzacz w 1955 r.


kazdy ma swoj patent a ze ma sie nijak do James Dyson to nie znaczy ze jest lepsze czy gorsze.


od ponad 10 lat nie spotkaliśmy lepszego rozwiazania. Wczesniej Beam przed przejeciem przez elektrolux potem vacumaid a teraz zostalismy ylko przy produktach HP

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bolas » 20 lut 2011, 19:52

W przypadku odkurzaczy centralnych nie ma potrzeby ani sensu tak dokładnego filtrowania jak w przypadku odkurzaczy przenośnych Dysona.

Awatar użytkownika
Bezkurzu
rekomendowany doradca
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2011, 16:33
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bezkurzu » 04 mar 2011, 17:03

To i ja coś dołożę na temat filtracji cyklonicznej.

Praktycznie każda jednostka centralna posiada cyklon jednak różnią się one od siebie zasadniczo. W większości odkurzaczy cyklon powstaje przy okazji. (np. w odkurzaczach z workiem odwróconym). Chodzi o to że jeśli powietrze wpadające do jednostki dostawało sie do niej pod kątem 90 stopni to uderzałoby w przeciwległą ściankę z dużą siłą, to z kolei powodowałoby ogromny hałas (powstałoby swoje rodzaju pudło rezonansowe) oraz olbrzymie tłumienie strumienia powietrza co miałoby wpływ na jego skuteczność.

Drugim rodzajem cyklonu jest system wymuszenia za pomocą odwróconego stożka coraz krótszej drogi wirowania. Takie działanie powoduje powstanie naprawdę dużej siły odśrodkowej dzięki czemu ponad 96% elementów stałych zostaje wyrzuconych z wirującego powietrza.

Na własne oczy widziałem (2x) jak jednostka serii TC wyciągnęła z instalacji prawie wiadro wody i skutecznie je odseparowała do pojemnika.

P.S.
A przy okazji pozdrawiam Łukasza.W. :)
Wykonuje instalacje centralnego odkurzania
na terenie Mazowsza oraz całej polski.
Hide-a-Hose, Vacuflo, Element

Develop
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Develop » 11 mar 2011, 17:23

Cała teoria bardzo ładnie opisana.

Z tego rozumiem, że jak odkurzacz centralny to tylko z cyklonem. Ale jakiego producenta wybrać ?
Wszyscy którzy sprzedają chwalą swoje, że najlepsze i z najdłuższym doświadczeniem.

A czy i dlaczego się psują, które się zapychają i dlaczego.

Które trzeba często czyścić a które nie ?

Wreszcie jakie urządzenie do mieszkania, jakie do małego domu a jakie jest najlepsze do dużego.

I poproszę o wyjaśnienia poparte technologią wykonania, a nie że Pan Sławek założył i jestem zadowolony.

Dociekliwy Waldek pozdrawia.

Awatar użytkownika
Bezkurzu
rekomendowany doradca
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2011, 16:33
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bezkurzu » 12 mar 2011, 7:40

Z tego rozumiem, że jak odkurzacz centralny to tylko z cyklonem.


Każdy ma cyklon, pytanie tylko jak skuteczny. :? . W przypadku jednostek z mojej oferty , jest to opatentowana metoda separacji, Opisana w poście powyżej. Zatrzymuje ok. 96%. Tego typu jednostki nie wymagają żadnych prac eksploatacyjnych poza opróżnianiem pojemnika.
Obrazek


A czy i dlaczego się psują, które się zapychają i dlaczego.


Psuja się najczęściej jednostki robione za przysłowiową miskę ryżu :wink: . A tak na poważnie przy wyborze odkurzacza centralnego należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
- Czy w przypadku awarii da się naprawić silnik czyli czy jest on rozbieralny. Wielu producentów mntuje w swoich jednostkach silniki bez możliwości ich naprawy. Oznacza to że po upływie gwarancji w momencie awarii musimy tak naprawdę wymienić jednostkę.
- Czy jest to silnik renomowanej firmy przeznaczony do odkurzaczy centralnych np. Ametek-Lambd
- Czy silnik jest chłodzony powietrzem z zewnątrz czy przefiltrowanym, w tym drugim przypadku jego żywotność może być skrócona.
- odkurzacze sie nie zapychają, jedyna taka sytuacją jest zapchany filtr o czyszczeniu którego klienci bardzo często zapominają.
- zapycha sie instalacja która jest nieprawidłowo wykonana. Np. brak kolanek podejściowych, trójnik założone "pod prąd" itp.

Wreszcie jakie urządzenie do mieszkania, jakie do małego domu a jakie jest najlepsze do dużego.


Niema reguły jaką jednostkę dobierzemy do małego, a jaką do dużego lokalu. Odkurzacze centralne dobiera się na podstawie liczby gniazd i długości instalacji do najdalszego punktu. Budynki o pow. 100m2 będą się różniły liczba gniazd jeśli jeden z nich będzie parterowy , a drugi piętrowy.
Wykonuje instalacje centralnego odkurzania

na terenie Mazowsza oraz całej polski.

Hide-a-Hose, Vacuflo, Element

Develop
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Develop » 12 mar 2011, 10:41

Metoda separacji opatentowana -
to chyba nie metoda jest opatentowana, lecz jakaś "duperela" do jej wykonania, a poza tym coś co jest opatentowane nie musi być wcale lepsze.
Jeśli zatrzymuje 96% to jest to więcej czy mniej od innych ?
A taki stożek to chyba każdy podwójny cyklon to ma.
Co z tymi 4% się dzieje ? wyrzuca za ścianę i brudzi ?
Żadnych prac eksploatacyjnych ? a czyszczenie filtra ? - jaki dostęp do filtra ? jaki dostęp do pojemnika ?
A co z sierścią zwierzaków i kłakami z dywanów ? nie zapychają filtra ?

Teraz co do silników. Prosimy o nazwy producentów których silniki są solidne. Mamy już Ametek-Lambd czekamy na więcej.

Teraz pytanie : czy zbyt mała siła ssąca nie może być powodem zapychania się instalacji po pewnym czasie ? Jaka siła jest minimalna, jaka dobra, a jaka bardzo dobra - to możemy sprawdzić jak fachowiec będzie mierzył u nas.

Moje pytanie dotyczące doboru urządzeń do rodzaju mieszkania chyba jednak ma sens i są reguły jakimi należałoby się kierować.
Jeśli jak piszesz są różne długości instalacji i ilości gniazd to i inne są opory i moc urządzeń powinna temu odpowiadać. Więc jak liczyć te opory i jaka moc urządzenia do tych oporów ?

Jeśli mamy mieszkanie a nie dom z pomieszczeniami technicznymi to chyba też inny model urządzenia. A jak jest z hałasem tych urządzeń ile db emituje dobre urządzenie a ile kiepskie ?

Co jeszcze musimy wiedzieć żeby dobrze wybierać ?

Jeśli takich podstawowych wiadomości klienci nie będą mieć to będą skazani tylko na fachowców którzy mówią, że ich urządzenie jest najlepsze bo producent produkuje już 50 lat i ma patent.

Pozdrawiam Waldek

Awatar użytkownika
Bezkurzu
rekomendowany doradca
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2011, 16:33
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bezkurzu » 18 mar 2011, 7:39

Metoda separacji opatentowana -
to chyba nie metoda jest opatentowana, lecz jakaś "duperela" do jej wykonania, a poza tym coś co jest opatentowane nie musi być wcale lepsze
.

Metoda separacji jest opatentowana. Czyli odwrócony stożek wymuszający coraz szybsze wirowanie z powodu coraz krótszej drogi do pokonania przez powietrze.
Jeśli zatrzymuje 96% to jest to więcej czy mniej od innych ?

Filtrowe zatrzymują ok 99%. Jednak ich skuteczność spada wraz z zapychaniem się filtra.

A taki stożek to chyba każdy podwójny cyklon to ma.


Tak ma.
Co z tymi 4% się dzieje ? wyrzuca za ścianę i brudzi ?


Czy naprawdę jest Pan taki nie domyślny czy po prostu się Pan nudzi? Jest wyrzucane na zewnątrz i zawsze troszkę brudzi, szczególnie gdy wylot jest skierowany na zachód. Na fotce gniazdo wylotowe od jednostki bez filtrowej TC280 na białej ścianie po 3 letniej eksploatacji..
[img][img]http://static.e-budownictwo.tv/gallery/2648/0_049804db1132b7050acece93f9408ee741b77ce6.jpg[/img]

Żadnych prac eksploatacyjnych ? a czyszczenie filtra ? - jaki dostęp do filtra ? jaki dostęp do pojemnika ?
A co z sierścią zwierzaków i kłakami z dywanów ? nie zapychają filtra ?


Czego Pan nie rozumie w zdaniu "Tego typu jednostki (TC ) nie wymagają żadnych prac eksploatacyjnych poza opróżnianiem pojemnika." Jeśli chodzi o dostęp do pojemnika to zalezy od Pana gdzie pan zamontuje jednostkę i czym ja zastawi.

Teraz pytanie : czy zbyt mała siła ssąca nie może być powodem zapychania się instalacji po pewnym czasie ?

Nie, o ile użytkownik stosuje sie do warunków użytkowania.

Jaka siła jest minimalna, jaka dobra, a jaka bardzo dobra - to możemy sprawdzić jak fachowiec będzie mierzył u nas.

Nie podejrzewam. Do tego sa gotowe tabele. Z reguły mierzy się tylko podciśnienie w instalacji po wykonaniu pracy i tuz przed wylewkami. Ma to na celu sprawdzenie szczelności.
Moje pytanie dotyczące doboru urządzeń do rodzaju mieszkania chyba jednak ma sens i są reguły jakimi należałoby się kierować.
Jeśli jak piszesz są różne długości instalacji i ilości gniazd to i inne są opory i moc urządzeń powinna temu odpowiadać. Więc jak liczyć te opory i jaka moc urządzenia do tych oporów ?


Pytanie o dobór urządzeń do rodzaju mieszkania niema sensu, jednostki dobiera się na podstawie tabel producenta. Długość instalacji mierzy się uwzględniając długość rur, ilość i kąt kolanek itp.

Jeśli mamy mieszkanie a nie dom z pomieszczeniami technicznymi to chyba też inny model urządzenia. A jak jest z hałasem tych urządzeń ile db emituje dobre urządzenie a ile kiepskie ?

Odkurzacze centralne są bardzo ciche. Jeśli chodzi o generowany hałas podawany przez producentów to jest to sprawa dyskusyjna. Jedni mierzę metr od obudowy, inni na obudowie a jeszcze inni na wydmuchu poza budynkiem. Tutaj znowu muszę się podeprzeć "swoimi" jednostkami" , w przypadku modeli TC488Q i TC588Q podczas pracy jednostki w odległości jednego metra można prowadzić normalna rozmowę jak w pokoju w domu przy zamkniętych oknach. Zresztą i tak szum powietrza na ssawkach jest głośniejszy od pracy tych jednostek.

Co jeszcze musimy wiedzieć żeby dobrze wybierać ?

Np dostosować rodxaj ssawek do posiadanych podłóg, pamiętać aby w przypadku gdy mamy wąż z wyłącznikiem po skończonym odkurzaniu dac jeszcze kilka sekund na prace jednostki. Jeśli tego nie zrobimy podczas zwijania węża wysypiemy na podłogę to co zebraliśmy w ostatniej chwili.

Jeśli takich podstawowych wiadomości klienci nie będą mieć to będą skazani tylko na fachowców którzy mówią, że ich urządzenie jest najlepsze bo producent produkuje już 50 lat i ma patent.

Fajny tekst pod publiczke i kilka szpilek. :), prawie jak w sejmie. Tylko że mnie naprawdę zalezy na rzetelnym udzielaniu informacji. Więc proszę mi tego oszczędzić.

Jeśli ma Pan pytania chętnie odpowiem.
Wykonuje instalacje centralnego odkurzania

na terenie Mazowsza oraz całej polski.

Hide-a-Hose, Vacuflo, Element

Develop
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Develop » 18 mar 2011, 10:51

Witam i dziękuję za odpowiedź. Jak na razie jest Pan jedyny który poświęcił czas.
Jeśli moje pytania miały jakieś szpilki to przepraszam nie zamierzone. Jestem dociekliwy ponieważ ulotki reklamowe jakimi karmią nas producenci nie zawierają odpowiedzi na moje pytania.

To teraz znowu pytania:

1. Jeśli podwójny cyklon to jest najlepsza metoda filtracji i wszyscy ją stosują to jak odróżnić urządzenie lepsze od gorszego ? ceny są bardzo zróżnicowane. Może split jest godny rozważenia?

2. Na zdjęciu pokazał Pan gniazdo po 3 latach eksploatacji - czy rzeczywiście nie musimy się martwić o brud na ścianie ?

3. Jeśli nie ma problemu z sierścią i kłakami to poco niektórzy producenci używają dodatkowych separatorów z możliwością ich czyszczenia? czy to jest potrzebne czy tylko chwyt reklamowy ? a może Pan nie zna takich ?

4.Czy aby na pewno siła ssąca nie jest wyznacznikiem jakości odkurzacza i czy większa - dłuższa i bardziej skomplikowana instalacja nie stawia większych oporów które należy pokonać ?
Czy właśnie tabele producenta jak Pan pisze nie służą do tego celu? czy zmierzenie prawidłowości dobrania urządzenia do instalacji poprzez wielkość podciśnienia na końcowym gnieździe to zbędny wysiłek ?
Tabela załatwi i błędy montażu i źle dobrane urządzenie i wadę fabryczną i w końcu jakiś bubel który nam chcą wcisnąć?

Szukam możliwości odróżniania dobrych urządzeń od bubli.
Pokazania sposobów na odróżnienie dobrze wykonanej instalacji od złej póki jest jeszcze odkryta i można ją zmienić - naprawić.

Proszę o wskazówki, to nie jest wbijanie szpilek jak Pan pisze.

Jak pytam o poziom hałasu to nie dlatego, że chcę przy tym rozmawiać tylko znowu by odróżnić czy np. nie należy założyć tłumika który też kosztuje a pozwoli zachować dobre stosunki z sąsiadem.
Proszę o wynik w db i nie przy obudowie tylko na wylocie !

Pytam nie o instrukcję obsługi ssawek tylko o porady praktyczne np. założenie osłony na węża który niejednokrotnie ma ponad 10 m i może niszczyć narożniki ścian lub brudzić jasny dywan.

Czy rzeczywiście do mieszkań nie opracowano specjalnego modelu odkurzacza który mieści się w szafce ?

Czy rzeczywiście nie spotkał się Pan z tym, że przy zbyt małej sile ssącej instalacja się zapycha ?

Te wszystkie pytania wynikają z moich obserwacji tematu choć nie jestem instalatorem, dlatego pytam fachowców o porady wynikające z doświadczenia po to by inni mogli uniknąć błędów które później trudno wyeliminować.

Pozdrawiam Waldek

Awatar użytkownika
Bezkurzu
rekomendowany doradca
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2011, 16:33
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Bezkurzu » 18 mar 2011, 12:02

To teraz znowu pytania:

1. Jeśli podwójny cyklon to jest najlepsza metoda filtracji i wszyscy ją stosują to jak odróżnić urządzenie lepsze od gorszego ? ceny są bardzo zróżnicowane. Może split jest godny rozważenia?

Będę szczery, nie bardzo rozumiem ideę spilta, jest to przecież większa liczba kolanek co za tym idzie potrzebna jest większa siła ssąca czyli trzeba więcej zapłacić.

2. Na zdjęciu pokazał Pan gniazdo po 3 latach eksploatacji - czy rzeczywiście nie musimy się martwić o brud na ścianie ?

Jest to gniazdo na moim domu, mam wrażenie że kiedyś było bardziej zakurzone ale ostatnio padało. A na poważnie jak widać nie. Proszę sie tylko wystrzegać ściany zachodniej. ponad 80% wiatrów wieje u nas z zachodu.

3. Jeśli nie ma problemu z sierścią i kłakami to poco niektórzy producenci używają dodatkowych separatorów z możliwością ich czyszczenia? czy to jest potrzebne czy tylko chwyt reklamowy ? a może Pan nie zna takich ?


Na poniższym FILMIE widać jak wysypuję prawie jednolity kłąb kurzu i sierści (po 2 owczarkach).

Mam jednostkę Vacuflo TC280 (wcześniej miałem jednostkę z filtrem odwróconego worka) i niema ona separatora sierści. Tak separator tak samo jak filtr jest dodatkowa czynnością eksploatacyjną. Klient chce mieć maksimum korzyści przy minimum absorbcji czasu i czynności.

4.Czy aby na pewno siła ssąca nie jest wyznacznikiem jakości odkurzacza i czy większa - dłuższa i bardziej skomplikowana instalacja nie stawia większych oporów które należy pokonać ?
Czy właśnie tabele producenta jak Pan pisze nie służą do tego celu? czy zmierzenie prawidłowości dobrania urządzenia do instalacji poprzez wielkość podciśnienia na końcowym gnieździe to zbędny wysiłek ?

Pomiar różnicy podciśnienia w instalacji i bezpośrednio na jednostce służy jedynie stwierdzeniu czy instalacja jest szczelna, nie mierzy przepływu.!!!

Tabela załatwi i błędy montażu i źle dobrane urządzenie i wadę fabryczną i w końcu jakiś bubel który nam chcą wcisnąć?

Nie, dlatego należy zawsze zatrudnić wykwalifikowaną ekipę specjalizująca się w wykonywaniu tego typu instalacji.

Szukam możliwości odróżniania dobrych urządzeń od bubli.
Pokazania sposobów na odróżnienie dobrze wykonanej instalacji od złej póki jest jeszcze odkryta i można ją zmienić - naprawić.


Jest Pan z Warszawy, może podjadę i obejrzę?

Proszę o wskazówki, to nie jest wbijanie szpilek jak Pan pisze.


Fakt , teraz nie czuję się jak ofiara ataku :)

Jak pytam o poziom hałasu to nie dlatego, że chcę przy tym rozmawiać tylko znowu by odróżnić czy np. nie należy założyć tłumika który też kosztuje a pozwoli zachować dobre stosunki z sąsiadem.
Proszę o wynik w db i nie przy obudowie tylko na wylocie !


U mnie tłumik jest w standardzie, głośności na wylocie nie znam, jest zbliżony do buczenia kosiarki do trawy.


Pytam nie o instrukcję obsługi ssawek tylko o porady praktyczne np. założenie osłony na węża który niejednokrotnie ma ponad 10 m i może niszczyć narożniki ścian lub brudzić jasny dywan.


Nie miałem na myśli obsługi ssawek, tylko to że w przypadku paneli lub drewna należy stosować ssawki z włosiem i wystrzegać się automatów, dla odmiany przy dywanach dobrze mieć turbo-szczotkę.

Wąż 10m jest niepraktyczny i nie ekonomiczny. Dystrybutorzy w kompletach sprzedają zwykle węże 9m. Przy takim wężu najdalsze punkty odkurzania nie powinny być dalej niż ok. 8m od gniazda. Dzięki temu nie będzie Pan niszczył ościeżnic i mebli.

Czy rzeczywiście do mieszkań nie opracowano specjalnego modelu odkurzacza który mieści się w szafce ?

Opracowano, musi Pan poszukać

Czy rzeczywiście nie spotkał się Pan z tym, że przy zbyt małej sile ssącej instalacja się zapycha ?

Raczej nie, przy zbyt małej sile ssącej odkurzacz nie zbiera zanieczyszczeń jak powinien.Instalacja zapycha się z winy użytkownika lub niepoprawnie wykonanej instalacji. Niedopuszczalne też sa próby przepchania instalacji przy pomocy sprężyny hydraulicznej.
[/list][/url]
Wykonuje instalacje centralnego odkurzania

na terenie Mazowsza oraz całej polski.

Hide-a-Hose, Vacuflo, Element

Develop
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz Centralny - elementy systemu

autor: Develop » 18 mar 2011, 13:12

Dziękuję za odpowiedzi. Na razie mogłem tylko Pana napaść.

Czekam na innych, może będą mieli inne zdanie na moje pytania.

Pozdrawiam Waldek


Wróć do „Odkurzacze centralne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów