Remont łazienki

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Damian`
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2009, 9:55
Remont łazienki

autor: Damian` » 09 mar 2011, 17:49

Witam,
Powoli się przymierzam do jakiegoś małego remontu łazienki (8m^2).
Planuje wyrzucić wannę, wstawić kabinę prysznicową, położyć kafelki, wymienić baterię w umywalce a może całą umywalkę razem z szafką po spodem.
Sedes był niedawno wymieniany więc ze względów oszczędnościowych zostanie taki jaki jest. Dochodzi jeszcze kwestia oświetlenia i lustra, ale to są grosze w porównaniu z powyższym.
Jak myślicie ile mnie coś takiego będzie kosztować (razem z robocizną)? I z góry zaznaczam że nie chodzi mi o jakies topowe produkty, tylko o coś rozsądnego cenowo i trwałego.
Potrzebuje jakiegoś punktu odniesienia żebym mógł skutecznie negocjowac :)
A może jednak zostawić wannę, kosztem kabiny? Nie moge się do końca zdecydować.
A wy ile potrzebowalibyście pieniędzy żeby wyremontować łazienkę dokładnie tak jak tego chcecie?
Co byście wtedy do niej wstawili?

Pozdrawiam

Sztuka Wnętrz
rekomendowany doradca
Posty: 215
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Remont łazienki

autor: Sztuka Wnętrz » 09 mar 2011, 20:11

Witam,
Jeśli chodzi o decyzję czy kabina prysznicowa, czy wanna.... Jeśli trudno nam się zdecydować na kabinę, możemy pokusić się o rozwiązanie, które zawiera oba te warianty. Jeśli jest taka możliwość, można zamontować szklany parawan na wannę, jednoskrzydłowy lub trzyskrzydłowy. W przypadku tego drugiego, w zasadzie stojąc w wannie możemy brać prysznic tak jak w kabinie, bez obaw, że wyleje się woda na podłogę.
W kwestii cen. Trudno jednoznacznie powiedzieć w jakiej kwocie zamknie się ten remont. Myślę, że trzeba jednak samemu zrobić rozeznanie, przede wszystkim w tym, co nam się podoba. Cena jest tylko jednym, choć istotnym tu elementem. Nie unikniemy tu wizyty w jednym z marketów budowlanych, których teraz na rynku jest mnóstwo.
Potem, jak już wiemy mniej więcej, co nas interesuje, możemy szukać najtańszych możliwości zakupu. Może np. przez internet. Są portale, które zajmują się tylko analizowaniem cen i podawaniem przedziału, w którym dany produkt możemy kupić i gdzie.

Proszę pisać w przypadku pytań.
Pozdrawiam Serdecznie,
Iwona
IM SztukaWnętrz S.C.

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Remont łazienki

autor: sfirma » 12 mar 2011, 12:38

To jaki ogólny jest efekt końcowy remontowanej łazienki decyduje owszem klient. Lecz nie jest on w stanie rozeznać się w trendach i możliwościach instalacyjnych pomieszczenia. Dlatego proponuję zacząć od znalezienia rekomendowanego wykonawcy, który zajmie się inwestycją od porad, projektu po wybór materiałów i sprzątnięcie po pracy. I na pewno nie warto korzystać z marketowych okazji, które prawie zawsze okazują się pomyłką. W okrojonym przybliżeniu metr kwadratowy licząc powierzchnię po podłodze łazienki wykonania remontu z materiałem to ok. 1800zł.
sławek

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Remont łazienki

autor: Picadoor » 16 mar 2011, 0:24

Witam

1800 to science fiction, kosmos - reality? Nie mniej niż 7000-8000 całość. Chyba, że chcesz coś naprawdę extra, to wyjdzie 1800/mkwa. W końcu 8 mkwa to ładna łazienka.

pozdro
picadoor

nnowacki
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2011, 13:46
Re: Remont łazienki

autor: nnowacki » 16 mar 2011, 14:01

sam stalem przed takim dylematem, ja wole szybki prysznic, bo na wylegiwanie się w wannie nie mam czasu, natomiast moi rodzice z przyzwyczajenia wolą wannę, choć i tak częściej biorą w niej prysznic niż się kapią...mozna powiedzieć że znaleźlismy złoty środek, bo kupiliśmy parawan nawannowy dzięki kóremu można spokojnie brać prysznic nie martwiąc się o to, że zachlapie się łazienkę można się też spokojnie kąpać. Koszt parawanu jest dużo tańszy niż kabiny (my kupilismy parawan sanplastu), a w zasadzie zostawiamy sobie możliwość wylegiwania się po ciężkim dniu w wannie.

nnowacki
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2011, 13:46
Re: Remont łazienki

autor: nnowacki » 16 mar 2011, 14:02

sam stalem przed takim dylematem, ja wole szybki prysznic, bo na wylegiwanie się w wannie nie mam czasu, natomiast moi rodzice z przyzwyczajenia wolą wannę, choć i tak częściej biorą w niej prysznic niż się kapią...mozna powiedzieć że znaleźlismy złoty środek, bo kupiliśmy parawan nawannowy dzięki kóremu można spokojnie brać prysznic nie martwiąc się o to, że zachlapie się łazienkę można się też spokojnie kąpać. Koszt parawanu jest dużo tańszy niż kabiny (my kupilismy parawan sanplastu), a w zasadzie zostawiamy sobie możliwość wylegiwania się po ciężkim dniu w wannie.

kalciawlo
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:41
Lokalizacja: Kraków
Re: Remont łazienki

autor: kalciawlo » 16 mar 2011, 16:59

Nie mniej niż 7000-8000 całość. Chyba, że chcesz coś naprawdę extra, to wyjdzie 1800/mkwa.

Sfirma wyraznie napisal ze to cena z materialem . 7-8 tys to i owszem ale chyba sama robocizna za lazienke - 8m2[/quote]
Pozdrawiam Kalcia

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Remont łazienki

autor: Picadoor » 16 mar 2011, 17:51

Witam

Rzeczywiście, to moja nieuwaga. Prawda jest taka, że miałem na myśli kwotę sfirmy za całość. Za co przepraszam. Poprawka jest taka, że 1800/mkwa jest wcale nie tak drogo, raczej wychodzi więcej.

Błąd stąd, że liczę zawsze bez materiału, ponieważ materiały ludzie kupują naprawdę rozmaite i widełki cenowe tego materiału bywają naprawdę duże. Dlatego liczę robotę, a materiał ustalamy wspólnie z klientem, ja już mogę co najwyżej sugerować, który czy jaki.

Raz jeszcze przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd.

pozdro
picadoor

Sztuka Wnętrz
rekomendowany doradca
Posty: 215
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Remont łazienki

autor: Sztuka Wnętrz » 16 mar 2011, 20:45

Przy montażu parawanu nawannowego, należy zorientować się, gdzie umiejscowiona jest bateria nawannowa. Nie może ona być w kolizji z zamykającym lub otwierającym się parawanem.

Pozdrawiam,
IM SztukaWnętrz

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Remont łazienki

autor: sfirma » 17 mar 2011, 21:47

Nie ma sprawy Picadoor :-). Podana cena to kwota realna za 1metr po podłodze z materiałem. Ale sam wiesz jakie cuda wymyśleć nieraz trzeba, by klienta zadowolić. A wtedy zapomnij o tej kwocie na początku. Winduje się w górę jak ciśnienie w upalny dzień.:-) Ale znam paproków ,którzy i w tej kwocie się zmieszczą za całość. Ale bez materiału, niestety :-)
sławek

Damian`
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2009, 9:55
Re: Remont łazienki

autor: Damian` » 18 mar 2011, 9:07

1800 za metr to całkiem w porządku, szczerze spodziewałem się jednak wyżej kwoty. W miedzy czasie zdecydowałem się na kabinę prysznicową. Wysłałem też zgłoszenie do konkursu z -bref.pl, może nuż widelec się uda i za 20000 to już bym nie miał żadnych problemów z remontem. Wybieram się w poniedziałek do jakiegoś magika po projekt, jak mi coś konkretnego powie to się podzielę na forum.

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Remont łazienki

autor: Picadoor » 18 mar 2011, 23:04

Witam
sfirma pisze:
Ale znam paproków ,którzy i w tej kwocie się zmieszczą za całość. Ale bez materiału, niestety


Właśnie sam to poczułem. Robota była warta 6,5 tys, mała ale upierdliwa. Zeszłem dla zachęty lekko poniżej 6-ciu patyków. Gostek cicho siedział, nie dzwonił, a ja czułem bluesa. Więc po 2 dniach dzwonię do niego. On: nie dzięki właśnie znalazłem takiego co mi zrobi za trójkę. Wtedy ja o mało nie padłem z wrażenia. Co za matoł z tego wykonawcy, pomyślałem. Cóż, trudno, mam nadzieję, że szczerze będą tego żałować. Bo wiem jak taka robota wygląda - żałośnie jak nie wiem co.

pozdro
picadoor

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Remont łazienki

autor: Picadoor » 18 mar 2011, 23:05

Witam
sfirma pisze:
Ale znam paproków ,którzy i w tej kwocie się zmieszczą za całość. Ale bez materiału, niestety


Właśnie sam to poczułem. Robota była warta 6,5 tys, mała ale upierdliwa. Zeszłem dla zachęty lekko poniżej 6-ciu patyków. Gostek cicho siedział, nie dzwonił, a ja czułem bluesa. Więc po 2 dniach dzwonię do niego. On: nie dzięki właśnie znalazłem takiego co mi zrobi za trójkę. Wtedy ja o mało nie padłem z wrażenia. Co za matoł z tego wykonawcy, pomyślałem. Cóż, trudno, mam nadzieję, że szczerze będą tego żałować. Bo wiem jak taka robota wygląda - żałośnie jak nie wiem co.

pozdro
picadoor

sama
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Re: Remont łazienki

autor: sama » 22 mar 2011, 11:44

Mnie remont łazienki - koło 3m2 wyniósł prawie 7 tysięcy. Jak znajomi robili rok wcześniej i gruchnęli taką kwotą to im powiedziałam, że przepłacili. Ale teraz...oszczędzaliśmy, nie kupowaliśmy jakiś drogich materiałów, a i tak wyszło sporo.

Co w wyboru między wanną a kabiną - nadal mam ten sam problem. Choć raczej skłaniam się ku kabinie - jeszcze jestem młoda:)

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Remont łazienki

autor: Picadoor » 24 mar 2011, 23:09

Witam
Słuchaj sama, to, że jesteś młoda nie jest równoznaczne z tym, że się nie męczysz. Młodość nie wyklucza chandry, braku nastroju czy innego "popularnego" dyskomfortu. Wanna ma jednak tę zaletę, że może być jednocześnie wanną i brodzikiem. Natomiast brodzik.....tttaaaa. Mądrze się? Nnnnieee, przed siedmiu laty wywaliłem wannę, bo moi synowie robili kąpiel po 2 x dziennie - a woda coraz droższa. Teraz, gdy poszli na swoje, oboje z żoną zwyczajnie tęsknimy żeby się tak uwalić w tej milutkiej cieczy i nieznośnie powylegiwać. No i co? Chyba zrobię kolejny remont - nawiasem mówiąc, moja pani ma dobrze ze mną. Ale z ludzkiego punktu widzenia robienie co kilka lat kapitalnego w łazience wygląda na paranoję.

Dlatego przemyśl to, teraz można sobie parawan obstalować, są różne, zsuwane, składane czy uchylne, wszystko ze szkła i alu.

pozdro
picadoor


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów