Rekuperator? Inwestycja opłacalna?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Rekuperator? Inwestycja opłacalna?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 mar 2011, 12:16

Pan "lata" za mną i leczy się z kompleksów! Nie jest moją winą, ze przez brak wiedzy ma Pan u siebie 10 cm styropianu, nie jest też moją winą, że ma Pan wynikające z braków wiedzy kompleksy. Pan pytał Pan w redakcji o autora?. Ja opisałem swoje badania i nie daję mniej jak 30 cm od 20 lat. Przykro mi, ale w pana przypadku dokształcanie się jest równie "proste" jak dodanie styropianu do podłogi w Pana domu. Zamiast izolować podpiera Pan się pompą ciepła, zamiast zrozumieć ? sarkazm.

Awatar użytkownika
HenoK
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1180
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:17
Re: Rekuperator? Inwestycja opłacalna?

autor: HenoK » 17 mar 2011, 22:47

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Pan "lata" za mną i leczy się z kompleksów! Nie jest moją winą, ze przez brak wiedzy ma Pan u siebie 10 cm styropianu, nie jest też moją winą, że ma Pan wynikające z braków wiedzy kompleksy. Pan pytał Pan w redakcji o autora?. Ja opisałem swoje badania i nie daję mniej jak 30 cm od 20 lat. Przykro mi, ale w pana przypadku dokształcanie się jest równie "proste" jak dodanie styropianu do podłogi w Pana domu. Zamiast izolować podpiera Pan się pompą ciepła, zamiast zrozumieć ? sarkazm.
Kto tu leczy swoje kompleksy?
Czy naprawdę tak trudno odpowiedzieć Panu na jedno proste pytanie?
Może Pan podać, gdzie konkretnie (nr strony) dr termodynamiki pisze o tych symulacjach i badaniach ?

Przemek
Re: Rekuperator? Inwestycja opłacalna?

autor: Przemek » 03 sie 2011, 10:58

Ciekawią nas wnioski końcowe i odpowiedź na zadane pytanie. opłaca sie czy nie ?

Awatar użytkownika
HenoK
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1180
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:17
Re: Rekuperator? Inwestycja opłacalna?

autor: HenoK » 03 sie 2011, 13:09

Przemek pisze:Ciekawią nas wnioski końcowe i odpowiedź na zadane pytanie. opłaca sie czy nie ?
Przecież odpowiedź na to pytanie padła już w pierwszych kilku postach.
Jaki jest więc ciągnąć dalej ten wątek?


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 41 gości

Gotowe projekty domów