OCIEPLENIE OD SRODKA STYROPIAN CZY WELNA

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
OCIEPLENIE OD SRODKA STYROPIAN CZY WELNA

autor: jacenty800 » 13 mar 2011, 11:49

.Stoję przed dylematem ocieplenia jednego z mieszkań w starym domku jednorodzinnym.z gory zaznaczam ze jestem wykonawca a nie specem od fizyki budowli obliczania punktu rosy itd.będę robił to dla siebie wiec proszę o darowanie sobie tekstów typu nie chciałbym mieć takiego fachowca u siebie.jest to mieszkanie 30 metrowe a nie chce mieć pieca bo nie dość że małe to jeszcze trza palić.Narazie w opcjach mam ogrzewanie elektryczne.czytając w necie dużo ludzi pisze wełna tak ,styropian nie.Wiec pytam dlaczego.biorę opcje postawienia ścianki działowej dookoła murów zewnętrznych.i w niej albo wełna albo styropian.czyli tak ścianka wełna /styropian -folia płyta.przy wełnie folia musi być to normalne po to żeby wilgoć z pomieszczenia nie przedostawała się do niej .a wiadomo mokra izolacja to brak izolacji i wilgoć.Gdzieś wyczytałem ze jeżeli kładziemy styropian i zabudowywujemy płyta to folia być nie musi bo styropian już nie ciągnie wilgoci.jest tez sporo przeciwników dawania styropianu od wewnątrz-mówią ze grzyb 100 procentowy.wiec sobie tak myślę-dobra spoko nie ma foli pomiędzy płyta a styropianem a jest jakaś pustka powietrza tam przenika para schładza się ,skrapla powoduje to wilgoć.ale zamierzam dać folie pod płyta aby uniknąć skraplania się pary..jaka różnica miedzy styropianem a wełna jak i tak przenikanie pary i powietrza od środka pomieszczenia utrudnione .co z klejeniem samego styropianu plus siatka /klej/gładz..wyczytałem ze są technologie ze styropian już jest połączony z płyta gipsowa i się klei go od środka pomieszczenia.zaraz ktos powie ze w takim przypadku musi być bardzo sprawna ale przy opcji styropian /wełna i tak para nie dostaje się do izolacji wiec na moje oko zagrzybienie może się pojawić również gdy zastosujemy wełnę.Proszę poprawić jeśli śię mylę.

Melting_SA
Re: OCIEPLENIE OD SRODKA STYROPIAN CZY WELNA

autor: Melting_SA » 13 mar 2011, 16:37

więcej tylko na priv

Obrazek


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów