Strop łukowy - wykończenie

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
ravJG
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2011, 21:46
Lokalizacja: Jelenia Góra
Strop łukowy - wykończenie

autor: ravJG » 10 mar 2011, 21:53

Witam serdecznie
W łazience mam strop łukowy (nie znam profesjonalnej nazwy), oto zdjęcie poglądowe:
Obrazek
(jest to tylko szkic aby zobrazować jak to u mnie wygląda - powierzchnia na suficie jest chropowata)
Chciałbym ładnie wykończyć ten sufit aby pozostały łuki ale był gładki, lecz nie wiem jakich materiałów użyć do tego aby był wytrzymały na warunki panujące w łazience, pomysłów miałem kilka: wygładzenie tego gipsem i szlifowanie aż do uzyskania zadowalającego efektu lub użycie płyt Knauf Formplatte GKB które można formować na mokro bądź sucho.
Proszę Was o radę.

RYCHOOOOO
Aktywny
Aktywny
Posty: 254
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: RYCHOOOOO » 10 mar 2011, 22:12

witam,

oba pomysly sa do wykonania tylko wez pod uwage 1 rzecz, czy zalozenie plyty np rigipsa RIFLEX czy jakiejs innej , tudzież szpachlowanie tego sufitu do"uzyskania odpowiedniego efektu" jest baaaardzo pracochlonne i bedzie napewno kosztowalo

pozdro

Awatar użytkownika
ravJG
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2011, 21:46
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: ravJG » 10 mar 2011, 22:17

Pracy się nie boję - zależy mi na efekcie końcowym, jeżeli chodzi o gips/gładź gipsową to jaką byś proponował, czy np. CEKOL A-45 (gotowa gładź szpachlowa) będzie odpowiedni - i jak się zachowa na suficie w wilgotnym pomieszczeniu jakim jest łazienka ?

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: michal2929 » 10 mar 2011, 22:21

Witam można ten strop wygipsować, należało by wkleić siatkę elewacyjną nie będzie pękać i dopiero robić gładź.
Szybszą metodą będzie wykonanie sufitu podwieszanego na płycie do łuków.

___________________________
http://www.KartonGips.pl.tl

Awatar użytkownika
ravJG
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2011, 21:46
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: ravJG » 10 mar 2011, 22:23

Dziękuję za pomoc - wykonam to gipsem i dołożę siatkę elewacyjną - jak już będą efekty mojej pracy zakończę temat wstawiając fotki z efektem prac.

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: michal2929 » 10 mar 2011, 22:27

Siatka na klej oczywiście jak na elewacji. Czekam na zdjęcia :D i życzę powodzenia.


______________________
http://www.KartonGips.pl.tl

Awatar użytkownika
ravJG
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2011, 21:46
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: ravJG » 10 mar 2011, 22:30

Oczywista oczywistość - przecież nie na gips :)

Melting_SA
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: Melting_SA » 11 mar 2011, 7:30

Obrazek Obrazek Obrazek

takie prace to codzienność, ale rada na przyszłość:

nie stosuj czegoś czego nie jesteś pewien że jest odpowiednim materiałem.

Po pierwsze masz cegłę czerwoną czy białą na sklepieniu - musisz ją odpowiednio przygotować.
Wydłutować szczelny na 2cm,zaciągnąć specjalnym preparatem zmniejszającym pęcznienie,nałożyć szlam,zrobić obrzutkę,założyć zbrojenie z siatki( choć nie koniecznie), wytynkować,pomalować farbami krzemianowymi.

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: tomma » 11 mar 2011, 20:15

zaciekawił mnie poprzedni wpis, czy możesz wyjaśnić : kwestie przygotowania silikatu i cegły wypalanej - pęcznienie, bruzdowanie, oraz potrzebę stosowania farby na bazie szkła wodnego?(nie żebym uważał że jest to coś niewłaściwego, -jednak zastanawiam się czy to nie jest przerost formy nad treścią?)

Melting_SA
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: Melting_SA » 12 mar 2011, 7:35

tomma - daj koledze gwarancję 25 lat że nie odpadnie mu to co położy i że nie będzie pękać.
tacy fachowcy co z Knaufem wchodzą na stare ściany bo nie umieją posługiwać się kielnią i zaprawą cementowo wapienną to z wyrazami szacunku ..... nie fachowcy.

Tu akurat miałem na myśli piwnicę i jej adaptację na cele mieszkalne, więc cały proces jest ściśle związany z jej przygotowaniem do zamieszkania. Po co to wszystko? bo jeśli daję gwarancję 15 lat muszę być pewny że po roku mi sufit nie spadnie.

dzielimy się na dwie części na tych co budują z widzą budowlaną i na tych co budują zgodnie ze sztuką budowlaną.

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: tomma » 12 mar 2011, 7:41

wszystko rozumiem, jednak wg mojej wiedzy (pewnie jest mała), wystarczyło by po odpowiednim przygotowaniu (grunt, usunięcie lekko przylegających elementów) - obrzutka, tynk wapienny lub cem. wapienny, i gładź wapienna - jesli chodzi o wilgotne pomieszczenia.

Melting_SA
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: Melting_SA » 12 mar 2011, 7:50

to jeszcze licz się z kondensacją pary wodnej w murze, która zwiera metale ciężkie,siarczki i sole.
Często widać potem biały nalot i wykwity. Można zamiast gruntu czyli akrylu dać zwykłą obrzutkę cementową nazywaną kiedyś szprycem i też będzie dobrze.

jestem przeciwnikiem gipsów więc proszę mi wybaczyć.

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: tomma » 12 mar 2011, 19:41

ok, ja nic nie wspomniałem o gipsie:), natomiast kondensat - zgodzę się, lecz zakładam iż mury są zaizolowane, a pomieszczenie jest wentylowane.

Melting_SA
Re: Strop łukowy - wykończenie

autor: Melting_SA » 12 mar 2011, 21:38

wentylacja !!! teraz można się pośmiać z firmy ze Szczecina która robiła wentylację ZOBACZ SAM Obrazek


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów