Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Michaelle
Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Michaelle » 23 lut 2011, 9:47

Witam!
Po długich poszukiwaniach natrafiliśmy z mężem na ten właśnie projekt i bardzo nam się spodobał. Mamy dwie córeczki i szukamy nie dużego domku w myśl zasady "ciasny ale własny" :D
Jestem ciekawa waszych opinii, porad itp.
Posiadamy działkę i chcemy budować systemem gospodarczym.

Jeśli chodzi o jakieś zmiany w tym projekcie to myśleliśmy o zmianie kąta nachylenia dachu z 35 na jakieś 22, zainstalowaniu kominków wentylacyjnych w zamian za budowę dwóch kominów, powiększeniu nieco łazienki i to by było chyba na tyle jeśli chodzi o zmiany.

Za wszelkie rady i przemyślenia z góry dziękuję!":)

[link do strony Murator Dom wygasł]

basiak-k
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 07 lut 2011, 19:31
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: basiak-k » 03 mar 2011, 19:26

Nie wygląda źle. Pomyślałabym o kominku.

----------------------------------------
http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekty-domow

100W
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2011, 16:10
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: 100W » 04 mar 2011, 15:06

Coś w tylu amerykańskim. Niski dom z wbudowanym garażem. Tylko te 93 m.kw. to trochę mało jak na dom.
Mnie raczej podoba się taki dom, ale pewnie jest sporo droższy.

http://foto.favore.pl/2010/6/11/18/2043 ... 6370_n.jpg

AK47
Aktywny
Aktywny
Posty: 230
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:51
Lokalizacja: Poznań
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: AK47 » 11 mar 2011, 17:40

na początku chciałem kupic domo 01 następnie pojawił sie domo 01d dobrze że rysunki szczegułowe mozna pobrać przed kupnem stropy żelbet najdroszsze w wykonaniu do tego niby dom z płaskim dachem a wiązar kratowy do tego boczna scianka z zelbetu by jej nie wyłamało ehh projekt 3000 plus 1500 zł adaptacja z małymi przerubkami postanowiłem zrobic własny juz powstał w zeszycie tylko teraz do architekta bedę miał domek jaki chce dobieram budynek do mebli a nie na odwrót tak a za wszystko zapłacę 5000 projekt z adaptacją więc chyba warto indywidualny. Bo w rozumieniu prawa kupowany projekt na stronach internetowych to gazeta
Dawniej się słuchało Moskwy a teraz Brukseli

Marfel1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2011, 10:53
Lokalizacja: Puławy
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Marfel1 » 01 paź 2011, 11:21

Witam,
Sam również jestem na etapie wstępnej adaptacji tego projektu do moich lokalnych przepisów dot warunków zabudowy ponieważ zamierzam go zrealizować. Jest to nowy projekt więc ciężko doszukać się na necie jakichkolwiek opinii, jakkolwiek po przejrzeniu setek projektów ten odpowiada mi najbardziej. Nie za duży nie za mały- po prostu w sam raz. Poza tym bardzo mi odpowiada rozkład pomieszczeń-bardzo funkcjonalny rozkład przy takiej nie za dużej powierzchni.
Jako największą zmianę wprowadzam w projekcie strop (teriva) zamiast:

(bez stropu) sufit podwieszany 2x płyta g-k + paroizolacja + wełna mineralna 25 cm

Jakoś nie pasuje mi strop drewniany... Może niektórym inwestorom się podobają takie klimaty ale ja wolę beton.
Poza tym chce zlikwidować garderobę 5 a przez to powiększyć łazienkę-wtedy będzie miała 7m2 w kwadracie (prawie) więc będzie duża i ustawna.

Poza tym nic nie zmieniam.

Michaelle, dlaczego chcecie zmieniać kąt nachylenia dachu z 35 na 22??? Dach prezentuje się bardzo ładnie, po zastosowaniu dachówki ceramicznej będzie super. Poza tym dwie sprawy: im większy kąt tym lepiej ścieka deszcz itp (z powierzchni dachu wiele nie oszczędzisz-pojedyncze dachówki nie stanowią o kosztach dachu-o tych kosztach stanowią elementy wykończeniowe jak gąsiory itp a tych pójdzie praktycznie tyle samo); po drugie w przyszłości może Ty lub Twoje dzieci będą chciały zagospodarować poddasze a wtedy 22 stopnie stawiają pod znakiem zapytania sensowność takiej przebudowy-skosy!!! Sam mam też dwie córki i synka. Nie wiem co będzie gdy dorosną-czy będą chciały (choć jedno) zostać z "dziadkami" czy wszystkie pójdą w świat, dlatego nie też sensu stawiać hangaru...

Ale każdy jest panem własnego życia i każdy wie co chce. Powodzenia i trafnych wyborów życzę.

P.S. Mam nadzieję, że nazwa tego projektu nie stanowi o nastrojach jakie będą mieli przyszli mieszkańcy tego domu :D
pozdrawiam,
Marfel1.

Marfel1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2011, 10:53
Lokalizacja: Puławy
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Marfel1 » 01 paź 2011, 11:22

Witam,
Sam również jestem na etapie wstępnej adaptacji tego projektu do moich lokalnych przepisów dot warunków zabudowy ponieważ zamierzam go zrealizować. Jest to nowy projekt więc ciężko doszukać się na necie jakichkolwiek opinii, jakkolwiek po przejrzeniu setek projektów ten odpowiada mi najbardziej. Nie za duży nie za mały- po prostu w sam raz. Poza tym bardzo mi odpowiada rozkład pomieszczeń-bardzo funkcjonalny rozkład przy takiej nie za dużej powierzchni.
Jako największą zmianę wprowadzam w projekcie strop (teriva) zamiast:

(bez stropu) sufit podwieszany 2x płyta g-k + paroizolacja + wełna mineralna 25 cm

Jakoś nie pasuje mi strop drewniany... Może niektórym inwestorom się podobają takie klimaty ale ja wolę beton.
Poza tym chce zlikwidować garderobę 5 a przez to powiększyć łazienkę-wtedy będzie miała 7m2 w kwadracie (prawie) więc będzie duża i ustawna.

Poza tym nic nie zmieniam.

Michaelle, dlaczego chcecie zmieniać kąt nachylenia dachu z 35 na 22??? Dach prezentuje się bardzo ładnie, po zastosowaniu dachówki ceramicznej będzie super. Poza tym dwie sprawy: im większy kąt tym lepiej ścieka deszcz itp (z powierzchni dachu wiele nie oszczędzisz-pojedyncze dachówki nie stanowią o kosztach dachu-o tych kosztach stanowią elementy wykończeniowe jak gąsiory itp a tych pójdzie praktycznie tyle samo); po drugie w przyszłości może Ty lub Twoje dzieci będą chciały zagospodarować poddasze a wtedy 22 stopnie stawiają pod znakiem zapytania sensowność takiej przebudowy-skosy!!! Sam mam też dwie córki i synka. Nie wiem co będzie gdy dorosną-czy będą chciały (choć jedno) zostać z "dziadkami" czy wszystkie pójdą w świat, dlatego nie też sensu stawiać hangaru...

Ale każdy jest panem własnego życia i każdy wie co chce. Powodzenia i trafnych wyborów życzę.

P.S. Mam nadzieję, że nazwa tego projektu nie stanowi o nastrojach jakie będą mieli przyszli mieszkańcy tego domu :D
pozdrawiam,
Marfel1.

Joasia_Joasia
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2011, 17:38
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Joasia_Joasia » 20 paź 2011, 17:55

Jeśli jesteś z Warszawy i okolic możesz być zainteresowany atrakcyjnym osiedlem domków jednorodzinnych: www.villania.pl. Jeśli mieszkasz w innym miejscu to pewnie stwierdzisz, że szkoda, że takiego osiedla nie ma gdzieś w pobliżu. Jeśli dziś nie możesz sobie na nie pozwolić, nie przestawaj marzyć. Jeśli to nie domki w Twoim guście, być może znasz kogoś komu mogłyby się spodobać? Zapraszam do polubienia profilu Villania- domy jednorodzinne Twoich marzeń oraz do obejrzenia filmów wizualizujących osiedle i wnętrza na http://www.youtube.com/user/osiedlevillania.
dziękuję :O)

Joasia_Joasia
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2011, 17:38
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Joasia_Joasia » 20 paź 2011, 17:56

Jeśli jesteś z Warszawy i okolic możesz być zainteresowany atrakcyjnym osiedlem domków jednorodzinnych: www.villania.pl. Jeśli mieszkasz w innym miejscu to pewnie stwierdzisz, że szkoda, że takiego osiedla nie ma gdzieś w pobliżu. Jeśli dziś nie możesz sobie na nie pozwolić, nie przestawaj marzyć. Jeśli to nie domki w Twoim guście, być może znasz kogoś komu mogłyby się spodobać? Zapraszam do polubienia profilu Villania- domy jednorodzinne Twoich marzeń oraz do obejrzenia filmów wizualizujących osiedle i wnętrza na http://www.youtube.com/user/osiedlevillania.
dziękuję :O)

AK47
Aktywny
Aktywny
Posty: 230
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:51
Lokalizacja: Poznań
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: AK47 » 20 paź 2011, 19:14

stop TROLOM I REKLAMOM
Dawniej się słuchało Moskwy a teraz Brukseli

Czeresnia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:25
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Czeresnia » 20 sie 2013, 19:35

Tez zastanawialam sie nad tym projektem ale znalazlam fajniejszy na stronie


http://uarchitektow.pl/

Maja duzy wybor projektow wszystkich pracowni w Polsce, szybko wysylaja do domu i udzielaja rabatow. Warto odwiedzic ich strone, polecam

Czeresnia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:25
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Czeresnia » 20 sie 2013, 19:36

Tez zastanawialam sie nad tym projektem ale znalazlam fajniejszy na stronie


http://uarchitektow.pl/

Maja duzy wybor projektow wszystkich pracowni w Polsce, szybko wysylaja do domu i udzielaja rabatow. Warto odwiedzic ich strone, polecam

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Enerbau » 24 sie 2013, 23:55

Chyba szanowni architekci uważają potencjalnych inwestorów za głupków. W swoich projektach domów energooszczędnych podają informację, że dom jest energooszczędny. Nie podają jednak ile energii do ogrzewania w kWh/m2/rok potrzebują te domy na ogrzewanie!
Domy niskoenergetyczne zaczynają się przy zużyciu 60 kWh/m2/rok i kończą przy 15 kWh/m2/rok.
Przy takiej rozpiętości można klientowi wcisnąć dom ledwo załapujący się na normę, zamiast dobrze zaizolowanego domu o zapotrzebowaniu np. 20 kWh/m2/rok. Różnicę odczuje inwestor po wybudowaniu, płacąc słone rachunki za ogrzewanie!!!

Goller
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Co myślicie o projekcie JESIENNY NASTRÓJ ??

autor: Goller » 30 paź 2013, 13:36

Przedmówca ma niestety rację.
Trzeba dokładniej weryfikować takie informację.
Na plus domu, który zaproponowal autor wątku, jest materiał na ściany zewnetrzne. Projekt zakłada wymurowanie ścian zew. z betonu komórkowego, a ten jest obecnie materialem o najlepszych parametrach termo-izolacyjnych, dodatkowo tutaj zostal docieplony (bk pozwala na budowanie domu bez docieplenia) więc myślę, że to całkiem udany projekt. Jednak informacja o zapotrzebowaniu energetycznym by sie przydala.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów