Tynk w warsztacie

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mechanikmazowsze
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 15:45
Lokalizacja: Z Mazowsza Stolicy
Tynk w warsztacie

autor: mechanikmazowsze » 24 lut 2011, 23:30

Witam
Przedstawię mój problem. Otóż mam do wytynkowania warsztat. Obecnie mam dużo wolnego czasu i chciałbym popracować w warsztacie. Niestety jest to pomieszczenie w, którym składowane były trociny. Dosłownie od podłogi po sufit, a nie było w nim tynków. Pomieszczenie wymurowane jest częściowo z pustaka żużlowego, czerwonej i białej cegły.
Chcę zrobić sam tynk w pomieszczeniu, abym mógł wygodnie pracować. Na stronie:
[link do strony Murator Dom wygasł]

odnalazłem już jakie proporcje składników muszę zastosować do wykonania tynku. Oczywiście interesuje mnie tynk cementowo-wapienny.
Ścianę muszę zagruntować wodą, czy muszę kupować jakiś specjalny środek gruntujący?
Zastanawiam się, czy do wykonania tynku mogę skorzystać z cementu o parametrach: CEM II/B-V 32,5 R?
Kiedy mogę zacząć tynkowanie? Jaka jest minimalna temperatura w, której mogą trwać prace?

Mogę udostępnić zainteresowanym osobą zdjęcia ścian. Pomieszczenie ma wymiary 4X3,5X3m.

Awatar użytkownika
BRICKI
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 13 sty 2011, 7:01
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Kontaktowanie:
Re: Tynk w warsztacie

autor: BRICKI » 25 lut 2011, 6:46

przed przystapieniem do tynkowania podłoze nalezy starannie umyc- szczotka usunac wszelkie tłuste plamy -pyły-sadze- itp.sucha powierzchnie muru nalezy zwilzyc woda szczególnie te wykonane z cegły nastepnie wykonac obrzutke z rzadkiej zaprawy cementowej tzw szpryc . Sam narzut tynku cementowo wapiennego moze miec rózne proporcje składników np 1:1:6 lub 1:2:10 (cement:ciasto wapienne:piasek -objetosciowo) Tzw Gładz czyli ostatnia warstwe wykonuje sie w proporcji1:3 lub 1:1
temperatura minimum +5 wewnatrz budynku unikac przeciagów i pregrzewania pomieszczen powinna byc utrzymywana stała temperatura

teorie juz masz a wykonanie to inna bajka na twoim miejscu zainwestował bym w pare worków kleju do płyt i płyty k_G lub osb na ruszcie ewentualnie fermacell ale to najdrozsza opcja
Adaptacje -Remonty-Wykonczenia
Bricki

mechanikmazowsze
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 15:45
Lokalizacja: Z Mazowsza Stolicy
Re: Tynk w warsztacie

autor: mechanikmazowsze » 25 lut 2011, 7:43

Płyty kartonowo-gipsowe zupełnie mnie nie interesują. W warsztacie może się kurzyć, lecieć iskry. Zwyczajny tynk jest nalepszym rozwiązaniem.
Przed tynkowaniem będę musiał dokładnie omieść ściany, usunąć pozostałości trocin. Tynkowanie wydaje się być proste, ale wiem, że w praktyce mogą być duże problemy. Dlatego chciałem skorzystać z pomocy na forum.

mechanikmazowsze
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 15:45
Lokalizacja: Z Mazowsza Stolicy
Re: Tynk w warsztacie

autor: mechanikmazowsze » 01 mar 2011, 9:02

Witam
Widzę, że dużo użytkowników obserwuje temat, ale mało kto się wypowiada. Może macie jakieś doświadczenia w zakresie tynkowania.
W szczególności zależy mi na potwierdzeniu informacji, że mogę stosować cement, który wcześniej wymieniłem.
Jakie piasek byłby najlepszy do dobrego tynku?

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: Tynk w warsztacie

autor: tomma » 01 mar 2011, 21:52

Tak, CEM II, to normalny cement i się nadaje. Natomiast... tynkowanie - dobre tynkowanie, to najtrudniejsza sprawa!:), naprawdę by to robić - to trzeba mieć lata praktyki, mając jako takie pojęcie o tynkowaniu, obserwowałem jakiś czas temu nakładanie tynku przez starego tynkarza....i.., to była naprawdę poezja,- szybko,czysto , idealnie równo. Uwierz mi, jak wykonasz pierwsze ruchy ręką, będziesz wiedział o czym mówię:), ale życzę powodzenia, posty wyżej masz ogólne zasady sztuki tynkarskiej - więc do dzieła, by uprościć sobie możesz wkleić listwy tynkarskie - prowadzące - tak byś trzymał pion.

mechanikmazowsze
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 15:45
Lokalizacja: Z Mazowsza Stolicy
Re: Tynk w warsztacie

autor: mechanikmazowsze » 02 mar 2011, 19:05

Teraz myślę nad zastosowaniem gotowej zaprawy tynkarskiej. Cement i wapno mogę łatwo i szybko kupić i dostarczyć, ale z piaskiem może być problem. Cena takiej "najtańszej" zaprawy jest równa cenie cementu.
Wiadomo, duże znaczenie ma sposób położenia tynku. Widziałem na youtube film jak tynkowali z użyciem list tynkarskich. Również je zastosuje.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Tynk w warsztacie

autor: MTW » 19 mar 2011, 19:57

pamiętaj żeby ściany umyć nie omieść
tak w drobiazgi się wdając :)
pozdrawiam

mechanikmazowsze
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 15:45
Lokalizacja: Z Mazowsza Stolicy
Re: Tynk w warsztacie

autor: mechanikmazowsze » 20 mar 2011, 21:38

Cały myk polega na tym, że w pomieszczeniu składowane były trociny. Dosłownie zajmowały całą jego objętość. Na początek muszę dobrze te ściany zmieść. Ktoś niedokładnie tą ścianę wymurował z cegieł w senie nierówno, że jakbym tych trocin nie wymiótł z szpar pomiędzy cegłami to w najlepszym wariancie tynkby odpadł, a w najgorszym weszłaby pleśń.
Codziennie obserwuje temperaturę. Czekam aż się ociepli i zaczynam tynkować. ;)


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów