Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

paulo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2006, 11:18
Lokalizacja: Kraków
Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: paulo » 15 lut 2011, 22:17

Witam,mam zamiar obłożyć podmurówkę domu płytkami klinkierowymi. Dom stoi za zboczu górki więc "najniższa" ściana ma ok 1m wysokości a "najwyższa" ok 2m. Chciałem zapytać jaki jest koszt położenia takich płytek bez materiału (sama robocizna) ? W sumie jest tego ok.30 m kwadratowych plus 5 słupków betonowych również do obłożenia płytkami klinkierowymi kątowymi. Ja jestem z woj. małopolskiego ale ceny mogą być również z innych regionów. Chodzi mi o przybliżone koszty z jakimi powinienem się liczyć. Szukałem trochę w internecie cen takiej usługi ale nic nie znalazłem, więc jeśli ktoś się orientuję to będę wdzięczny za podanie.
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: Executive » 15 lut 2011, 22:32

Przeciętnie, jest to koszt średni ułożenia m2, ale z uwagi na mniejsze płytki zazwyczaj podnoszę koszt o 20%. Mowa oczywiście o samej podmurówce wokoło domu. Sprawy słupków i innych trudniejszych wyzwań ustalam zazwyczaj indywidualnie w zależności od skomplikowania zlecenia. Nie chcę tu rzucać cenami za m2 bo to jest tak jak z wizytą u lekarza. Na telefon czy przez e-mail nie może wystawić recepty nie badając pacjenta. W tym przypadku u mnie obowiązuje ta sama reguła.
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny...
Usługi remontowo-wykończeniowe

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: michal2929 » 15 lut 2011, 23:09

Koszt to 50 -60 zł/m2 jak jest podłoże do przyjęcia nie trzeba równać. Słupy trzeba obejrzeć i oddzielnie wycenić bo różne kwiatki widziałem w ich wykonaniu :)

paulo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2006, 11:18
Lokalizacja: Kraków
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: paulo » 16 lut 2011, 20:43

Dzięki Michał, to już jest odpowiedź dająca mi jakiś pogląd i zbliżony przedział kosztów z jakimi mam się liczyć. Pisanie że "Przeciętnie, jest to koszt średni ułożenia m2, ale z uwagi na mniejsze płytki zazwyczaj podnoszę koszt o 20%" wnosi tyle co nic.A dzwoniąc do lekarza myślę że jestem w stanie się dowiedzieć ile mnie będzie kosztowała wizyta :) Mimo to dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: Executive » 16 lut 2011, 21:34

No to proszę - konkretnie.

U mnie cena - przy założeniu, że ściany są "na grzebień" - 75 PLN / m2
Słupek wysokości 1,60m, bok 36-40 cm, razem z czapką - 200 PLN.

Napisałem dyplomatycznie, teraz konkretniej jeśli o to chodzi. Ale zawsze można wziąć "ruskiego", który nie płacąc podatków, ZUSów itd, że nie wspomnę o gwarancji i renomie - wykona za połowę kwoty.
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny...

Usługi remontowo-wykończeniowe

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: michal2929 » 17 lut 2011, 10:11

Rosjan, ukrainców to bym nie brał mają inne techniki budowlane :lol:

olechowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:50
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: olechowska » 03 lut 2019, 13:23

Świetnym materiałem na elewację są płytki klinkierowe King Klinker. Są bardzo wytrzymałe, o wiele bardziej niż inne typowe na rynku. Mam położony płytkami dom i super wygląda, a dodatkowo łatwo się myje, plus dla producenta.

dosu665
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2018, 17:52
Re: Koszty obłożenia elewacji plytkami klinkierowymi?

autor: dosu665 » 27 maja 2019, 12:09

Warto odświeżyć temat w związku z aktualizacją cen wykonania elewacji klinkierowych na rynku.

Koszty wykonania elewacji z klinkieru - 2018 / 2019 rok:
  • cegła klinkierowa = murowanie + fugowanie - 4-5 zł za cegłę, ok. 250 zł/m2
  • płytka klinkierowa = układanie + fugowanie w systemach typu https://www.artbrick.pl/ - 80-120 zł/m2
  • płytka klinkierowa = układanie + fugowanie (bez systemów wspomagających) - 200-200 zł/m2.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów