POMPA CIEPŁA - OPINIE

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: elk » 08 lut 2011, 17:39

Dokładnie tak jak piszesz tylko piec 107%max tu 140%min.Policz koszty.

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: elk » 08 lut 2011, 18:45

Troszkę się pomyliłem bo jednostka 25kW to 1,53 COP a 80kW 1,48 COP,EER wypada podobnie.
Są to dane przy krytycznych -25/40.Wasza gruntowa PC nie ma racji bytu w takich warunkach,zresztą większość jej urzytkowników jak się pociągnie ich za język to przyznaje że słono płaci za prąd lub ma kotłownie w salonie (kominek) bo niby to fajny efekt i gdzie panowie tu ekonomia o ekologie nie będę pytał (rąbią lasy i trują) tak więc troszkę mineliśmy się z celem PC.
Słyszałem też o przypadkach małej wdajności dolnego źródła,gdzie instalator i tak przewymiarował je asekuracyjnie(miało być11 a jest drugi rok 7) i nie ma co się dziwić jeśli wykopuje się coś co od wieków nie widziało światła dziennego.Wiecie panowie jaka jest przenikalność termiczna ziemi tam gdzie ryjecie?i kiedy po zasypaniu powruci do stanu pierwotnego (mn.zagęszczenie,wilgotność a nawet biologia i chemia ma znaczenie) od tego zależą parametry jakie pozyskamy z dolnego źródła.
Zapraszam do tematu "Gazowe Pompy Ciepła GHP"

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: elk » 09 lut 2011, 21:48

Widzę panowie że sam do siebie będę pisał.(GHP też).Brak wiedzy idoświadczenia bo to nowy temat a "FUKSY" się trafiają. PC panowie to nie tylko "ziemia prąd" to też "woda-woda" "woda-powietrze" "powietrze-powietrze" "gaz- powietrze(CO2)" może ktoś się na tym zna? .Powierzchnia biurowa 700m2 PC 80kW ale czy to się opłaca *(wypowiedź instalatora).Panowie poruszyliście temat tabuu nikt w Polsce tak na prawdę nie ma o tej "MAGJI" tak serio pojęcia???
Ale najlepiej uczyć się na klijęcie.Połknie dobry kit. POZDRO 8)

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: 08111976 » 09 lut 2011, 22:10

Elk, możesz podać źródło tych danych COP dla GHP ? Przeszperałem wydaje mi się większość netu i nie znalazłem :(

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: elk » 09 lut 2011, 22:45

W temacie "GHP" masz link weź liczydło i licz.(prawa strona u góry katalg dane tech. policz) poszukaj też sobie stronki org.Japan (tak dla przekonania) tam masz testy ektremalne GHP.

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Jarek1910 » 21 lut 2011, 23:00

Z tego co się dowiedziałem przed wekendem DRJ200.11 pierwszy w świecie gotowy do produkcji domowy reaktor jądrowy na bazie zimnej, przebiegającej we wodzie syntezy jądrowej oraz pierwsze oficjalnie w świecie elektryczne perpetum mobile na bazie ogniw wodorowych wchodzą na wyposażenie jednej z polskich uczelni technicznych. Wkrótce studenci zaczną się o tym uczyć. W związku z tym została zmodyfikowana seria DRJ i teraz jako podstawową mają 6.5 Jej dane na www.nsppp.bloog.pl Na razie o tym co wcześniej pisałem nic tam jeszcze nie ma, ale wiem to ze źródła. Natomiast wszystkim radzę rano zatankować auta do pełna. W czwartek ceny paliwa mogą powalić znóg nawet Pudziana;-) Dobrze że sprzedałem swoje przed zimą. 1 problem z głowy.

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: 08111976 » 22 lut 2011, 23:07

Ha ha ha. Chyba uczelni medycznych na wydział chorób psychicznych :) Czy wogóle ma Pan pojęcie co to jest zimna fuzja? Gdyby Pan miał to nie wypisywałby totalnych debilizmów o domowym reaktorze jądrowym.
Poza tym, skoro interesują się tym "wynalazkiem" kręgi naukowe to ciekawe dlaczego nigdzie poza stroną NSPPP nie ma na ten temat żadnych kompletnie informacji.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 23 lut 2011, 1:15

Czizas. Są tu moderatorzy na tym forum? Jest temat czemu się go nie trzymacie. Już prosiłem cię wcześniej żebyś założył osobny temat na tą waszą magiczna maszynę dla "elit" i opisał tam ją dokładnie. Robicie tylko zamęt na forum.

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Jarek1910 » 23 lut 2011, 11:48

Jak się dowiem jaka to uczelnia to dam znać. Na razie to tajemnica do marca. Wiem że będzie tam stale DRJ200.11 mocniejszy wariant seryjny na 600 m2 o sprawności całkowitej procesu do 116%(przy sprawności własnej urządzenia 99%, czyli zaizolowanej głowicy). Z tego co podają na stronie od paru dni to mniejsza, podstawowa maszyna ma teraz silnik 6.5 kW i przy 10g. pracy nocnej starczy na ponad 300m. I tyle wiem. A o perpetum wodorowym tyle wiem co i Wy. A jakie ma o Was mniemanie to sobie też tam możecie poczytać.;-]

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Jarek1910 » 28 lut 2011, 23:38

Taka elektrownia wodorowa, a właściwie jej model, będzie funkcjonować na Uniwersytecie w Bydgoszczy. Jednostka o mocy użytecznej 25 kW prądu będzie kosztować ok 55-60.000 zet. Jak ktoś zainteresowany, niech dzwoni do głównego konstruktora. Tel.: 791--444

Wilq7
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2011, 22:24
Lokalizacja: Kraków- małopolska
Kontaktowanie:
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Wilq7 » 15 lut 2012, 14:35

Witam

Wprawdzie temat jest już mocno przedawniony jednak postanowiłem go odświeżyć. Co do przedmówców to nie do końca zgadzam się, że jeżeli duża firma (producent urządzenia) posiada doświadczenie to jest to równoznaczne z posiadanym doświadczeniem instalatora. Zdecydowanie polecam przy doborze wykonawcy dopytać się czy wykonawca pompy ciepła wykonuje również instalację wewnętrzną w budynku. Decydując się na wykonanie całości instalacji przez jedną firmę unikniemy bardzo często spotykanych wymówek ("moja instalacja działa, wina jest po stornie wykonawczy ogrzewania"- i odwrotnie). Z tego co wiem dużo firm jednak oferuje wyłącznie instalacje P.C. a reszta już jest w zakresie inwestora.


-------------------------------------------------------
www.sztuka-ogrzewania.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 15 lut 2012, 14:47

Oczywiście że pierwsze powinien być wykonany projekt i jeżeli wszyscy się będą do niego stosować to można wybierać w firmach i wykonawcach a odpowiedzialność poniesie projektant ale kto u nas dobre projekty wykonuje i kto ich się słucha skoro koszt projektu niejednokrotnie pokryje część wydatków na ogrzewanie. Dlatego każdorazowo warto by wszystko wykonywała jedna firma od początku do końca.

Wilq7
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2011, 22:24
Lokalizacja: Kraków- małopolska
Kontaktowanie:

autor: Wilq7 » 15 lut 2012, 16:28

Indiana pisze:To zdanie ogólne - jeśli producent daje 3 lata gwarancji, a nie 10, to znaczy że tak zostało urządzenie zaprojektowane, aby przerobić 3 lata. A już na pewno nie 30. To tak jak z żarówkami - kupcie sobie np. świetlówkę energooszczędną o "trwałosci 8 lat", i taką z dwuletnią gwarancją.
:wink:


Nie do końca się zgodzę z Twoją wypowiedzią. Przykład : samochody maja tak naprawdę rok gwarancji (góra 2) a jeżdżą po kilkanaście..
-----------------------------------------------------------------------
www.sztuka-ogrzewania.pl

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: 08111976 » 15 lut 2012, 21:54

Wilq7, tak było kilkanaście lat temu. Teraz jak kupujesz samochód z dwuletnią gwarancją to Ci gwarantuje, że po dwóch latach jakiś element ulegnie awarii (kumpel miał trzy lata lub 100 000km, faktycznie pojeździł prawie pięć bo mało jeździł, na 100 005 km dokładnie padła mu skrzynia :)) Oczywiście, że od tej reguły są wyjątki, ale nie odwrotnie. Gwarancja to jest okres przez jaki producent nie ma obaw, że coś się stanie, reszta to oczywiście twoje szczęście lub pech. Gwarancja to element marketingowy, więc jeśli urzadzenie mogłoby pracować przez 10 lat bez awarii, to tyle gwarancji dałby producent, bo zwiększyłoby to jego przewagę nad konkurencją. Nie daje bo po prostu sam nie wierzy, że tyle wytrzyma. Budowa trwałego urządzenia to jest koszt, im trwalsze tym drożej wychodzi, dlatego producenci umieją liczyć pieniądze i części mają wytrzymać tyle ile wynosi gwarancja, potem płać i płacz.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 15 lut 2012, 22:00

Wilqu nie napisał że po gwarancji się nie psują. Jeżdżą, ale czy nakład za tą jazdę jest taki sam?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów