Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2008, 12:03
Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: tomjan » 23 lip 2010, 14:26

Witam Forumowiczów,

jakim preparatem wykonać odsalanie muru z cegły?


czy preparat 'stoprim fungal' jest dobry do wykonania odsalania?
czy to tylko antygrzyb jakis jest?

jakieś dwa lata temu zleciłem wykonanie izolacji pionowej i poziomej w domu. gosc który to wykonywal zostawił mi preparat stoprim fungal którym po jakimś czasie mialem sobie wykonać odsalanie. wkońcu znalazłem na to czas ale jak szukam w internecie to widze że ten preparat to chyba tylko antymikrobiologiczny jest.

ale wole zapytać bo moze to jest preparat typu 'dwa w jednym' - i na odsalanie i na grzyba jednoczesnie.


pozdrawiam,

tj

Przemek
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: Przemek » 02 sie 2010, 8:56

masz jakieś zdjęcia muru ?

Melting_SA
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: Melting_SA » 02 sie 2010, 9:50

najlepsze są kompresy do odsalania ale tu potrzebna jest wiedza ich zastosowania.
Środki są różne najstarsza metoda to gaza i woda demineralizowana. W latach 60-tych ubiegłego stulecia nie było chemii a jakoś sobie wszyscy radzili...

Sól należy ze ściany wyciągnąć a nie tylko pomazać po jej wierzchu tym bardziej po tynku cementowo-wapiennym. Do tego warto zrobić wypełnienie pustek przestrzeni w murze -przepony,do tego są specjalne zastrzyki,niedostępne w internecie i wyszukiwarce. Średnia cena 1 litra środka tylko anty solnego to 35,04 pln netto za litr. Zużycie na czerwonej cegle to 0,6-0,8 litr/m2
Jeśli to nie przekonuje to warto zrobić tynk ofiarny, bardzo dobry system blokady soli i siarczanów w murze,lecz to już inna sprawa.



tomjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2008, 12:03
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: tomjan » 08 sie 2010, 12:58

zdjecia sa dostepne tutaj
-picasaweb.google.com/100820325338659616647/Mur#

jesli nie daje sie ich obejrzec prosze dac znac - pierwszy raz kozystam z programu 'picasa'.

sprawa wyglada tak ze ja nawet nie wiem czy to odsalanie jest wogole potrzebne - juz nie pamietam jak sie ten pomysl wyklul.
moze nie trzeba robic odsalania tylko raczej czyms na wzmocnienie zaprawy z ktorej chyba zostal juz tylko sam piasek


wiem ze napewno w jednym miejscu po wykonaniu izolacji pionowej i poziomej (po jakims pol roku) zaczely wychodzic takie biale klaczki soli (nie ma zdjecia bo klaczki po jakims czasie zniknely) . w tym miejscu czuc wyraznie zapach zwierzat (jak sciana dostanie wilgoci np. jak robilem antygrzybem) - nie mam pojecia czy ktos tam trzymal swinke czy tylko kroliki ale zapach jest na bank jakiegos zwierza.

w tym tez miejscu bylo najwiecej wilgoci i rosly sobie na murze wielgachne grzyby. w tej chwili jest rok po wykonaniu izolacji - jest wyraznie lepiej. w kazdym razie nie czuc juz wilgoci w piwnicy, grzyb sie nie pojawia na scianach. wylanie posadzek tez duzo dalo bo kiedys jak sie polozylo folie na kamieniach to sie odspodu zbierala wilgoc teraz tego nie ma. dodatkowo od nieczynnych kanalow kominowych drzwiczki wymienilem na kratki co wyraznie poprawilo wentylacje piwnicy

w tym tez miejscu jest najgorzej jesli chodzi o zaprawe. poprostu sypie sie piach.


dziekuje za wsparcie!

tj

tomjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2008, 12:03
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: tomjan » 08 sie 2010, 13:03

qrcze, z tego co pisze Melting_SA wychodzi ze odsalanie to nie jest wogole operacja dla dyletanta/amatora jakim jestem tylko powazna robota dla fachowca... a ja myslalem ze naloze plyn na mur i reszta zrobi sie sama.

zreszta gdzies czytalem ulotke takiego srodka (tylko qrcze nie pamietam jego nazwy) ze nalozyc na mur. po czym nastapi wyciaganie wody z muru (niby ma sie pojawic woda na murze). nastepnie ten plyn jakos zastygnie (cos jak zywica) i da taka gladka powieznie zamykajac mikropory itd.itp

piekne dzieki za naswietlenie problemu

tj

BudowaZaGrosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 07 gru 2010, 9:21
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: BudowaZaGrosz » 07 gru 2010, 15:26

Można zastosować chemię budowlaną pod postacią impregnatu. Środek impregnujący Sanabuild Fondo, hamuje proces zasolenia i intensyfikuje proces parowania. Przeznaczony dla murów zawilgoconych przez podciąganie kapilarne.

Jeśli kwestia dotyczy tylko zabezpieczenia muru przed podciąganą przez mur wilgocią, można zastosować Kerakoll Sanabuild, jest to rodzaj naturalnego tynku na bazie krzemianów o strukturze mikroporowatej. Jest przeznaczony do osuszania i rekonstrukcji wilgotnych murów oraz do wykonywania tynków ochronnych w budynkach zabytkowych i nowobudowanych.

Produkty mogą być trudno dostępne w handlu detalicznym, my obsługujemy tylko hurt.
Pozdrawiam

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: MTW » 19 gru 2010, 8:19

Witaj kolego a co chcesz odsalać ????
zdjęcie 7 wyraźnie pokazuje że ściana jest napita
weź no tam wiertełko i zrób no tam jedną dziurkę i opisz proces wiercenia będziemy wiedzieć więcej
pozdrawiam

Melting_SA
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: Melting_SA » 06 lut 2011, 17:51

widzę że nic się ciekawego nie ruszyło w temacie :roll:

może po prostu należy od podstaw uświadamiać czym grozi migracja soli i siarczków w murze i czym to wszystko jest ???

Woda + lignina i okłady i kompresy - proponuję od podstaw zacząć nauczać.

stannick
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2023, 10:22
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: stannick » 16 kwie 2023, 10:25

Witam. Wiem że odkupuje stary temat, ale czy ktoś zna jakieś szczegóły instrukcje nt. tego co napisał @Melting_SA szukałem w internetach i niestety ciężko coś znaleźć

krst111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2022, 8:35
Lokalizacja: Koszalin
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: krst111 » 16 kwie 2023, 15:58

stannick pisze:Witam. Wiem że odkupuje stary temat, ale czy ktoś zna jakieś szczegóły instrukcje nt. tego co napisał @Melting_SA szukałem w internetach i niestety ciężko coś znaleźć


bo nie znajdziesz nic na temat metodologii w zakresie prac konserwatorskich ... Ci którzy wiedzieli już nie żyją a tym którym przekazali wiedzę nie chętnie się dzielą takimi informacjami, praca jest banalnie prosta, moczyć wodą demineralizowaną do przesycenia i okłady wymieniać z legniny. Pomocna będzie wiedza na temat termoosuszania gdzie przez pakery podawana jest dawka suchego ciepłego powietrza pod ciśnieniem w mur ...

stannick
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2023, 10:22
Re: Jaki preparat na odsalanie muru z cegły

autor: stannick » 29 kwie 2023, 8:12

Nie wiem czy taka lignina występuje w wersji przemysłowej żeby nie popłynąć - mam ok 35mb ściany do odratowania, nie wiem do jakiej wysokości... A tynk tracony/ ofiarny? +Taki do skucia za np. pół roku- z czego możnaby zrobić? Gdzieś wyczytałem że "na bazie bentonitu" ale nic więcej mi się nie udało.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów