POMPA CIEPŁA - OPINIE

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 03 lut 2011, 22:11

Dlatego pompy ciepła jak najbardziej dla nowych budynków lub starych po mocnym termo-remoncie choć w przypadku drugim koszt na pewno dużo wyższy.

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Jarek1910 » 03 lut 2011, 22:49

Panowie! Urządzenie DRJ200.11 (www.nsppp.bloog.pl) koszt=11.900 ze zbiornikami na 2000L wody, termozaworami i robocizna miało kosztować ok 20.000 Ten reaktor produkuje 17 kw ciepła/1h.Przy 10h taryfy nocnej =170 Teraz po nowych oknach byłaby jeszcze nadwyżka na ciepła wodę. Czyli po 2000/mieszkanie i zapewnia 2x tańsze grzanie niż gazem. Każdy kto słyszał o tej inwestycji wyśmiał mnie. A Wy proponujecie 140.000? To już by mnie chyba zrzucili ze schodów.:-) Ludzie by chcieli(niektórzy) owszem ale całkiem darmo jeszcze z prądem.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 04 lut 2011, 0:54

Chłopie załóż sobie nowy temat odnośnie tego urządzenia bo już męczące jest w kółko czytanie o tym eksperymento-naukowo-boskim urządzeniu i partii go promującej.
Jeżeli ktoś dotrwa do końca tematu i przez wszystkie linki w nim będzie wiedział o co chodzi: http://www.forumbudowlane.pl/vt/20833/0/20-pln-mc-za-ogrzanie-domu-120-m2-jak-to-mozliwe?postdays=0&postorder=asc

Pewnie mnie pojedzie od żydów, nieuków, głupków i innych najgorszych ale jak przeczytacie większość wypowiedzi tego pana i jemu przychylnych to też się nie zdziwicie. Nie ma to jak nawiedzony przedstawiciel-pomotor-hadnlowiec bo nie wiem jak nazwać inaczej.

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: POMPA CIEPŁA:DRJ200

autor: Jarek1910 » 04 lut 2011, 11:49

Panie. Jaki promotor. Czytałem ostatni wpis i pisze: tylko aryjskim Słowianom i Frycom z NRD przysługuje prawo kupna od lutego. Ja też z racji pracy w dawnych słUzBach się nie kwalifikuje. Szukam czegoś innego i widzę że nie znajdę. Choćby na mieszkanie. Dodam tylko, że na mój psi wech, domyślam się kto wywołał aferę u Arabów. Proszę na priv po odp. Czuj duch!;-)

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: 08111976 » 04 lut 2011, 22:49

He he, znowu "Domowy Reaktor Jądrowy" w akcji :) Ciekawe czy razem w Doktorem NO Towarzyszu Jarku wogóle macie pojęcie jakież to reakcje jądrowe w tym wynalazku zachodzą, bo z tego co się naczytałem z opisów to nie widze żadnych :) Zwykły silnik, kilkunastokrotnie przepłacony, który po miesiącu użytkowania (optymistycznie bo moim skromnym zdaniem tyle nie pociągnie) pójdzie na złom, a rachunki za prąd będą spłacać jeszcze wnuki ;)

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Jarek1910 » 05 lut 2011, 0:45

Jasne, pożartowac można Towarzyszu. Ale kiedy ktoś do k.rwy nędzy wymyśli wreszcie tanie grzanie? Ja nie zamierzam płacić 3 albo choćby 2x tyle za gaz LNG czy z łupków jak za sowiecki. A nato się zanosi. Narazie cisza przed burzą.

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: 08111976 » 05 lut 2011, 1:06

No niestety z tanim grzaniem jest problem i to spory. Paliwa kopalne raczej tanieć nie będą tylko drożeć, gdyż się wyczerpują, a wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest na mizernym stopniu zawansowania co faktycznie biorąc pod uwagę ogólny poziom rozwoju jest co najmniej żenujące. Pozostaje porządne ocieplenie budynku i wtedy rachunki niezależnie od wybranej metody są do przeżycia.

euroforum
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2011, 10:20
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: euroforum » 07 lut 2011, 11:45

Witam, jeżeli to coś pomoże, to proszę zajrzeć na:

budownictwo
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 12:01 przez euroforum, łącznie zmieniany 1 raz.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 07 lut 2011, 11:57

link nie działa

euroforum
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2011, 10:20
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: euroforum » 07 lut 2011, 12:02

już działa :)

Wilq7
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2011, 22:24
Lokalizacja: Kraków- małopolska
Kontaktowanie:
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Wilq7 » 07 lut 2011, 17:55

Nie bardzo rozumiem w czym nam może pomóc promowanie Twojej strony internetowej? Chyba tylko tym, że za pół roku będzie do mojej firmy dzwonił ktoś od Was i dostanę propozycję reklamy na super odwiedzanej stronie za jedyne 1000 zł netto.

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: elk » 08 lut 2011, 8:51

Witam serdecznie. Panowie wasze PC to tylko ucieczka z kominem do elektrowni a nie ekologia.
COP przy -25 spada poniżej 2,0 dla tego PC mają wspomagające grzałki elektryczne (max 95%spr.)
otym nikt nie pisze tylko o jakiejś łagodnej zimie (załączyła się 2 razy na 3 godz.)mieszkacie chyba w
innej strefie klimatycznej.Prawdziwe ekologiczne rozwiązania to GHP (gazowe pompy ciepła)emisja
CO2 o 50% mniejsza niż w elektrowni (na 1kWh).System zapewnia grzanie i chłodzenie (za parę lat
będzie to standart).Jeśli chodzi o paliwa kopalne to ich zapas jest obliczany na jeszcze min.150 lat.
Już dawno by się stały alternatywą dla e.elektrycznej ale monopolista (energetyka)skutecznie to blokuje.Jeżeli chodzi o e.atomową to nie liczcie na nią w najbliższych 5 latach a tym bardziej że potanieje. :twisted: Wracając do GHP moc reg.10-100% wysoki COP/EER i to przy krytycznych
(-25/+40)elastyczność instalacji (wielkość,rodzaj wymiennika ciepła Dx,AWS,AHU) a cuw mamy jako odpad przy grzaniu a zwłaszcza przy chłodzeniu.Są też wersje z generatorem 230V (mozna zasilić jednostki wew.)Cena dość wysoka choć mniej niż PC przy tych mocach 25-80kW.Stawiasz GHP i po sprawie ne ryjesz sobie posesji(ciekawe cz ktoś policzył cenę rekultywacji)ponadto jeśli chcecie policzyć koszty użytkowania to do waszej PC dodajcie AC(nie wspomnę o estetyce zew.budynku z kilkoma sys.AC).

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: elk » 08 lut 2011, 9:11

Nawiązując dalej w Japoni takie systemy działają od ponad 20lat i oni też są ich wynalazcami (był to rządowy projekt mający zmniejszyć zapotrzebowanie na e.elek. w godz. szczytu energetycznego).
Producenci to Toyota-Aisin,Sanyo.Cała instalacja za GHP zależy tylko od wyobraźni(co chcemy miec
w domu jak grać/chłodzić)no i możliwości finansowych.Można wywalczyc zwrot 50% z ekologi
Unia na to daje tylko urzędasy nic nie robią.Ostatnio w moich okolicach (sąsiednia gmina) :twisted:
ktoś wymyślił kolektory słoneczne dla całej wsi i nabrali się urzędasy a to poraszka tym bardziej że ludzie już piece wycinają takich bajek im naopowiadali.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Bolas » 08 lut 2011, 10:07

Możesz temat gazowych pomp rozwinąć w nowym temacie? Zainteresowani nie będą mieli szans trafienie na te informację przez inny temat. Co do nabijania ludzi w kolektory z "dopłatami" to już było pisane nie raz w temacie o kolektorach ale ludzi jak widza że ktoś im coś daje gratis to i tak to łykną ale to już ich problem.

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: 08111976 » 08 lut 2011, 16:05

Trochę można na temat GHP dowiedzieć się pod tym adresem:

http://www.ghp-poland.com/

niestety nie widzę tu żadnego cudu techniki, tylko zwykłą pompę ciepła, gdzie silnik elektryczny jest zastąpiony spalinowym na gaz , a dolne źródło ciepłem produkowanym przez silnik.
Nie wydusi się z tego urządzenia nic więcej niż energia spalania gazu do tego dojdą straty pracy silnika spalinowego.
W praktyce więc nie ma szans nawet dogonić w wydajności pieca kondensacyjnego o tradycyjnej pompie ciepłą nie wspominając.
Jedyne zalety to:
- możliwość wykorzystania jako klimatyzacja
- możliwość produkcji energii elektrycznej
- uniezależnienie się od dostaw prądu w zamian za uzależnienie od dostaw gazu (o ile to zaleta)

Nie wiem na prawdę czym tu się podniecać. Jak na kilka lat prac badawczych to się Japończycy nie wysilili.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów