brzydki zapach kiedy sasiad splukuje wode z muszli

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

latarnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:03
brzydki zapach kiedy sasiad splukuje wode z muszli

autor: latarnik » 01 lut 2011, 18:59

mieszkam w bloku. kiedy sasiad (z góry) spłukuje wode to mam brzydki zapach i wybija troszkę wody z kratki (do której spływa woda z prusznica). chciałem obnizyc trójnik i zamontowac syfon ale dzis hydraulik którego zawolałem powiedział, że to bedzie duzo kucia u mnie i sasiada z dołu, ponadto nie wie , czy to cos pomoze i syfon bedzie sie zapychał i nie bedzie jak go czyscic. problemem jest to tez ze jest tam mało miejsca - jak to w blokach. zaproponowali napowietrzac wody umieszczony na odpływie umywalki. czy to cos da ten napowietrzacz? czy ten syfon to rzeczywiscie zla sprawa?

Awatar użytkownika
fazerkw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 13 paź 2009, 16:06
Lokalizacja: Okolice Piotrkowa
Kontaktowanie:
Re: brzydki zapach kiedy sasiad splukuje wode z muszli

autor: fazerkw » 02 lut 2011, 10:33

No nie wiem czy to co napiszę jest słuszne,ale nie wyobrażam sobie nie mieć syfonów na kanalizie :shock: .W domu nie mam syfonu tylko na pralce i jak wyjmę wąż z rury to po prostu śmierdzi.Według mnie syfon przede wszystkim jest po to żeby nie śmierdziało.

latarnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:03
Re: brzydki zapach kiedy sasiad splukuje wode z muszli

autor: latarnik » 02 lut 2011, 13:00

sama ta kratka jak stwierdzil sprzedawca ma byc syfonem ale woda szybko z niej odparowuje i syfon
już nie działa. czy więc jest sens zakładac te zawory napowietrzające?

Awatar użytkownika
fazerkw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 13 paź 2009, 16:06
Lokalizacja: Okolice Piotrkowa
Kontaktowanie:
Re: brzydki zapach kiedy sasiad splukuje wode z muszli

autor: fazerkw » 02 lut 2011, 15:53

Zawory napowietrzające stosuje się wtedy gdy pion kanalizacyjny nie jest odpowiednio wentylowany i zapobiega wysysaniu wody z syfonów,więc jeżeli podczas spuszczania wody nie wysysa ci wody z syfonu,to nie widzę potrzeby zakładania zaworów.Można o tym poczytać tu:
-ladnydom.pl/budowa/1,106577,4668039.html
Ja bym raczej sprawny syfon zamontował.Mój pod prysznicem zajmuje ok 10 cm i nawet jak nie ma mnie w domu kilka dni,to nic nie odparowuje

Awatar użytkownika
2hd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2010, 7:35
Re: brzydki zapach kiedy sasiad splukuje wode z muszli

autor: 2hd » 08 lut 2011, 21:50

Sprawa faktycznie jest dosyć "śmierdząca" ale zrobiłbym tak jak radzi użytkownik powyżej,czyli zainwestował w nowe syfony,bo to może przynieść pozytywny efekt. Zakładanie zaworów zostawiłbym jako kolejną alternatywę.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 43 gości

Gotowe projekty domów