Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: Jarek1910 » 04 lis 2010, 16:06

No to już faktycznie lepsza sprawa. Boli cena. Może kiedyś u nas będą robić to taniej? Mi wychodzi że jest to ogrzewanie tańsze ok 20% od gazu po 1,75 i 50% od ekogroszku po 750. Dobrze policzyłem?
Polecam kazdemu rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne. Buduje dom

sunswiss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: sunswiss » 04 lis 2010, 20:03

Nie wiem jaka zdolność grzewczą maja inne systemy, jednakże z opinii użytkowników innych systemów grzewczych wiem, że żadne nie mają tak wysokiej, jak w przypadku tych płyt grzewczych.

Faktycznie są one drogie, dlatego też nie kupowałem tych od redwell, tylko te szwajcarskie. Były tańsze, no i gwarancja na nie 15 lat.

Z tego co się orientuję, to jest jakaś firma w Polsce, która to produkuje, jednakże działają one nie przy użyciu napylonych nanocząstek węgla, tylko jakiegoś przewodu, kabla grzewczego, ale zdaje się, że maja tez podobną skuteczność cieplną, są jednak o słabszej mocy, a więc w porównaniu, mają większe gabaryty, także wagowe.
Marek

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: Jarek1910 » 04 lis 2010, 22:07

Marek widać w Moskwie nie studiował bo sypie ogólniki jak Donek (który każdemu wybuduje domek) i Kaka. Czuj duch!
Polecam kazdemu rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne. Buduje dom

sunswiss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: sunswiss » 05 lis 2010, 8:18

Nie, nie studiowałem w Moskwie, tylko w Niemczech.

Jestem zdania,ponieważ nie jestem żadnym znawcą techniki, że w sprawach szczegółów, detali, należy się udać, czy to do producenta, czy tez kompetentnego sprzedawcy.

Jasne, super jest posiłkować się opiniami innych, którzy z tego, czy tamtego urządzenia i systemu korzystają i mieli możliwość - tak, jak ja na sobie i na swoim portfelu sprawdziłem to empirycznie - doświadczyć zalet, czy też wad jakiegoś tam urządzenia, ssystemu, a nie wyrażają swojej opinii w oparciu o zasadę, bo "jedna pani drugiej pani", i "kiedyś tam już COŚ podobnego było".

Przy obecnym postępie technologicznym to "kiedyś tam" i "coś podobnego" robi ogromną różnicę.

Jaką wytrzymałość miały baterie w pierwszych telefonach komórkowych, ile one ważyły, a obecnie?

Ile ważył i jakie miała gabaryty telewizory kolorowe, a obecnie?
Ile prądu zużywały? A ile obecnie?

Ile ważyły i jaką wytrzymałość miały pierwsze laptopy, a jak to wygląda dzisiaj?

czy jeszcze jakaś firma na świecie produkuje walkmany?
Czy żarówkę energooszczędną wynalazł Edison?

Technika i rozwój technologii (nawet nam tych, powiedzmy, "tak dobrze znanych") rozwija się szybciej w obecnych czasach, niż to nam wielu się mogłoby wydawać.
Marek

zene11
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: zene11 » 20 lis 2010, 20:40

Znam coś co działa na podobnej zasadzie jak podczerwień.
Promieniuje ciepłem i jest zamontowane pod tynkiem. Podłącza się to do c.o. i można sporo natym zaoszczedzic - 30-40%. Jest to ogrzewanie fazowe.
Pozdrawiam

Wlodek_PID
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 04 wrz 2009, 22:27
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: Wlodek_PID » 21 lis 2010, 17:45

Jarek1910 pisze:To żeby się to zgadzało z rachunkami za taryfę dzienną, to przy 1 kWh=50 gr te promienniki miałyby prawie 100% sprawności procesu ze zamiany prądu w ciepło. Dla ekogroszku tj. 10% a gazu ok 30.


A wyliczyłeś to pewnie tak, że dla groszku podzieliłeś 100% / 10 = 10%,
a dla podczerwieni 100% / 1 = 100%. A ja mogę podzielić dla podczerwieni
100% / Pi, albo przez e, jeśli wiesz, co to za liczba, a dla groszku przez 1.
I wyjdzie odwrotnie.

Bierzesz liczby z sufitu. Może lepiej pisać bajki science-fiction?
Wlodek

Awatar użytkownika
Markiz_de_zet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 20 paź 2010, 11:54
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: Markiz_de_zet » 22 lis 2010, 11:36

Nie wiesz, że prąd to koszmarne koszty?! Mimo wszystko, gaz jest wciąż bardziej opłacalny. Instalacja gazowa z piecem na takie mieszkanie to na pewno bardziej rozsądne rozwiązanie. Sam montaż kosztuje, ale potem wszystko się zwraca. Nie wydawajcie majątku na prąd!

magnum2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2009, 14:33
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: magnum2 » 01 lut 2011, 11:27

Sam używam paneli Infrared u siebie, mieszkanie 40 m kw. Znalazłem takie na infrapanel.pl w cenie dużo niższej niż u konkurencji. Najlepsze jest to że wychodzą z jednej i tej samej fabryki :) Koszty ogrzewania mam na poziomie 100-120 zł miesięcznie a temperaturę ustawioną na 21 stopni więc uważam że warto było zainwestować. Aha, dodam tylko że izolacja ścian jest raczej licha.

sunswiss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: sunswiss » 01 lut 2011, 12:48

A jakie mają moc grzewczą i ile kosztują bez montażu?
Mają w ofercie elektroniczne termostaty gniazdkowe - chcę te panele używać jako przenośne, ale chcę koniecznie mieć zapewnioną regulację temperatury czujnikiem gniazdkowym na każdy panel osobno.
Ile lat gwarancji?
Punkty serwisowe?
Marek

magnum2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2009, 14:33
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: magnum2 » 01 lut 2011, 15:13

Moce mają podobne, sprzedają bez montażu ale i montują. Z tego co widziałem to obecnie dają 10 lat, ale mogę się mylić. Mają i termostaty do gniazdek i nóżki do postawienia. Z tego co wiem serwisują w całej Polsce.

Zastanawia mnie jak to jest że w innych krajach, Anglii, i nawet w Szwajcarii Sunswiss daje tylko 3 lata gwarancji? http://www.infrarotheizung-shop.ch/stan ... izung.html
Czyżby to polski importer brał na siebie pozostałe 12 lat ?

sunswiss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: sunswiss » 01 lut 2011, 15:39

W Szwajcarii - tak jaki i Austrii, czy Niemczech - obowiązują inne reguły handlu na rynkach wewnętrznych w zakresie maks. czasu gwarancji i rękojmi.

Ponieważ nie ma takiego usankcjonowania w Polsce, a produkty SunSwiss są tak wysokiej jakości, tym samym SunSwiss udziela na swoje produkty w Polsce 15 lat gwarancji.

I pewnie dlatego też dystrybutorzy produktów "Infrapower" w Niemczech i Austrii nie dają też nawet 3 lat gwarancji na swoje produkty, oder?:))

A w Polsce mają te produkty10 lat gwarancji - i ciekawe, to od dopiero od ca. pół roku - podobnie, jak i uczynili to inni dystrybutorzy i polscy producenci, którzy nagle, po pojawieniu się na rynku produktu szwajcarskiego "cudownie" wydłużają gwarancje na swoje produkty o przeszło 60%!!! z 3,4 lat na 10 lat!
Wow - co za techniczny skok i rozwój!

Ile kosztuje na Infrapanel.pl termostat elektroniczny, gniazdkowy, bo nie mogę go znaleźć?
Marek

magnum2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2009, 14:33
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: magnum2 » 01 lut 2011, 21:10

Cóż Pan pisze?
Inne warunki gwarancji w Niemczech/ Austrii?

Dlaczego więc bramy Hormann można w Austrii kupić z 10 letnią gwarancją?
Albo elektronarzędzia Kress w Niemczech? Też 10 lat gwarancji.
Nawet w Szwajcarii dają 10 lat gwarancji np na materace.
A żeby było ciekawiej to nawet firma Stori na swoje panele na podczerwień daje 5 lat gwarancji. I to w Szwajcarii! Pompy ciepła też 5 lat...


Przecież jedne i drugie panele to dokładnie to samo. Nawet odbierane z tych samych magazynów, więc co to za mowa o skoku tehcnologicznym. Według mnie najpierw trzeba produkt przetestować, by później móc dać długą gwarancję, a nie dawać długą gwarancję licząc na to że jakoś to będzie:)

A termostaty do gniazdek są w cenniku Infrapanel - 110 zł brutto. UPS, znowu taniej niż u konkurencji:)

sunswiss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: sunswiss » 02 lut 2011, 9:29

Na stronie Infrapanel jest zaznaczone "towaru brak".

A jaki to dokładnie towar, jakiej marki i ile gwarancji?
Brak jakiegokolwiek opisu, zdjęcia, danyhj technicznych - ah, chyba, że najpierw "ściągnie" to z innej strony...

Co to za firma, co oferuje coś, czego nie ma?
Marek

magnum2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2009, 14:33
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: magnum2 » 02 lut 2011, 12:18

Zadzwoniłem, termostaty mają, brak jedynie dostępu do instrukcji w wersji elektronicznej.
Oba termostaty wyszły z tych samych chińskich rączek :)

Podobne?
Obrazek

sunswiss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie mieszkania w starym budownictwie

autor: sunswiss » 02 lut 2011, 13:12

Wszystko co jest na rynku nosi gdzieś tam ślady chińskich rączek.
Nota bene - w SunSwiss ten termostat kosztuje obecnie 95,00 zł, brutto.
I ma polską gwarancję dystrybutora - 3 lata.

Bajka, co?
Marek


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Dot [Bot] i 22 gości

Gotowe projekty domów