Brak szceliny wentylacyjnej ?

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Tropic
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2010, 18:50
Brak szceliny wentylacyjnej ?

autor: Tropic » 11 paź 2010, 19:46

Witam !

Mieszkam na poddaszu i postanowiłem zaaranzowac nieuzywane pomieszczenie na małą sypialnie.
Dwa dni temu dekarz zamontował mi okno dachowe i powiedział ze nie mam szczeliny wentylacyjnej miedzy deskowaniem a wełną ( dach skada sie z blachodachowki, papa, deskowanie, wełna i folia izolacyjna) powiedzial mi tez o konsekwencjach jakie moga grozic.
Poztanowiłem zerwac stara folie i wełne nabic papiaki i rozciagnac sznurki, ale jak dobrałem sie do murłaty zobaczyłem cos takiego...Obrazek

Czy tak ma byc, wtakim razie po co ta szczelina miedzy deskowaniem a wełną skoro przy murłacie jest zamurowana nie jestem dekarzem i nie wiem co z tym zrobic.

Na deskach i wełnie nie znalazłem zadnej plesni ani grzybów, czy ta przerwa jest taka wazna ?

Jak mam zawinąc nową folie i wełne... do murłaty przed murłate za wiadomo ze sie nie da co widac na zdjeciu.

Dziekuje za pomoc

Tropic
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2010, 18:50
Re: Brak szceliny wentylacyjnej ?

autor: Tropic » 12 paź 2010, 16:57

Zerwałem reszte ocieplenia... dekarz miał racje w miejscach gdzie wełna była bardziej upchana jest pleśn, dzwoniłem do niego aby sie doradzic i powiedziałem o zamurowanej szczelinie miedzy deskowaniem a murem zewnetrzyn stwiedził zeby wywiercic dziury wiertłem 14 i zrobic wentylacje.
Polecił płyn przeciw plesni i grzybą jakis "Bosman".

Powinienem tak zrobic czy macie jakies lepsze pomysły ?

Obawiam sie ze z małego remontu bede rwac wszystkie sufity, tesciowie twierdza ze "podobno" dawali folie paroprzepuszczalną miedzy deskowaniem a wełną w reszcie pomieszczen czy tak mogło by zostac jesli to prawda ?

Ludzie piszcie coś ;)

wojtek_pi
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:18
Re: Brak szceliny wentylacyjnej ?

autor: wojtek_pi » 26 sty 2011, 12:32

I jak Twój remont poddasza.
Pewnie skończony i już masz jakieś obserwacje w środku zimy.
Sam też przerabiałem 3 lata temu adaptacje poddasza ok 100 m kw i mogę się podzielelić wnioskami z eksploatacji .
Pozdr


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów