Płyty pilśniowe (akustyka)

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kukurydza
Płyty pilśniowe (akustyka)

autor: kukurydza » 17 paź 2006, 11:53

witam
szukałam poprzez wyszukiwarke tematu ale nic nie znalazlam

chce zamiast płyt g-k wykonczyć ścianke z wełny min. płytami pilśniowymi (miękkimi)
czy mozna je potem pomalować farbą emulsyjną na dowolny kolor ? czy nie utracą one swoich właściowości dzwiękochłonnych ?

okto
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2006, 22:28
Lokalizacja: Łódż

autor: okto » 18 paź 2006, 22:13

Pomalowane płyty stracą część swoich właściwości. Proponuję pomalować je "kudłatą " farbą , czy też tapetą, nie pamiętam jak to się nazywało .Jest to warstwa barwnego lepiszcza i naniesione ręcznie na nią kolorowe "kudełki" z odpowiednich włókien.Widziałem coś takiego w Castoramie .Dosyć drogie, ale niewątpliwie ładne , i tłumi dzwięki (razem z płytą. :)

EKO-POMIAR
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2006, 15:53
Lokalizacja: Wielkopolska
płyta pilśniowa

autor: EKO-POMIAR » 08 lis 2006, 16:04

Jeśli chodzi o malowanie płyt pilśniowych, to jak najbardziej zgodzę się z "okto", płyta straci swoje własności.
Ja proponuję, jeśli jest to jeszcze możliwe poszukać płyty pilśniowej w danych kolorze. Wiem, że firma STEICO z Czarnkowa (wielkopolska) takie oferuje.
Kiedyś takie wykorzystywałem do redukcji hałasu na hali przemysłowej, łatwość montażu jest podstawowym plusem tego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że jest to pochodna drewna, czyli bardzo łatwo może się zapalić.

Pozdrawiam
EKO-POMIAR


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów