Remont małej łazienki w bloku

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Ruda blondynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:45
Lokalizacja: ze świata
Remont małej łazienki w bloku

autor: Ruda blondynka » 18 sty 2011, 15:50

Witam wszystkich specjalistów :D
Mam taki mały problem,
otóż planuję generalny remont łazienki w bloku i kompletnie nie wiem, jak się do tego zabrać.
Mam już zamówionego fachowca, ale pozostają wszystkie "techniczne rzeczy do omówienia i kupienia.
Proszę o pomoc, żeby ten gościu mnie nie oszukał.
W zasadzie największym problemem w łazience jest junkers (stary jak świat). Chciałabym go wymienić, ale nie wiem, na co się zdecydować. Jaki piecyk/podgrzewacz jest najlepszy??
Liczę na szybką odpowiedź, bo fachowiec już puka.
Z góry dziękuję ;-)
Ruda blondynka

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Remont małej łazienki w bloku

autor: Bolas » 18 sty 2011, 20:46

No nie dużo napisałaś odnośnie twoich wymagań wobec przyszłej łazienki . Biorąc instalatora z zarejestrowaną firma jesteś do przodu. Nie dość że wystawi ci na materiał 8%VAT to możesz się domagać reklamacji usługi w razie jakichkolwiek kłopotów a z gazem i junkersami nie ma przelewek. Od razu na wstępie poproś o aktualną książeczkę uprawnień gazowych i wystawienie zaświadczenie o wykonaniu próby szczelności co najmniej detektorem gazu. Nie daj się zwieść że nie będzie ciekło bo sprawdził mydlinami - to paranoja powtarzana przez wielu psełdo-facho-macho-wców co to nigdy kłopotów nie mieli. Jeśli nie zapewni ci tych trzech podstawowych rzeczy to go przegoń. Lepiej zapłacić troszkę więcej, mieć fakturę na wszystko a kąpać się spokojnie zasypiając z przyjemności w wannie a nie z nadmiaru kilku pierwiastków w powietrzu.
Jakie termy?? Polecam wiodące maki na rynku ale tu już wszystko zależy od ciebie i zasobności twojego portfela. Jeśli już to żadnego z tzw. "świeczką" w której płomień tli się non stop czy bajeranckie turbinki wytwarzające prąd zapłonowy podczas rozruchu. Zwykły z zapłonem bateryjnym wystarczy.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

hyena
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2011, 7:19
Re: Remont małej łazienki w bloku

autor: hyena » 04 mar 2011, 7:27

Witam serdecznie. Znam hydraulika,który cały swój staż(35-letni) szczelność gazową sprawdzał na mydło! I uwierzcie mi,że nie był wspomnianym wyżej pseudo-macho itd. Nie jestem tego zwolennikiem ale także najlepsi mechanicy samochodowi ustawiają zapłon "na słuch". Pozdrawiam.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Remont małej łazienki w bloku

autor: Bolas » 04 mar 2011, 9:09

Tylko życzyć żeby zawsze mu bombelki nie leciały a mechanik by miał długo sprawny słuch.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów