zwrot VAT

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jotka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:22
zwrot VAT

autor: jotka » 04 wrz 2010, 15:29

Jeśli przeprowadzałeś remont i posiadasz faktury za zakup materiałów budowlanych, możesz odzyskać 15% VAT! Podejmę się pomocy w zakresie przygotowania takiego wniosku - zdalnie.

marta-jarema
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:53
Lokalizacja: Krakow
Re: zwrot VAT

autor: marta-jarema » 29 gru 2010, 23:54

to mozna sie starac o jakis zwrot?my na wiosne zaczynamy dosc duzy remont dokladnie podwyzszenie dachu i zrobienie tam mieszkania czy to tez wchodzi w gre?
Marta

jotka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:22
Re: zwrot VAT

autor: jotka » 03 sty 2011, 22:28

Jak najbardziej, wszelkie wydatki poniesione przez osoby fizyczne, udokumentowane fakturą, uprawniają do zwrotu części podatku VAT. Można uzyskać 68,18% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur wystawionych do dnia 31.12.2010, maksymalnie 39.754,48 zł dla inwestycji związanych z wydatkami wymagającymi pozwolenia na budowę lub 17.037,63 zł dla inwestycji nie wymagających pozwolenia na budowę. Proszę więc zbierać faktury:) Pozdrawiam, zwrot.vat@o2.pl.

patrick
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2010, 8:10
Re: zwrot VAT

autor: patrick » 11 sty 2011, 10:55

Chyba podobnie jak ja gubisz się w niejasnych przepisach, możesz zlecić je specjalistycznej firmie.ja korzystam z firmy budvat.pl i nie mogę nić jej zarzucić

patrick
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2010, 8:10
Re: zwrot VAT

autor: patrick » 11 sty 2011, 10:58

Chyba podobnie jak ja gubisz się w niejasnych przepisach, możesz zlecić je specjalistycznej firmie.ja korzystam z firmy budvat.pl i nie mogę nić jej zarzucić

patrick
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2010, 8:10
Re: zwrot VAT

autor: patrick » 11 sty 2011, 11:08

Chyba podobnie jak ja gubisz się w niejasnych przepisach, możesz zlecić je specjalistycznej firmie.ja korzystam z firmy budvat.pl i nie mogę nić jej zarzucić

angel82
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:12
Re: zwrot VAT

autor: angel82 » 13 sty 2011, 19:16

czy ktos orientuje jak wyglada sytuacja ze zwrotem podatku budowlanego jesli wlascicielami dzialki sa dwie osoby? czy wobec tego faktury za materialy musza byc wystawione na dwie osoby? i jak wtedy wyglada sytuacja ubiegania sie o zwrot? a moze mozna wystawiac faktury za materialy na jedna z tych osob i wtedy ubiegac sie o zwrot dla tej jednej osoby??

Trinity
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2011, 22:42
Kontaktowanie:
Re: zwrot VAT

autor: Trinity » 29 mar 2011, 15:32

moge spokojnie polecić: http://www.e-sciany.pl/zwrot_podatku_va ... _budowlane


kompleksowo o vacie


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów