CO Gazowe - osprzęt

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bbradek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:36
CO Gazowe - osprzęt

autor: bbradek » 31 gru 2010, 19:47

Niestety w tym temacie nie mam żadnych doświadczeń. Bardzo proszę o informację, choć pytanie dla fachowca będzie banalne.

Czy do instalacji CO - przy zastosowaniu dwufunkcyjnego kotła gazowego są potrzebne jakieś dodatkowe urządzenia w stylu dodatkowa pompa, naczynie przeponowe itp ? Czy wystarczy ta pompa i naczynie przeponowe (z reguły o pojemności 6l) zamontowane w kotle ?
Jakie materiały będą najodpowiedniejsze do wykonania takiej instalacji - rurki miedziane czy alu-pex ?
Grzejniki stalowe czy aluminiowe ?

Budynek z użytkowym poddaszem, wysokość parteru 2,7m, wysokość poddasza : 1,2m do 2,5m , powierzchnia całkowita do ogrzania 100m2, dobrze ocieplony, nowa stolarka, ilość grzejników 8szt. Nie ma podłogówki - będą tylko grzejniki. Kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. Niestety jeszcze nie wybrałem modelu.

Nie chcę aby jakiś fachowiec, którego poproszę o wykonanie wcinął mi jakiś kit - chciałbym się trochę przygotować przed rozmową.
Bardzo dziękuję za informację !

Indiana
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1455
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:36
Re: CO Gazowe - osprzęt

autor: Indiana » 31 gru 2010, 21:04

Wystarczy kocioł, przy tak małej powierzchni najprościej pojechać pex-em na trójnikach, wszystko musi działać na pompce z kotła. Na dobrą sprawę to z armatury trzeba założyć filtr na powrocie pod kotłem oraz zawór z wężykiem i zaworem zwrotnym do dopełniania instalacji i zawór spustowy w najniższym punkcie.
Plus oczywiście instalacja gazowa, tam musi być zawór przed kotłem i dodatkowy filtr. Gaz robię w miedzi systemem zaciskanym, szybko i pewnie. Ale każdy dopuszczony system jest równie dobry.
Jedyna ważna rzecz, to wymagać aby instalację wykonać w firmowym pexie, nie w jakichś wynalazkach z marketów.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 42 gości

Gotowe projekty domów