Jakość styropianu - o co chodzi?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

januszvenzel
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:14
Jakość styropianu - o co chodzi?

autor: januszvenzel » 09 gru 2010, 18:30

Czytam na różnych forach o jakości styropianu i szlag mnie trafia. Wygląda na to, że jak sami producenci nie chcą to żadna siłą ich nie zmusi do trzymania norm deklarowanych na produktach. W zasadzie to od lat wiadomo, że są na rynku styropiany z małych wytwórni, które robią byle co, ale że ci duzi producenci tak oszukują i na taką skalę, to szczerze mówiąc bym nie pomyślał.
Teraz jest burza wokół badan jakości. czy rzeczywiście wystarczy zbadać gęstość, żeby ustalić, że płyty są odpowiedniej jakości? Znajomy, który pracował w wytwórni styropianu twierdzi, że osiągnąć włąściwą gęstość to jest pikuś, a parametry z norm, to zupełnie inna sprawa.
Ja wiem tylko, że na opakowaniach nikt gęstości nie deklaruje, więc z czym ją będą poruwnywać? Ktoś się spotkał z gęstością na opakowaniach?
janusz venzel

Awatar użytkownika
Markiz_de_zet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 20 paź 2010, 11:54
Re: Jakość styropianu - o co chodzi?

autor: Markiz_de_zet » 14 gru 2010, 11:19

rzeczywiście nie wygląda to za ciekawie. były robione badania na ściskanie i rozciąganie w których dobrze wypadło tylko parę firm, reszta zwyczajnie zawyżała sobie parametry, tu znajdziesz więcej szczegółów jeśli jesteś zainteresowany - http://www.dlabudownictwa.pl/index.php? ... 5&Itemid=9

janrutkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:47
Re: Jakość styropianu - o co chodzi?

autor: janrutkowski » 20 gru 2010, 17:52

Z tego co mi wiadomo, to nikt na świecie nie prowadzi wyrywkowych badań styropianu tylko w oparciu o gęstość pozorną. To jest jakiś dziwny pomysł. Przecież jak już ktoś się bierze za taki program, to co za problem zbadać wszystkie parametry określone w normach.
Na pewno samym badaniem ciężaru paczki można tylko ludziom w głowach namącić. Paczka o właściwej wadze może zawierać płyty nie spełniające norm określonych w przepisach i co?
Wygląda na to, że to raczej zasłona dymna dla tych co nie chcą porządnych badań, a tylko odfajkują, że mają jakieś badania.
Klientowi niestety pozostaje śledzić rynek, pytać porządnych sprzedawców i brać tylko od tych, którzy mają bieżące badania z ITB.

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Jakość styropianu - o co chodzi?

autor: Picadoor » 20 gru 2010, 20:39

Witam
W mojej ocenie dobrą i chyba najbardziej skuteczną metodą weryfikacji, to kupowanie sprawdzonych produktów. Kosztuje co prawda drożej, ale.....znacznie mniejsze prawdopodobieństwo "wejścia na minę". Więc w ogólnym bilansie jednak się opłaca.
Swoje osobiste wybory opieram na słynnym powiedzeniu: Tanie mięso.......i jakoś nie żałuję.

pozdro
picadoor

laswegas
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:43
Re: Jakość styropianu - o co chodzi?

autor: laswegas » 02 lut 2011, 12:14

należy kupować markowe, najlepiej z certyfikatami uznanych Instytucji i z tej górnej półki!!!


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów