grzejniki aluminiowe ranking

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Przemek
grzejniki aluminiowe ranking

autor: Przemek » 05 lis 2010, 14:37

jakie grzejniki aluminiowe uważacie za najlepsze
piszcie nazwy i uzasadnienie.
czy to prawda że coraz więcej zalewa nas chińszczyzna?

Manecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2010, 18:10
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: Manecki » 05 lis 2010, 15:28

W każdej dziedzinie życia zalewa nas Chińszczyzna. Ostatnio nie mogłem kupić czosnku z Polski bo wszędzie Chiński :-)
Ale nie dajmy się zwariować. Większość światowych potentatów zleca produkcję w Chinach i czy się nam to podoba czy nie trzeba się z tym pogodzić.
Ja nie mam zaufania do aluminiaków. Zbyt wiele awarii widziałem, co nie znaczy, że są złe (przynajmniej niektóre) ale niemądrze stosowane. Firmy robią różne modele ale powinny spełniać normę europejską dotyczącą stopu itp. Napisałeś posta, w którym większość odpowiedzi będzie od sprzedających konkretne marki i zachwalających je :-)
Przy wyborze sugerowałbym się pewną znajomością procesu produkcji i oglądałbym każdy grzejnik pod kątem wad odlewu, materiału i samego łączenia elementów. Grzejnik z dobrego stopu odlany w kiepskiej formie i w nieodpowiednich warunkach będzie gorszy od tego ze słabego stopu ale z dobrej formy.

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: mezik0 » 05 lis 2010, 18:41

ja montuje od 15 lat grzejniki aluminiowe bo tyle chodzą u mnie w domu mówię o oryginalnych włoskich jak .seiry.nie miałem żadnej reklamacji ,niezłe też są krakowskie .

Awatar użytkownika
KONFIL
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:53
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: KONFIL » 08 lis 2010, 18:06

:)

Krakowskie aluminiowe są bardzo popularne, opinię maja dobrą - są solidne i trwałe.
Ciekawą ofertą są też grzejniki Dubal - odwracalne, można je montować albo otwarta płytą - tradycyjnie, lub wg gustu odwrotnie ;)

-sklep.konfil.pl/aluminiowe/3929-grzejnik-aluminiowy-dubal-600-10.html

Ale jednak KFA sprzedaje się zdecydowanie lepiej

pozdrawiam :)

zene11
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: zene11 » 20 lis 2010, 20:27

Podobno najlepsze są grzejniki podtynkowe.
Jest to jakaś nowatorska metoda - ogrzewanie ciepłociągowe czy ciepłowodowe -jakoś tak. można oszczedzic 30-40 %.
:D :D :D
o szczegoly dowiem sie od znajomego

komarr
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: komarr » 22 lis 2010, 10:53

to nie są grzejniki, tylko instalacja z rurek + radiatory, poprowadzona na ścianach.

Luka
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:54
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: Luka » 22 lis 2010, 10:56

jakoś trudno mi w to uwierzyć, że przy ogrzewaniu ścian osiągniemy oszczędność.

No i jak tam wywiercić cokolwiek...

owadex
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2010, 11:02
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: owadex » 30 lis 2010, 11:19

Co do twojej odpowiedzi to moim zdaniem trzeba jeśc to co daja !!1
A co do chinszczyzny to wygląda inaczej niż ci się wydaje . Trzeba rozdzielić produkty produkowane przez chinczyków dla danych firm i firm które posiadają swoje fabryki w chinach w pierwszym porzypadku liczy sie cena w drugim jakośc . a co do grzejników to przedstawie ci ranking żebys nie wygadywałó głupot.
pierwsze miejsce otrzyma oczywiście Firma Baxi Roca która ma grzejnik najdroszy na rynku i raczej najlepszy firma która nigdy nie kierowała sie rynkiem daleko wschodnim. 2 pozycja to Włoska Firama Fondital która posiada 40 % udziału grzejnika aluminowego w świecie i nigdy nie produkowała w chinach . i tu ranking się kończy jest jeszcze polski Alice 500 ale tylko gerzejniki które były produkowane przed przejenciem przez grupe armatura. Najczęściej poszukiwanym grzejnikiem w polsce jest grzejnik KFA G500 F jest to grzejnik w 100% produkowany przez chnczyków na zlecenie Grupy armatura szczeże mówią niezłe numery były w tym roku z nim grzejnik krzywy biel to tylko nma folderach grzejnik klejpony niczym nie różniący się tanich grzejników w supermarkietach. a propo Supermarkietów podziwiam ludzi szukających jakości w supermarkietach . Chwyt markietingowy 15 lat gwarancji niedawajcie sie na to nabierac 15 ale tylko przy orginalnym skreceniu 10 elementów . jezeli rozkręcicie lub przykręcicie to ghwarancja wyniosi 24 miesiące i tu macie jakośc najgorsza . a cio do grzejników stalowych to tylko jedna firma która produkuje ok. 10 marek jest nia Radson fabryka w belgi . A co reszty to produkja albo w chinach ale najczęsciej w turcji jak purmo kermi weberman
owadex

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: fpz » 03 gru 2010, 14:46

Z całym szacunkiem ale KFA tez sa odlewane we Włoszech (przynajmniej tak podają). Kiedyś montowaliśmy ludziom aluminiowe i się wściekli że montujemy włoskie (Diamonda) a oni chcą polskich - z KFA. W końcu sami zadzwonili do nich i się okazało, że to też włoskie. Tak na prawdę to jest tylko kilka fabryk w Europie, głownie to fabryki produkujące korpusy do silników samochodowych. Grzejniki odlewają by zmniejszyć straty produkcyjne, których ponoć przy silnikach jest sporo.

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: fpz » 03 gru 2010, 14:52

Luka pisze:jakoś trudno mi w to uwierzyć, że przy ogrzewaniu ścian osiągniemy oszczędność.

No i jak tam wywiercić cokolwiek...

Jeżeli przegroda dobrze akumuluje ciepło + dobre ocieplenie od zewnątrz.
Ale praktycznie regulacja żadna i długi czas nagrzewania.
Z wierceniem nie ma problemu tylko musisz przewidzieć aranżację pomieszczenia.
Moim zdaniem ktoś chce znowu sprzedać stara technologię.

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: grzejniki aluminiowe ranking

autor: daminoo » 17 lis 2021, 14:31

bardzo dobre jakosciowo grzejniki aluminiowe ma firma piecbud.
posiadaja kilka modeli grzejników aluminiowych produkcji polskiej i włoskiej, ktore sa bardzo dobrymi i polecanymi produktami.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 64 gości

Gotowe projekty domów