Nieprzyjemny zapach ze ściany

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mariusz Górecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2009, 13:13
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Nieprzyjemny zapach ze ściany

autor: Mariusz Górecki » 22 paź 2010, 6:59

Witam.
1. Jeśli tynk na kominie nie chciał schnąć tzn. że komin jest mokry,
2. Pewnie na tynku i na samym kominie pojawiają się ciemne plamy (wykwity) - wynik reakcji produktów spalania z wodą, moga to być kwasy i sole (węglany).
W takiej sytuacji konstrukcja komina narażona jest na szybszą degradację. Jedynym skutecznym i radykalnym sposobem jest przemurowanie komina.

Prowizorycznie na chwilę obecną:
- nasada kominowa i wkład kominowy.
Wykwity będą jeszcze przez jakiś czas pojawiać się, ale w mniejszym stopniu. Zapach także powinien ulegać poprawie - niestety nie da się go w tej sytuacji pozbyć do końća. Nie zalecam metalowych siatek ponieważ szybka ulegną zniszczeniu. Tynk cementowy zacznie się też szybko odspajać. Zwłaszcza jeśli są tam sole.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fazerkw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 13 paź 2009, 16:06
Lokalizacja: Okolice Piotrkowa
Kontaktowanie:
Re: Nieprzyjemny zapach ze ściany

autor: fazerkw » 23 lis 2010, 10:57

Miałem to samo w starym domu.Komin capi niemiłosiernie.Jak masz taką możliwość to zabudować komin karton gipsem,tylko tak żeby między płytę a komin można było wsadzić wełnę mineralną.Możesz też wsadzić do komina wkład kominowy,może po kilku latach przestanie śmierdzieć.Znajomy mi powiedział,że to kondensat ze spalin tak śmierdzi,i to prawie zawsze tak się kończy przy zmianie pieca ze starego węglowego na nowy bardziej sprawny.Podobno powodem tego zjawiska jest zbyt niska temperatura spalin
pozdrawiam


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów