odbojnice do sniegu

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

drabik73
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:19
odbojnice do sniegu

autor: drabik73 » 16 wrz 2010, 18:27

jak zrobic odbojnice do sniegu z blachy i pod jakim kontem jak tez wymiary powinny byc zachowane

wykonawca
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 28 lis 2009, 18:51
Re: odbojnice do sniegu

autor: wykonawca » 17 wrz 2010, 3:19

na stromym dachu rynna lezaca zrobiona na felc --rabek [ odpowiednie uchwyty -bednarka gr.od 4 do 5 mm] ---- na dachu o mniejszym spadku rynna wiszaca lutowana [uchwyty-bednarka gr.4 5 mm]--montowane na krokwi -- nie do deski od czola--[osobiscie nie polecam krecenia srub do dachu i stawiania odbojnic -- jest to rozwizanie tylko chwilowe ] nie stac nas na poprawki -- zrobic raz i nie wracac do tematu

ecodach
Re: odbojnice do sniegu

autor: ecodach » 17 lis 2010, 0:52

Kolego tak mu to opisałeś , że ja musiałem 2 razy to przeczytać , by zrozumieć Twoją rade .

wykonawca
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 28 lis 2009, 18:51
Re: odbojnice do sniegu

autor: wykonawca » 17 lis 2010, 1:41

ecodach---jesli nie zrozumiales to nigdy nie zrozumiesz ,a powinienes rekomedowany doradza--- krycie dachu ,obrobki blacharskie,ocieplenie poddasza musi miec opanowane do perfekcji,aby doradzac---sadze ,ze jestes z tych co mysla wolniej --- do nauki i to do bardzo dobrego rzemieslnika robiacego sprawdzonym tradycyjnym sposobem---powodzenia

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: odbojnice do sniegu

autor: MistrzJan » 17 lis 2010, 15:43

Tradycja - dobra rzecz , ale trzeba iść z postępem. Wyobraż sobie zsuwający się śnieg z lodem na wózek z dzieckiem. Weżmiesz to Wykonawco na swoje sumienie i dalej tak będziesz radził ?. Dlatego trzeba montować zabezpieczenia . Przynajmniej w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Blacha prostopadła do połaci , przeciwprostokątna od strony rynny. Jan.

ecodach
Re: odbojnice do sniegu

autor: ecodach » 17 lis 2010, 16:23

wykonawca pisze:ecodach---jesli nie zrozumiales to nigdy nie zrozumiesz ,a powinienes rekomedowany doradza--- krycie dachu ,obrobki blacharskie,ocieplenie poddasza musi miec opanowane do perfekcji,aby doradzac---sadze ,ze jestes z tych co mysla wolniej --- do nauki i to do bardzo dobrego rzemieslnika robiacego sprawdzonym tradycyjnym sposobem---powodzenia



Kolego .
Percepcja mojej mentalności nie obliguje w dalszy aspekt tej sprawy. Nie będe z tobą polemizować ponieważ wegetujesz na niskim poziomie intelektualnym kolidujący z moją wyrafinowaną osobowością.

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede
Re: odbojnice do sniegu

autor: tolek » 17 lis 2010, 18:10

Witam,Wykonawco,nie ciskaj się na chłopaków, bo, to Oni mają rację.drabik 73 zapytał jako laik, jak najprościej zrobić płotki p.śniegowe.Ja również za drugim razem zrozumiałem Twoją wypowiedź.Nie wszyscy tu rozumieją określenia techniczne,czy potoczne których używasz--dobrze ktoś wcześniej gdzieś napisał do Ciebie--Ty nie bij--Ty wytłumacz,pozdrawiam.

ecodach
Re: odbojnice do sniegu

autor: ecodach » 18 lis 2010, 1:00

Kolega Tolek załapał co miałem na myśli . :wink:

wykonawca
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 28 lis 2009, 18:51
Re: odbojnice do sniegu

autor: wykonawca » 18 lis 2010, 2:30

Panie Janie ---- oczywiscie wezme na siebie odpowiedzialnosc, ale kilka warunkow dotyczy dachow z blachy. Rynna wiszaca lutowana [ miedz, tytan cynk,ocynk] uchwyty gr.4-5 mm---mocowane co 50 cm. [na krokwi i miedzy krokwia] nie do deski czolowej--rynna tak mocowana wystaje po wyzej pierwszej deski i zatrzymuje zsuwajacy sie snieg---Panowie opis dotyczy dachu o nie wielkim spadku. Rynna lezaca --- zrobiona na felc - zamek lezacy--uchwyty 4-5mm.gr.mocowany co 50cm.[ do krokwi i miedzy krokwia] bardzo polecam na dachy o wiekszym spadku--zatrzymuje snieg i nie ma obaw ,ze spadnie na glowe------odnosnie zabespieczen mocowanych na sruby, to jest rozwiazanie tymczasowe--blacha pracuje z czasem te wszystkie sruby zaczna przeciekac --- sprawdzone-----pytania-- chetnie odpowiem ---nie sugerujcie sie doradcami,ktorzy nie jednego inwestora naciagneli na nie potrzebne wydatki---jesli zrobic to raz i dobrze--problemem pozostaje dobry fachowiec [ napewno tego opisu wykonania nie podejmie sie tzw.dokrecacz srub]

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: odbojnice do sniegu

autor: MistrzJan » 18 lis 2010, 14:44

Uważam, że rynna trochę wystająca wypełni się lodem i nic nie zatrzyma. 3/4 dachów to blachodachówka Czyli w/g Ciebie farmery mocujące blachę będą puszczać ?. Jestem " starej daty" i też uważam , że krycie na felc jest najlepsze . Ale kogo na nie stać ? Trzeba patrzeć realnie. I wyluzuj :wink: Jan.


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów